Guadalajara U21 – Tigres UANL U21
Ultimele 5 / 5: Guadalajara U21 marchează 1.4 și primește 1.0. Tigres UANL U21 1.0 / 1.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 49% · Egal 26% · Oaspete 25%
Goluri / meci
1.4 + 1.0
Peste 2.5
1.74 · forma 40% / 40%
GG
Da 1.68 · Nu 2.07
Analiză Guadalajara U21 – Tigres UANL U21
Guadalajara U21 o primește pe Tigres UANL U21 sâmbătă, 17 octombrie, ora 18:00 (ora României), în Liga MX U21 (Mexic). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Guadalajara U21 are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 5 goluri primite (1,4 marcate și 1,0 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Tigres UANL U21 are un bilanț de 1-3-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 5 goluri primite (1,0 marcate și 1,0 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, Guadalajara U21 stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.
În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, Guadalajara U21 a câștigat 0, Tigres UANL U21 a câștigat 1, iar 3 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,8 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 4 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 4. Ultima întâlnire, pe 11.04.2026, s-a terminat Tigres UANL U21 1–1 Guadalajara U21.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.85 / 3.45 / 3.65. După ce scoatem marja (aproximativ 10,4% pe piața asta), rămân 49% pentru Guadalajara U21, 26% pentru egal și 25% pentru Tigres UANL U21. Favorită e Guadalajara U21. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.74 și sub 2.5 la 1.97, adică 53% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.68 și Nu la 2.07.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,20 – 1,00) și cele deduse din cote (1,67 – 1,13) și ajunge la 1,44 goluri estimate pentru Guadalajara U21 și 1,07 pentru Tigres UANL U21, adică 2,51 în total. Cu aceste valori, Guadalajara U21 câștigă în 46% din cazuri, egalul iese în 26%, iar Tigres UANL U21 câștigă în 28%. Peste 2.5 goluri are 46%, GG are 50%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 12,5%.
| Indicator | Guadalajara U21 | Tigres UANL U21 |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 3-1-1 | 1-3-1 |
| Puncte / meci | 2,00 | 1,20 |
| Goluri marcate (medie) | 7 (1,4) | 5 (1,0) |
| Goluri primite (medie) | 5 (1,0) | 5 (1,0) |
| % Peste 2.5 | 40% | 40% |
| % GG | 40% | 80% |
| Victorii H2H (4 meciuri) | 0 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 1,44 | 1,07 |
| Șanse de victorie (model) | 46% | 28% |
Goluri estimate
1,44 – 1,07 · total 2,51
1X2 model
46% · 26% · 28%
Peste 2.5 model
46% · cotă corectă 2.17
GG model
50% · cotă corectă 2.00
Sub 2.5: 54% · Peste 2.5: 46% · total goluri în 90 de minute
| Guadalajara. ↓ / Tigres UANL. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 8,1 | 8,7 | 4,7 | 1,7 | 0,4 | 0,1 |
| 1 | 11,7 | 12,5 | 6,7 | 2,4 | 0,6 | 0,1 |
| 2 | 8,4 | 9,0 | 4,8 | 1,7 | 0,5 | 0,1 |
| 3 | 4,0 | 4,3 | 2,3 | 0,8 | 0,2 | 0,0 |
| 4 | 1,5 | 1,6 | 0,8 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,4 | 0,4 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Guadalajara U21, coloane = goluri Tigres UANL U21.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 2,20 goluri, cotele doar 2,80. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,4% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă 1X are 72% în model (cotă corectă 1.39), dar cota 1.20 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 1.5 goluri are 72% în model (cotă corectă 1.39), dar cota 1.21 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (12,5%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Ponturi pe meci
0Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 11.04.26 | Tigres UANL U21 – Guadalajara U21 | 0–0 | 1–1 |
| 22.11.25 | Tigres UANL U21 – Guadalajara U21 | — | 2–2 |
| 19.11.25 | Guadalajara U21 – Tigres UANL U21 | — | 1–1 |
| 17.09.25 | Guadalajara U21 – Tigres UANL U21 | — | 1–2 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Guadalajara U21 – Tigres UANL U21?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 18:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Guadalajara U21 – Tigres UANL U21?
Meciul face parte din Liga MX U21 (Mexic). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Guadalajara U21 – Tigres UANL U21?
Cotele 1X2 sunt 1.85 / 3.45 / 3.65. Fără marjă, asta înseamnă 49% pentru Guadalajara U21, 26% egal și 25% pentru Tigres UANL U21, cu Guadalajara U21 favorită la cota 1.85.
Câte goluri se așteaptă în Guadalajara U21 – Tigres UANL U21?
Modelul nostru estimează 2,51 goluri (1,44 pentru Guadalajara U21, 1,07 pentru Tigres UANL U21). Peste 2.5 goluri are 46%, GG are 50%, iar cel mai probabil scor este 1–1.