Horovicko – FK Komarov
Ultimele 5 / 5: Horovicko marchează 1.4 și primește 1.2. FK Komarov 2.2 / 1.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 39% · Egal 25% · Oaspete 36%
Goluri / meci
1.4 + 2.2
Peste 2.5
1.49 · forma 60% / 40%
GG
Da 1.47 · Nu 2.52
Analiză Horovicko – FK Komarov
Horovicko o primește pe FK Komarov sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:30 (ora României), în Divize A (Cehia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Horovicko are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 6 goluri primite (1,4 marcate și 1,2 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. FK Komarov are un bilanț de 3-2-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,20 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 5 goluri primite (2,2 marcate și 1,0 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, FK Komarov stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.
În ultimele 6 întâlniri directe din baza noastră, Horovicko a câștigat 2, FK Komarov a câștigat 3, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,2 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 6 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 6. Ultima întâlnire, pe 02.05.2026, s-a terminat FK Komarov 1–1 Horovicko.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.30 / 3.65 / 2.50. După ce scoatem marja (aproximativ 10,9% pe piața asta), rămân 39% pentru Horovicko, 25% pentru egal și 36% pentru FK Komarov. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.49 și sub 2.5 la 2.37, adică 61% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.47 și Nu la 2.52.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,20 – 1,70) și cele deduse din cote (1,62 – 1,55) și ajunge la 1,41 goluri estimate pentru Horovicko și 1,62 pentru FK Komarov, adică 3,03 în total. Cu aceste valori, Horovicko câștigă în 33% din cazuri, egalul iese în 24%, iar FK Komarov câștigă în 43%. Peste 2.5 goluri are 58%, GG are 61%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,0%.
| Indicator | Horovicko | FK Komarov |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-1-2 | 3-2-0 |
| Puncte / meci | 1,40 | 2,20 |
| Goluri marcate (medie) | 7 (1,4) | 11 (2,2) |
| Goluri primite (medie) | 6 (1,2) | 5 (1,0) |
| % Peste 2.5 | 60% | 40% |
| % GG | 80% | 40% |
| Victorii H2H (6 meciuri) | 2 | 3 |
| Goluri estimate (model) | 1,41 | 1,62 |
| Șanse de victorie (model) | 33% | 43% |
Goluri estimate
1,41 – 1,62 · total 3,03
1X2 model
33% · 24% · 43%
Peste 2.5 model
58% · cotă corectă 1.72
GG model
61% · cotă corectă 1.64
Sub 2.5: 42% · Peste 2.5: 58% · total goluri în 90 de minute
| Horovicko ↓ / FK Komarov → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 4,8 | 7,8 | 6,3 | 3,4 | 1,4 | 0,4 |
| 1 | 6,8 | 11,0 | 8,9 | 4,8 | 2,0 | 0,6 |
| 2 | 4,8 | 7,8 | 6,3 | 3,4 | 1,4 | 0,4 |
| 3 | 2,3 | 3,7 | 3,0 | 1,6 | 0,6 | 0,2 |
| 4 | 0,8 | 1,3 | 1,0 | 0,6 | 0,2 | 0,1 |
| 5 | 0,2 | 0,4 | 0,3 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Horovicko, coloane = goluri FK Komarov.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,9% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Horovicko 33%, egal 24%, FK Komarov 43%. Peste 2.5 goluri are 58% în model (cotă corectă 1.72), dar cota 1.49 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 61% în model (cotă corectă 1.64), dar cota 1.47 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,0%). Pontul AutoGOL pe meci este GG Nu la 2.52, pentru care modelul calculează 39%.
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 02.05.26 | FK Komarov – Horovicko | 0–0 | 1–1 |
| 04.10.25 | Horovicko – FK Komarov | — | 0–1 |
| 26.04.25 | Horovicko – FK Komarov | — | 2–4 |
| 28.09.24 | FK Komarov – Horovicko | 1–0 | 2–0 |
| 31.07.24 | Horovicko – FK Komarov | 1–0 | 1–0 |
| 23.03.24 | Horovicko – FK Komarov | — | 1–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Horovicko – FK Komarov?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Horovicko – FK Komarov?
Meciul face parte din Divize A (Cehia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Horovicko – FK Komarov?
Cotele 1X2 sunt 2.30 / 3.65 / 2.50. Fără marjă, asta înseamnă 39% pentru Horovicko, 25% egal și 36% pentru FK Komarov, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în Horovicko – FK Komarov?
Modelul nostru estimează 3,03 goluri (1,41 pentru Horovicko, 1,62 pentru FK Komarov). Peste 2.5 goluri are 58%, GG are 61%, iar cel mai probabil scor este 1–1.