Cruz Azul U21 – FC Juarez U21
Ultimele 5 / 5: Cruz Azul U21 marchează 1.6 și primește 1.8. FC Juarez U21 0.6 / 0.8.
1X2, fără marjă
Gazdă 39% · Egal 30% · Oaspete 31%
Goluri / meci
1.6 + 0.6
Peste 2.5
2.05 · forma 80% / 0%
GG
Da 1.82 · Nu 1.90
Analiză Cruz Azul U21 – FC Juarez U21
Cruz Azul U21 – FC Juarez U21 se joacă acum, în Liga MX U21 (Mexic), cu start sâmbătă, 17 octombrie, ora 18:00. Mai jos e analiza de dinainte de meci: forma recentă, întâlnirile directe, ce spun cotele și un model Poisson care estimează golurile și scorurile probabile.
Cruz Azul U21 are un bilanț de 1-0-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 9 goluri primite (1,6 marcate și 1,8 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. FC Juarez U21 are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 3 goluri marcate și 4 goluri primite (0,6 marcate și 0,8 primite în medie). În 0% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.
În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Cruz Azul U21 a câștigat 0, FC Juarez U21 a câștigat 1, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 0,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 0 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 0 din 2. Ultima întâlnire, pe 30.01.2026, s-a terminat FC Juarez U21 0–0 Cruz Azul U21.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.32 / 3.00 / 2.92. După ce scoatem marja (aproximativ 10,7% pe piața asta), rămân 39% pentru Cruz Azul U21, 30% pentru egal și 31% pentru FC Juarez U21. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.05 și sub 2.5 la 1.67, adică 45% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.82 și Nu la 1.90.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,20 – 1,20) și cele deduse din cote (1,32 – 1,15) și ajunge la 1,26 goluri estimate pentru Cruz Azul U21 și 1,18 pentru FC Juarez U21, adică 2,44 în total. Cu aceste valori, Cruz Azul U21 câștigă în 38% din cazuri, egalul iese în 27%, iar FC Juarez U21 câștigă în 35%. Peste 2.5 goluri are 44%, GG are 50%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 13,0%.
| Indicator | Cruz Azul U21 | FC Juarez U21 |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-0-4 | 1-2-2 |
| Puncte / meci | 0,60 | 1,00 |
| Goluri marcate (medie) | 8 (1,6) | 3 (0,6) |
| Goluri primite (medie) | 9 (1,8) | 4 (0,8) |
| % Peste 2.5 | 80% | 0% |
| % GG | 60% | 40% |
| Victorii H2H (2 meciuri) | 0 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 1,26 | 1,18 |
| Șanse de victorie (model) | 38% | 35% |
Goluri estimate
1,26 – 1,18 · total 2,44
1X2 model
38% · 27% · 35%
Peste 2.5 model
44% · cotă corectă 2.27
GG model
50% · cotă corectă 2.00
Sub 2.5: 56% · Peste 2.5: 44% · total goluri în 90 de minute
| Cruz Azul U. ↓ / FC Juarez U. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 8,7 | 10,3 | 6,1 | 2,4 | 0,7 | 0,2 |
| 1 | 11,0 | 13,0 | 7,6 | 3,0 | 0,9 | 0,2 |
| 2 | 6,9 | 8,2 | 4,8 | 1,9 | 0,6 | 0,1 |
| 3 | 2,9 | 3,4 | 2,0 | 0,8 | 0,2 | 0,1 |
| 4 | 0,9 | 1,1 | 0,6 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,2 | 0,3 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Cruz Azul U21, coloane = goluri FC Juarez U21.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Cruz Azul U21. Cruz Azul U21 primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,7% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Cruz Azul U21 38%, egal 27%, FC Juarez U21 35%. Sub 2.5 goluri are 56% în model (cotă corectă 1.79), dar cota 1.67 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (13,0%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Ponturi pe meci
0Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 30.01.26 | FC Juarez U21 – Cruz Azul U21 | — | 0–0 |
| 19.09.25 | Cruz Azul U21 – FC Juarez U21 | 0–1 | 0–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Cruz Azul U21 – FC Juarez U21?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 18:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Cruz Azul U21 – FC Juarez U21?
Meciul face parte din Liga MX U21 (Mexic). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Cruz Azul U21 – FC Juarez U21?
Cotele 1X2 sunt 2.32 / 3.00 / 2.92. Fără marjă, asta înseamnă 39% pentru Cruz Azul U21, 30% egal și 31% pentru FC Juarez U21, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în Cruz Azul U21 – FC Juarez U21?
Modelul nostru estimează 2,44 goluri (1,26 pentru Cruz Azul U21, 1,18 pentru FC Juarez U21). Peste 2.5 goluri are 44%, GG are 50%, iar cel mai probabil scor este 1–1.