Vineri16 octombrie
Live 22 Pune pont

Hong KongHong Kong · Premier League

Eastern District – Eastern SC

Eastern District
ÎVÎÎÎ
11:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Eastern SC
ÎVÎVÎ
12.67 X3.45 22.35
1X1.70 X21.26 121.25

Ultimele 5 / 5: Eastern District marchează 1.0 și primește 2.4. Eastern SC 1.8 / 1.8.

1X2, fără marjă

Gazdă 34% · Egal 27% · Oaspete 39%

Goluri / meci

1.0 + 1.8

Peste 2.5

— · forma 100% / 80%

GG

—

Analiză Eastern District – Eastern SC

Eastern District o primește pe Eastern SC sâmbătă, 17 octombrie, ora 11:00 (ora României), în Premier League (Hong Kong). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Eastern District are un bilanț de 1-0-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 12 goluri primite (1,0 marcate și 2,4 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Eastern SC are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 9 goluri primite (1,8 marcate și 1,8 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Eastern SC stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.

În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, Eastern District a câștigat 1, Eastern SC a câștigat 1, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 0,7 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 0 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 0 din 3. Ultima întâlnire, pe 14.03.2026, s-a terminat Eastern SC 1–0 Eastern District.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.67 / 3.45 / 2.35. După ce scoatem marja (aproximativ 9,0% pe piața asta), rămân 34% pentru Eastern District, 27% pentru egal și 39% pentru Eastern SC. Piața vede un meci echilibrat.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,40 goluri estimate pentru Eastern District și 2,10 pentru Eastern SC, adică 3,50 în total. Cu aceste valori, Eastern District câștigă în 25% din cazuri, egalul iese în 21%, iar Eastern SC câștigă în 54%. Peste 2.5 goluri are 68%, GG are 66%, iar cel mai probabil scor exact este 1–2, cu 9,3%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 9 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorEastern DistrictEastern SC
Meciuri analizate55
V-E-Î1-0-42-0-3
Puncte / meci0,601,20
Goluri marcate (medie)5 (1,0)9 (1,8)
Goluri primite (medie)12 (2,4)9 (1,8)
% Peste 2.5100%80%
% GG80%60%
Victorii H2H (3 meciuri)11
Goluri estimate (model)1,402,10
Șanse de victorie (model)25%54%

Goluri estimate

1,40 – 2,10 · total 3,50

1X2 model

25% · 21% · 54%

Peste 2.5 model

68% · cotă corectă 1.47

GG model

66% · cotă corectă 1.52

Distribuția golurilor
3%0
11%1
18%2
22%3
19%4
27%5+

Sub 2.5: 32% · Peste 2.5: 68% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Eastern Dis. ↓ / Eastern SC →012345
0 3,0 6,3 6,7 4,7 2,4 1,0
1 4,2 8,9 9,3 6,5 3,4 1,4
2 3,0 6,2 6,5 4,6 2,4 1,0
3 1,4 2,9 3,0 2,1 1,1 0,5
4 0,5 1,0 1,1 0,7 0,4 0,2
5 0,1 0,3 0,3 0,2 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Eastern District, coloane = goluri Eastern SC.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Eastern District. Eastern District primește 2,4 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Apărare vulnerabilă: Eastern SC. Eastern SC primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 0,7 goluri, față de 3,50 cât estimează modelul acum.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Eastern SC are 54% în model (cotă corectă 1.85), iar cota 2.35 e peste ea, deci are valoare. Peste 2.5 goluri are 68% în model (cotă corectă 1.47). Ambele marchează (GG) are 66% în model (cotă corectă 1.52). Scorul cel mai probabil: 1–2 (9,3%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.0
Goluri / meci
1.8
2.4
Primite / meci
1.8
20%
Victorii
40%
100%
Peste 2.5
80%
80%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Eastern District – Eastern SC?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 11:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Eastern District – Eastern SC?

Meciul face parte din Premier League (Hong Kong). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Eastern District – Eastern SC?

Cotele 1X2 sunt 2.67 / 3.45 / 2.35. Fără marjă, asta înseamnă 34% pentru Eastern District, 27% egal și 39% pentru Eastern SC, deci un meci echilibrat.

Câte goluri se așteaptă în Eastern District – Eastern SC?

Modelul nostru estimează 3,50 goluri (1,40 pentru Eastern District, 2,10 pentru Eastern SC). Peste 2.5 goluri are 68%, GG are 66%, iar cel mai probabil scor este 1–2.

Alte meciuri din Premier League
10.10
11:00
Kitchee SC – Hong Kong FC 4–0
10.10
11:00
Tai Po FC – Kowloon City 1–1