Hong Kong Rangers – Golik North District
Ultimele 5 / 5: Hong Kong Rangers marchează 0.8 și primește 2.6. Golik North District 3.0 / 0.4.
1X2, fără marjă
Gazdă 12% · Egal 16% · Oaspete 72%
Goluri / meci
0.8 + 3.0
Peste 2.5
1.29 · forma 60% / 80%
GG
Da 1.60 · Nu 2.20
Analiză Hong Kong Rangers – Golik North District
Hong Kong Rangers o primește pe Golik North District duminică, 18 octombrie, ora 13:30 (ora României), în Premier League (Hong Kong). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Hong Kong Rangers are un bilanț de 1-0-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 13 goluri primite (0,8 marcate și 2,6 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Golik North District are un bilanț de 4-1-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,60 puncte pe meci, cu 15 goluri marcate și 2 goluri primite (3,0 marcate și 0,4 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Golik North District stă mai bine, cu o diferență de 2,00 puncte pe meci.
În ultimele 8 întâlniri directe din baza noastră, Hong Kong Rangers a câștigat 3, Golik North District a câștigat 2, iar 3 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 4,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 6 din 8 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 6 din 8. Ultima întâlnire, pe 13.09.2026, s-a terminat Golik North District 5–0 Hong Kong Rangers.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 7.50 / 5.65 / 1.27. După ce scoatem marja (aproximativ 9,8% pe piața asta), rămân 12% pentru Hong Kong Rangers, 16% pentru egal și 72% pentru Golik North District. Favorită e Golik North District. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.29 și sub 2.5 la 3.05, adică 70% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.60 și Nu la 2.20.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (0,60 – 2,80) și cele deduse din cote (1,01 – 2,62) și ajunge la 0,80 goluri estimate pentru Hong Kong Rangers și 2,71 pentru Golik North District, adică 3,51 în total. Cu aceste valori, Hong Kong Rangers câștigă în 8% din cazuri, egalul iese în 14%, iar Golik North District câștigă în 78%. Peste 2.5 goluri are 69%, GG are 51%, iar cel mai probabil scor exact este 0–2, cu 11,0%.
| Indicator | Hong Kong Rangers | Golik North District |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-0-4 | 4-1-0 |
| Puncte / meci | 0,60 | 2,60 |
| Goluri marcate (medie) | 4 (0,8) | 15 (3,0) |
| Goluri primite (medie) | 13 (2,6) | 2 (0,4) |
| % Peste 2.5 | 60% | 80% |
| % GG | 40% | 40% |
| Victorii H2H (8 meciuri) | 3 | 2 |
| Goluri estimate (model) | 0,80 | 2,71 |
| Șanse de victorie (model) | 8% | 78% |
Goluri estimate
0,80 – 2,71 · total 3,51
1X2 model
8% · 14% · 78%
Peste 2.5 model
69% · cotă corectă 1.45
GG model
51% · cotă corectă 1.96
Sub 2.5: 31% · Peste 2.5: 69% · total goluri în 90 de minute
| Hong Kong R. ↓ / Golik North. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 3,0 | 8,1 | 11,0 | 9,9 | 6,7 | 3,6 |
| 1 | 2,4 | 6,5 | 8,8 | 7,9 | 5,4 | 2,9 |
| 2 | 1,0 | 2,6 | 3,5 | 3,2 | 2,2 | 1,2 |
| 3 | 0,3 | 0,7 | 0,9 | 0,8 | 0,6 | 0,3 |
| 4 | 0,1 | 0,1 | 0,2 | 0,2 | 0,1 | 0,1 |
| 5 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Hong Kong Rangers, coloane = goluri Golik North District.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Hong Kong Rangers. Hong Kong Rangers primește 2,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Golik North District are 78% în model (cotă corectă 1.28), iar cota 1.27 e în linie cu ea. Peste 2.5 goluri are 69% în model (cotă corectă 1.45), dar cota 1.29 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 0–2 (11,0%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 13.09.26 | Golik North District – Hong Kong Rangers | 2–0 | 5–0 |
| 14.03.26 | Golik North District – Hong Kong Rangers | 1–0 | 2–1 |
| 20.09.25 | Hong Kong Rangers – Golik North District | 1–0 | 2–1 |
| 23.02.25 | Hong Kong Rangers – Golik North District | 1–0 | 3–1 |
| 02.02.25 | Hong Kong Rangers – Golik North District | 1–1 | 1–1 |
| 05.01.25 | Golik North District – Hong Kong Rangers | 4–1 | 4–4 |
| 24.11.24 | Golik North District – Hong Kong Rangers | 3–1 | 3–3 |
| 28.04.24 | Golik North District – Hong Kong Rangers | 0–0 | 0–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Hong Kong Rangers – Golik North District?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 13:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Hong Kong Rangers – Golik North District?
Meciul face parte din Premier League (Hong Kong). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Hong Kong Rangers – Golik North District?
Cotele 1X2 sunt 7.50 / 5.65 / 1.27. Fără marjă, asta înseamnă 12% pentru Hong Kong Rangers, 16% egal și 72% pentru Golik North District, cu Golik North District favorită la cota 1.27.
Câte goluri se așteaptă în Hong Kong Rangers – Golik North District?
Modelul nostru estimează 3,51 goluri (0,80 pentru Hong Kong Rangers, 2,71 pentru Golik North District). Peste 2.5 goluri are 69%, GG are 51%, iar cel mai probabil scor este 0–2.