Sâmbătă17 octombrie
Live 17 Pune pont

AndorraAndorra · Primera Divisio

FC Ranger's – Ordino

FC Ranger's
VÎVEV
21:30 Sâmbătă, 17 octombrie
Ordino
ÎÎVVE
11.13 X6.70 212.00
1X1.01 X23.50 121.07

Ultimele 5 / 5: FC Ranger's marchează 1.6 și primește 1.0. Ordino 1.4 / 2.6.

1X2, fără marjă

Gazdă 79% · Egal 13% · Oaspete 7%

Goluri / meci

1.6 + 1.4

Peste 2.5

1.50 · forma 60% / 100%

GG

Da 2.10 · Nu 1.66

Analiză FC Ranger's – Ordino

FC Ranger's o primește pe Ordino sâmbătă, 17 octombrie, ora 21:30 (ora României), în Primera Divisio (Andorra). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

FC Ranger's are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 5 goluri primite (1,6 marcate și 1,0 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Ordino are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 13 goluri primite (1,4 marcate și 2,6 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, FC Ranger's stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.

În ultimele 6 întâlniri directe din baza noastră, FC Ranger's a câștigat 5, Ordino a câștigat 1, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,8 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 6 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 4 din 6. Ultima întâlnire, pe 07.03.2026, s-a terminat Ordino 1–2 FC Ranger's.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.13 / 6.70 / 12.00. După ce scoatem marja (aproximativ 11,8% pe piața asta), rămân 79% pentru FC Ranger's, 13% pentru egal și 7% pentru Ordino. Favorită e FC Ranger's. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.50 și sub 2.5 la 2.35, adică 61% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 2.10 și Nu la 1.66.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,10 – 1,20) și cele deduse din cote (2,53 – 0,62) și ajunge la 2,32 goluri estimate pentru FC Ranger's și 0,91 pentru Ordino, adică 3,23 în total. Cu aceste valori, FC Ranger's câștigă în 69% din cazuri, egalul iese în 18%, iar Ordino câștigă în 13%. Peste 2.5 goluri are 62%, GG are 54%, iar cel mai probabil scor exact este 2–0, cu 10,6%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 10 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorFC Ranger'sOrdino
Meciuri analizate55
V-E-Î3-1-12-1-2
Puncte / meci2,001,40
Goluri marcate (medie)8 (1,6)7 (1,4)
Goluri primite (medie)5 (1,0)13 (2,6)
% Peste 2.560%100%
% GG40%60%
Victorii H2H (6 meciuri)51
Goluri estimate (model)2,320,91
Șanse de victorie (model)69%13%

Goluri estimate

2,32 – 0,91 · total 3,23

1X2 model

69% · 18% · 13%

Peste 2.5 model

62% · cotă corectă 1.61

GG model

54% · cotă corectă 1.85

Distribuția golurilor
4%0
13%1
21%2
22%3
18%4
22%5+

Sub 2.5: 38% · Peste 2.5: 62% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
FC Ranger's ↓ / Ordino →012345
0 4,0 3,6 1,6 0,5 0,1 0,0
1 9,2 8,4 3,8 1,2 0,3 0,0
2 10,6 9,7 4,4 1,3 0,3 0,1
3 8,2 7,5 3,4 1,0 0,2 0,0
4 4,8 4,3 2,0 0,6 0,1 0,0
5 2,2 2,0 0,9 0,3 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri FC Ranger's, coloane = goluri Ordino.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Ordino. Ordino primește 2,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie FC Ranger's are 69% în model (cotă corectă 1.45), dar cota 1.13 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 62% în model (cotă corectă 1.61), dar cota 1.50 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 2–0 (10,6%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.6
Goluri / meci
1.4
1.0
Primite / meci
2.6
60%
Victorii
40%
60%
Peste 2.5
100%
40%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe FC Ranger's – Ordino?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 21:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă FC Ranger's – Ordino?

Meciul face parte din Primera Divisio (Andorra). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre FC Ranger's – Ordino?

Cotele 1X2 sunt 1.13 / 6.70 / 12.00. Fără marjă, asta înseamnă 79% pentru FC Ranger's, 13% egal și 7% pentru Ordino, cu FC Ranger's favorită la cota 1.13.

Câte goluri se așteaptă în FC Ranger's – Ordino?

Modelul nostru estimează 3,23 goluri (2,32 pentru FC Ranger's, 0,91 pentru Ordino). Peste 2.5 goluri are 62%, GG are 54%, iar cel mai probabil scor este 2–0.

Alte meciuri din Primera Divisio
11.10
12:00
FC Ranger's – CE Carroi 3–0
10.10
21:30
Ordino – Inter Escaldes 0–4