Duminică18 octombrie
Live 107 Pune pont

NorvegiaNorvegia · 3.Division

Gjovik Lyn - Lillehammer

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 8 august

Norvegia3.Division · Norvegia Final
Gjovik Lyn
VÎVVE
Final0-2Pauză 0-0
Lillehammer
VVEVV
Șanse înainte de meci, după cote
Gjovik Lyn 35%Egal 27%Lillehammer 37%

Gjovik Lyn 0-2 Lillehammer: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Gjovik Lyn 0-2 Lillehammer (pauză 0-0). Înainte de start, modelul dădea 40% pentru victoria lui Lillehammer, iar cotele fără marjă 37%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 2 goluri, față de 3,4 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 33%), iar GG n-a ieșit (NG avea 33%). Scorul exact 0-2 avea 5,0% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 0 cornere (0-0) și 0 cartonașe galbene (0-0).

Gjovik Lynîn meciLillehammer
0
Cornere
0
0
Cartonașe galbene
0

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Gjovik Lyn vs Lillehammer

Gjovik Lyn marchează 1,8 goluri pe meci și primește 0,8. Lillehammer marchează 3,0 goluri pe meci și primește 1,8. La Lillehammer, 5 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 3 întâlniri directe: Gjovik Lyn 0, egal 2, Lillehammer 1.

~3,4goluri estimate
67%peste 2,5 goluri
67%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Gjovik Lynultimele 5Lillehammer
2,00
Puncte / meci
2,60
1,8
Goluri marcate / meci
3,0
0,8
Goluri primite / meci
1,8
3
Victorii
4
80%
Peste 2,5 goluri
100%
20%
Ambele marchează
100%
0
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Gjovik Lyn și ultimele 5 Lillehammer, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Gjovik Lyn3-1-1

V
Sandefjord 2 - Gjovik Lyn01.08.26 · 3.Division
1-3
Î
Gjovik Lyn - Raade IL U1925.07.26 · 3.Division
0-3
V
Brumunddal - Gjovik Lyn25.06.26 · 3.Division
0-3
V
Gjovik Lyn - Orn Horten20.06.26 · 3.Division
3-0
E
Gjovik Lyn - Drobak Frogn13.06.26 · 3.Division
0-0

Lillehammer4-1-0

V
Lillehammer - Drobak Frogn01.08.26 · 3.Division
2-1
V
Raelingen - Lillehammer25.07.26 · 3.Division
2-4
E
Lillehammer - Elverum27.06.26 · 3.Division
2-2
V
Lyn 1896 FK II - Lillehammer20.06.26 · 3.Division
3-5
V
Bjorkelangen - Lillehammer13.06.26 · 3.Division
1-2

Întâlniri directe Gjovik Lyn - Lillehammer

Gjovik Lyn 0Egal 2Lillehammer 1
Î
Lillehammer - Gjovik Lyn14.05.2026 · pauză 2-0
3-1
E1-1
E1-1

V/E/Î din perspectiva Gjovik Lyn. 1 din 3 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Gjovik Lyn - Lillehammer

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Gjovik Lyn2.5535% fără marjă
X · Egal3.3027% fără marjă
2 · Lillehammer2.4237% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează

Șansă dublă

1X 1.47
X2 1.39
12 1.23

Goluri

Sub 2.5 2.32
Peste 2.5 1.51

Ambele marchează

GG Da 1.46
GG Nu 2.52

Analiza de dinainte de meci

Gjovik Lyn - Lillehammer s-a jucat sâmbătă, 8 august, în 3.Division (Norvegia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Gjovik Lyn vine cu trei victorii, un egal și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 9 goluri și a primit 4. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. În ultimele 5 meciuri, Lillehammer n-a pierdut niciunul (patru victorii și un egal). Golaveraj: 15-9. Și la ea, meciurile au avut multe goluri.

În ultimele 3 întâlniri directe, Gjovik Lyn a câștigat niciodată, Lillehammer o dată, iar două meciuri s-au terminat egal. Ultima: Lillehammer - Gjovik Lyn 3-1, pe 14 mai 2026.

La case, diferența e mică: Gjovik Lyn are cota 2.55, Lillehammer 2.42. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.51, iar GG la 1.46.

Modelul nostru estimează un meci cu goluri: 1,7 pentru Gjovik Lyn și 1,7 pentru Lillehammer. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: Gjovik Lyn are 37%, Lillehammer 40%. Pentru peste 2.5 goluri, modelul calculează 67%. Cota de 1.51 e corectă, fără plus. Ambele marchează (GG) are 67% în model, iar 1.46 e aproape de cota corectă (1.49). Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Gjovik Lyn - Lillehammer

Goluri estimate: 1,67 Gjovik Lyn și 1,74 Lillehammer, total 3,41. 1X2 în model: 37% · 23% · 40%. Peste 2,5: 67% (cotă corectă 1.49). GG: 67% (cotă corectă 1.49). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

3%0
11%1
19%2
22%3
19%4
26%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 33% · peste 2,5: 67% (verde).

Scoruri probabile

1-19,6%1-28,4%2-18,0%2-27,0%0-15,7%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Lillehammer. Lillehammer a primit 9 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 3,7 goluri, după cote 3,1. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 10,8% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final0-2
Pauză0-0
Cornere0-0
Cartonașe galbene0-0
Favorită la startLillehammer · 2.42
Goluri estimate~3,4
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Gjovik Lyn - Lillehammer?

S-a jucat sâmbătă, 8 august, ora 15:00 (ora României) și s-a terminat 0-2.

În ce competiție s-a jucat Gjovik Lyn - Lillehammer?

În 3.Division (Norvegia).

Unde s-a jucat Gjovik Lyn - Lillehammer?

Pe Stadionul Gjøvik, sâmbătă, 8 august, ora 15:00 (ora României).

Cine era favorită în Gjovik Lyn - Lillehammer?

Niciuna clar: cotele erau 2.55 la gazde și 2.42 la oaspeți. Meciul s-a terminat 0-2.

Câte goluri s-au marcat în Gjovik Lyn - Lillehammer?

2 goluri, scor final 0-2. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,4.

Alte meciuri din 3.Division

Toată liga →