Duminică18 octombrie
Live 58 Pune pont

BelarusBelarus · Vysshaya League

Gomel - FC Minsk

Statistici și rezultat final · duminică, 9 august

BelarusVysshaya League · Belarus Final
Gomel
ÎEEEV
Final0-1Pauză 0-1
FC Minsk
VVVVÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Gomel 44%Egal 28%FC Minsk 28%

Gomel 0-1 FC Minsk: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Gomel 0-1 FC Minsk (pauză 0-1). Înainte de start, modelul dădea 34% pentru victoria lui FC Minsk, iar cotele fără marjă 28%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-a marcat 1 gol, față de 2,7 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 50%), iar GG n-a ieșit (NG avea 46%). Scorul exact 0-1 avea 8,9% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 7 cornere (6-1) și 2 cartonașe galbene (1-1).

Gomelîn meciFC Minsk
6
Cornere
1
1
Cartonașe galbene
1

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Gomel vs FC Minsk

Gomel marchează și primește câte 1,0 goluri pe meci. FC Minsk marchează 2,0 goluri pe meci și primește 1,8. La FC Minsk, 5 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 6 întâlniri directe: Gomel 2, egal 1, FC Minsk 3.

~2,7goluri estimate
50%peste 2,5 goluri
54%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Gomelultimele 5FC Minsk
1,20
Puncte / meci
2,40
1,0
Goluri marcate / meci
2,0
1,0
Goluri primite / meci
1,8
1
Victorii
4
20%
Peste 2,5 goluri
100%
60%
Ambele marchează
80%
2
Victorii în directe
3

Ultimele 5 meciuri Gomel și ultimele 5 FC Minsk, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Gomel1-3-1

Î
Gomel - FC Vitebsk01.08.26 · Vysshaya League
0-1
E
Gomel - FC Vitebsk25.07.26 · Cupa
1-1
E
Niva Dolbizno - Gomel18.07.26 · Cupa
2-2
E
Gomel - Neman Grodno11.07.26 · Vysshaya League
1-1
V
BATE Borisov - Gomel02.07.26 · Vysshaya League
0-1

FC Minsk4-0-1

V
Arsenal Dzerzhinsk - FC Minsk01.08.26 · Vysshaya League
1-2
V
Belshina Bobruisk - FC Minsk25.07.26 · Cupa
1-2
V
Smorgon - FC Minsk18.07.26 · Cupa
3-4
V
Dnepr Mogilev - FC Minsk10.07.26 · Vysshaya League
1-2
Î
FC Minsk - Dinamo Minsk02.07.26 · Vysshaya League
0-3

Întâlniri directe Gomel - FC Minsk

Gomel 2Egal 1FC Minsk 3
Î
FC Minsk - Gomel05.04.2026 · pauză 0-0
2-0
V
FC Minsk - Gomel21.02.2026
0-4
E
Gomel - FC Minsk29.08.2025 · pauză 1-0
1-1
Î
FC Minsk - Gomel18.04.2025 · pauză 1-0
1-0
Î
FC Minsk - Gomel16.09.2024 · pauză 2-0
3-1
V
Gomel - FC Minsk28.04.2024 · pauză 1-0
2-0

V/E/Î din perspectiva Gomel. 2 din 6 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Gomel - FC Minsk

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Gomel2.1244% fără marjă
X · Egal3.2528% fără marjă
2 · FC Minsk3.3028% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.21
X2 1.78
12 1.29

Goluri

Peste 1.5 1.36
Sub 2.5 1.65
Peste 2.5 2.12

Ambele marchează

GG Da 1.95
GG Nu 1.77

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.33
Pauză peste 1.5 3.05

Analiza de dinainte de meci

Gomel - FC Minsk s-a jucat duminică, 9 august, în Vysshaya League (Belarus). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Gomel are o victorie, trei egaluri și o înfrângere. Golaveraj: 5-5. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5. FC Minsk vine cu patru victorii și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 10 goluri și a primit 9. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri.

În ultimele 6 întâlniri directe, Gomel a câștigat de 2 ori, FC Minsk de 3 ori, iar un meci s-a terminat egal. Ultima: FC Minsk - Gomel 2-0, pe 5 aprilie 2026.

Gomel pleacă favorită, la cota 2.12. Egalul e la 3.25, iar FC Minsk la 3.30. Fără marja caselor, asta înseamnă 44% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 2.12, iar GG la 1.95.

După modelul nostru, ne putem aștepta la în jur de 3 goluri: 1,4 pentru Gomel și 1,3 pentru FC Minsk. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: Gomel are 40%, FC Minsk 34%. Peste 1.5 goluri are 75% în model, iar 1.36 e aproape de cota corectă (1.33). Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Gomel - FC Minsk

Goluri estimate: 1,39 Gomel și 1,28 FC Minsk, total 2,67. 1X2 în model: 40% · 26% · 34%. Peste 2,5: 50% (cotă corectă 2.00). GG: 54% (cotă corectă 1.85). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

7%0
18%1
25%2
22%3
15%4
13%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 50% · peste 2,5: 50% (verde).

Scoruri probabile

1-112,3%1-09,6%0-18,9%2-18,6%1-27,9%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: FC Minsk. FC Minsk a primit 9 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Favorit fără formă. Gomel e favorită, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,2% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final0-1
Pauză0-1
Cornere6-1
Cartonașe galbene1-1
Favorită la startGomel · 2.12
Goluri estimate~2,7
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Gomel - FC Minsk?

S-a jucat duminică, 9 august, ora 18:45 (ora României) și s-a terminat 0-1.

În ce competiție s-a jucat Gomel - FC Minsk?

În Vysshaya League (Belarus).

Unde s-a jucat Gomel - FC Minsk?

Pe Tsentralny, în Gomel, duminică, 9 august, ora 18:45 (ora României).

Cine era favorită în Gomel - FC Minsk?

Gomel pleca favorită, la cota 2.12. Meciul s-a terminat 0-1.

Câte goluri s-au marcat în Gomel - FC Minsk?

Un gol, scor final 0-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,7.

Alte meciuri din Vysshaya League

Toată liga →