Belshina Bobruisk – Slavia Mozyr
Ultimele 5 / 5: Belshina Bobruisk marchează 1.2 și primește 1.6. Slavia Mozyr 1.0 / 1.4.
1X2, fără marjă
Gazdă 34% · Egal 28% · Oaspete 38%
Goluri / meci
1.2 + 1.0
Peste 2.5
1.90 · forma 40% / 60%
GG
Da 1.72 · Nu 2.00
Analiză Belshina Bobruisk – Slavia Mozyr
Belshina Bobruisk o primește pe Slavia Mozyr luni, 19 octombrie, ora 15:30 (ora României), în Vysshaya League (Belarus). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Belshina Bobruisk are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 8 goluri primite (1,2 marcate și 1,6 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Slavia Mozyr are un bilanț de 1-0-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 7 goluri primite (1,0 marcate și 1,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.
În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Belshina Bobruisk a câștigat 0, Slavia Mozyr a câștigat 2, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 2. Ultima întâlnire, pe 31.05.2026, s-a terminat Slavia Mozyr 2–1 Belshina Bobruisk.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.75 / 3.30 / 2.40. După ce scoatem marja (aproximativ 8,3% pe piața asta), rămân 34% pentru Belshina Bobruisk, 28% pentru egal și 38% pentru Slavia Mozyr. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.90 și sub 2.5 la 1.80, adică 49% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.72 și Nu la 2.00.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,30 – 1,30) și cele deduse din cote (1,26 – 1,36) și ajunge la 1,28 goluri estimate pentru Belshina Bobruisk și 1,33 pentru Slavia Mozyr, adică 2,61 în total. Cu aceste valori, Belshina Bobruisk câștigă în 36% din cazuri, egalul iese în 26%, iar Slavia Mozyr câștigă în 38%. Peste 2.5 goluri are 49%, GG are 53%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 12,5%.
| Indicator | Belshina Bobruisk | Slavia Mozyr |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-2-2 | 1-0-4 |
| Puncte / meci | 1,00 | 0,60 |
| Goluri marcate (medie) | 6 (1,2) | 5 (1,0) |
| Goluri primite (medie) | 8 (1,6) | 7 (1,4) |
| % Peste 2.5 | 40% | 60% |
| % GG | 60% | 40% |
| Victorii H2H (2 meciuri) | 0 | 2 |
| Goluri estimate (model) | 1,28 | 1,33 |
| Șanse de victorie (model) | 36% | 38% |
Goluri estimate
1,28 – 1,33 · total 2,61
1X2 model
36% · 26% · 38%
Peste 2.5 model
49% · cotă corectă 2.04
GG model
53% · cotă corectă 1.89
Sub 2.5: 51% · Peste 2.5: 49% · total goluri în 90 de minute
| Belshina Bo. ↓ / Slavia Mozyr → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 7,4 | 9,8 | 6,5 | 2,9 | 1,0 | 0,3 |
| 1 | 9,4 | 12,5 | 8,3 | 3,7 | 1,2 | 0,3 |
| 2 | 6,0 | 8,0 | 5,3 | 2,4 | 0,8 | 0,2 |
| 3 | 2,6 | 3,4 | 2,3 | 1,0 | 0,3 | 0,1 |
| 4 | 0,8 | 1,1 | 0,7 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,2 | 0,3 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Belshina Bobruisk, coloane = goluri Slavia Mozyr.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Belshina Bobruisk. Belshina Bobruisk primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 8,3% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Belshina Bobruisk 36%, egal 26%, Slavia Mozyr 38%. Peste 1.5 goluri are 74% în model (cotă corectă 1.35), dar cota 1.28 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (12,5%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 31.05.26 | Slavia Mozyr – Belshina Bobruisk | 0–1 | 2–1 |
| 25.02.26 | Slavia Mozyr – Belshina Bobruisk | — | 1–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Belshina Bobruisk – Slavia Mozyr?
Meciul începe luni, 19 octombrie, ora 15:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Belshina Bobruisk – Slavia Mozyr?
Meciul face parte din Vysshaya League (Belarus). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Belshina Bobruisk – Slavia Mozyr?
Cotele 1X2 sunt 2.75 / 3.30 / 2.40. Fără marjă, asta înseamnă 34% pentru Belshina Bobruisk, 28% egal și 38% pentru Slavia Mozyr, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în Belshina Bobruisk – Slavia Mozyr?
Modelul nostru estimează 2,61 goluri (1,28 pentru Belshina Bobruisk, 1,33 pentru Slavia Mozyr). Peste 2.5 goluri are 49%, GG are 53%, iar cel mai probabil scor este 1–1.