Duminică18 octombrie
Live 147 Pune pont

IslandaIslanda · Urvalsdeild

IA Akranes - Thor Akureyri

Statistici și rezultat final · duminică, 9 august

IslandaUrvalsdeild · Islanda Final
IA Akranes
EVÎÎÎ
Final2-0Pauză 1-0
Thor Akureyri
VEVÎE
Șanse înainte de meci, după cote
IA Akranes 60%Egal 21%Thor Akureyri 19%

IA Akranes 2-0 Thor Akureyri: statisticile meciului

Meciul s-a terminat IA Akranes 2-0 Thor Akureyri (pauză 1-0). Înainte de start, modelul dădea 52% pentru victoria lui IA Akranes, iar cotele fără marjă 60%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 2 goluri, față de 4,0 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 25%), iar GG n-a ieșit (NG avea 27%). Scorul exact 2-0 avea 5,0% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 16 cornere (6-10) și 6 cartonașe galbene (4-2).

IA Akranesîn meciThor Akureyri
6
Cornere
10
4
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici IA Akranes vs Thor Akureyri

IA Akranes marchează 2,4 goluri pe meci și primește 2,6. Thor Akureyri marchează 1,4 goluri pe meci și primește 2,0. La IA Akranes, 5 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri.

~4,0goluri estimate
75%peste 2,5 goluri
73%ambele marchează
2-1scorul cel mai probabil
IA Akranesultimele 5Thor Akureyri
0,80
Puncte / meci
1,60
2,4
Goluri marcate / meci
1,4
2,6
Goluri primite / meci
2,0
1
Victorii
2
100%
Peste 2,5 goluri
60%
100%
Ambele marchează
60%
1
Victorii în directe
0

Ultimele 5 meciuri IA Akranes și ultimele 5 Thor Akureyri, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

IA Akranes1-1-3

E
IA Akranes - Vikingur Reykjavik02.08.26 · Urvalsdeild
2-2
V
IA Akranes - Stjarnan26.07.26 · Urvalsdeild
5-1
Î
Keflavik - IA Akranes20.07.26 · Urvalsdeild
5-2
Î
KA Akureyri - IA Akranes12.07.26 · Urvalsdeild
3-2
Î
IA Akranes - Breidablik04.07.26 · Urvalsdeild
1-2

Thor Akureyri2-2-1

V
Thor Akureyri - Breidablik04.08.26 · Urvalsdeild
1-0
E
KA Akureyri - Thor Akureyri27.07.26 · Urvalsdeild
0-0
V
Thor Akureyri - Vikingur Reykjavik18.07.26 · Urvalsdeild
2-1
Î
Fram Reykjavik - Thor Akureyri12.07.26 · Urvalsdeild
6-1
E
Thor Akureyri - KR Reykjavik02.07.26 · Urvalsdeild
3-3

Întâlniri directe IA Akranes - Thor Akureyri

IA Akranes 1Egal 1Thor Akureyri 0
V
Thor Akureyri - IA Akranes17.05.2026 · pauză 0-1
1-2
E1-1

V/E/Î din perspectiva IA Akranes. 1 din 2 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi IA Akranes - Thor Akureyri

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · IA Akranes1.5360% fără marjă
X · Egal4.4521% fără marjă
2 · Thor Akureyri4.8519% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.12
X2 2.55
12 1.14

Goluri

Peste 1.5 1.07
Sub 2.5 3.25
Peste 2.5 1.29

Ambele marchează

GG Da 1.43
GG Nu 2.62

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.90
Pauză peste 1.5 1.82

Cornere

Sub 9.5 2.50
Peste 9.5 1.47

Analiza de dinainte de meci

IA Akranes - Thor Akureyri s-a jucat duminică, 9 august, în Urvalsdeild (Islanda). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, IA Akranes are o victorie, un egal și trei înfrângeri. Golaveraj: 12-13. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. Thor Akureyri vine cu două victorii, două egaluri și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 7 goluri și a primit 10.

În ultimele 2 întâlniri directe, IA Akranes a câștigat o dată, Thor Akureyri niciodată, iar un meci s-a terminat egal. Ultima: Thor Akureyri - IA Akranes 1-2, pe 17 mai 2026.

IA Akranes pleacă favorită, la cota 1.53. Egalul e la 4.45, iar Thor Akureyri la 4.85. Fără marja caselor, asta înseamnă 60% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.29, iar GG la 1.43.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu goluri: 2,3 pentru IA Akranes și 1,7 pentru Thor Akureyri. Scorul cel mai probabil e 2-1. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 52% la victorie, față de 60%.

Verdictul de dinainte de meci

Pentru victorie IA Akranes, modelul calculează 52%. Cota de 1.53 e sub cea corectă (1.92) și nu merită. Peste 2.5 goluri are 75% în model, iar 1.29 e aproape de cota corectă (1.33). Ambele marchează (GG): 73% în model, cota corectă ar fi 1.37. Cota 1.43 e cam la nivelul ăsta. Scorul cel mai probabil: 2-1.

Probabilități IA Akranes - Thor Akureyri

Goluri estimate: 2,30 IA Akranes și 1,66 Thor Akureyri, total 3,96. 1X2 în model: 52% · 20% · 28%. Peste 2,5: 75% (cotă corectă 1.33). GG: 73% (cotă corectă 1.37). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

2%0
8%1
15%2
20%3
19%4
36%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 25% · peste 2,5: 75% (verde).

Scoruri probabile

2-18,4%1-17,3%2-26,9%3-16,4%1-26,0%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: IA Akranes. IA Akranes a primit 13 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Apărare vulnerabilă: Thor Akureyri. Thor Akureyri a primit 10 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Favorit fără formă. IA Akranes e favorită, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,4% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-0
Pauză1-0
Cornere6-10
Cartonașe galbene4-2
Favorită la startIA Akranes · 1.53
Goluri estimate~4,0
Scor probabil2-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat IA Akranes - Thor Akureyri?

S-a jucat duminică, 9 august, ora 21:00 (ora României) și s-a terminat 2-0.

În ce competiție s-a jucat IA Akranes - Thor Akureyri?

În Urvalsdeild (Islanda).

Cine era favorită în IA Akranes - Thor Akureyri?

IA Akranes pleca favorită, la cota 1.53. Meciul s-a terminat 2-0.

Câte goluri s-au marcat în IA Akranes - Thor Akureyri?

2 goluri, scor final 2-0. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 4,0.

Alte meciuri din Urvalsdeild

Toată liga →