Deportivo Toluca FC U21 – Atletico San Luis U21
Ultimele 5 / 5: Deportivo Toluca FC U21 marchează 2.0 și primește 0.8. Atletico San Luis U21 1.8 / 2.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 65% · Egal 21% · Oaspete 14%
Goluri / meci
2.0 + 1.8
Peste 2.5
1.52 · forma 60% / 80%
GG
Da 1.72 · Nu 2.00
Analiză Deportivo Toluca FC U21 – Atletico San Luis U21
Deportivo Toluca FC U21 o primește pe Atletico San Luis U21 sâmbătă, 17 octombrie, ora 18:00 (ora României), în Liga MX U21 (Mexic). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Deportivo Toluca FC U21 are un bilanț de 5-0-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 3,00 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 4 goluri primite (2,0 marcate și 0,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Atletico San Luis U21 are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 11 goluri primite (1,8 marcate și 2,2 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. Pe formă, Deportivo Toluca FC U21 stă mai bine, cu o diferență de 2,00 puncte pe meci.
În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Deportivo Toluca FC U21 a câștigat 2, Atletico San Luis U21 a câștigat 0, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 2. Ultima întâlnire, pe 12.04.2026, s-a terminat Deportivo Toluca FC U21 2–1 Atletico San Luis U21.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.38 / 4.35 / 6.20. După ce scoatem marja (aproximativ 11,6% pe piața asta), rămân 65% pentru Deportivo Toluca FC U21, 21% pentru egal și 14% pentru Atletico San Luis U21. Favorită e Deportivo Toluca FC U21. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.52 și sub 2.5 la 2.30, adică 60% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.72 și Nu la 2.00.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,10 – 1,30) și cele deduse din cote (2,18 – 0,94) și ajunge la 2,14 goluri estimate pentru Deportivo Toluca FC U21 și 1,12 pentru Atletico San Luis U21, adică 3,26 în total. Cu aceste valori, Deportivo Toluca FC U21 câștigă în 61% din cazuri, egalul iese în 20%, iar Atletico San Luis U21 câștigă în 19%. Peste 2.5 goluri are 63%, GG are 59%, iar cel mai probabil scor exact este 2–1, cu 9,8%.
| Indicator | Deportivo Toluca FC U21 | Atletico San Luis U21 |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 5-0-0 | 1-2-2 |
| Puncte / meci | 3,00 | 1,00 |
| Goluri marcate (medie) | 10 (2,0) | 9 (1,8) |
| Goluri primite (medie) | 4 (0,8) | 11 (2,2) |
| % Peste 2.5 | 60% | 80% |
| % GG | 60% | 100% |
| Victorii H2H (2 meciuri) | 2 | 0 |
| Goluri estimate (model) | 2,14 | 1,12 |
| Șanse de victorie (model) | 61% | 19% |
Goluri estimate
2,14 – 1,12 · total 3,26
1X2 model
61% · 20% · 19%
Peste 2.5 model
63% · cotă corectă 1.59
GG model
59% · cotă corectă 1.69
Sub 2.5: 37% · Peste 2.5: 63% · total goluri în 90 de minute
| Deportivo T. ↓ / Atletico Sa. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 3,8 | 4,3 | 2,4 | 0,9 | 0,3 | 0,1 |
| 1 | 8,2 | 9,2 | 5,2 | 1,9 | 0,5 | 0,1 |
| 2 | 8,8 | 9,8 | 5,5 | 2,1 | 0,6 | 0,1 |
| 3 | 6,3 | 7,0 | 3,9 | 1,5 | 0,4 | 0,1 |
| 4 | 3,4 | 3,8 | 2,1 | 0,8 | 0,2 | 0,0 |
| 5 | 1,4 | 1,6 | 0,9 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Deportivo Toluca FC U21, coloane = goluri Atletico San Luis U21.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Atletico San Luis U21. Atletico San Luis U21 primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,6% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Deportivo Toluca FC U21 are 61% în model (cotă corectă 1.64), dar cota 1.38 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 63% în model (cotă corectă 1.59), iar cota 1.52 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 59% în model (cotă corectă 1.69), iar cota 1.72 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 2–1 (9,8%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 12.04.26 | Deportivo Toluca FC U21 – Atletico San Luis U21 | 1–1 | 2–1 |
| 29.08.25 | Atletico San Luis U21 – Deportivo Toluca FC U21 | 0–2 | 0–2 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Deportivo Toluca FC U21 – Atletico San Luis U21?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 18:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Deportivo Toluca FC U21 – Atletico San Luis U21?
Meciul face parte din Liga MX U21 (Mexic). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Deportivo Toluca FC U21 – Atletico San Luis U21?
Cotele 1X2 sunt 1.38 / 4.35 / 6.20. Fără marjă, asta înseamnă 65% pentru Deportivo Toluca FC U21, 21% egal și 14% pentru Atletico San Luis U21, cu Deportivo Toluca FC U21 favorită la cota 1.38.
Câte goluri se așteaptă în Deportivo Toluca FC U21 – Atletico San Luis U21?
Modelul nostru estimează 3,26 goluri (2,14 pentru Deportivo Toluca FC U21, 1,12 pentru Atletico San Luis U21). Peste 2.5 goluri are 63%, GG are 59%, iar cel mai probabil scor este 2–1.