Sâmbătă17 octombrie
Live 263 Pune pont

SpaniaSpania · U19 Division de Honor Juvenil

Gimnastic Manresa CF U19 – Real Zaragoza U19

19:15 Sâmbătă, 17 octombrie
Real Zaragoza U19
VÎÎVE
13.30 X3.50 21.92
1X1.70 X21.24 121.22

Ultimele 5 / 5: Gimnastic Manresa CF U19 marchează 2.4 și primește 2.6. Real Zaragoza U19 2.2 / 1.4.

1X2, fără marjă

Gazdă 27% · Egal 26% · Oaspete 47%

Goluri / meci

2.4 + 2.2

Peste 2.5

— · forma 80% / 60%

GG

—

Analiză Gimnastic Manresa CF U19 – Real Zaragoza U19

Gimnastic Manresa CF U19 o primește pe Real Zaragoza U19 sâmbătă, 17 octombrie, ora 19:15 (ora României), în U19 Division de Honor Juvenil (Spania). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Gimnastic Manresa CF U19 are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 12 goluri marcate și 13 goluri primite (2,4 marcate și 2,6 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Real Zaragoza U19 are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 7 goluri primite (2,2 marcate și 1,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Gimnastic Manresa CF U19 stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.

În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, Gimnastic Manresa CF U19 a câștigat 1, Real Zaragoza U19 a câștigat 2, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,7 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 3 din 3. Ultima întâlnire, pe 28.02.2026, s-a terminat Real Zaragoza U19 1–2 Gimnastic Manresa CF U19.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.30 / 3.50 / 1.92. După ce scoatem marja (aproximativ 11,0% pe piața asta), rămân 27% pentru Gimnastic Manresa CF U19, 26% pentru egal și 47% pentru Real Zaragoza U19. Favorită e Real Zaragoza U19.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,90 goluri estimate pentru Gimnastic Manresa CF U19 și 2,40 pentru Real Zaragoza U19, adică 4,30 în total. Cu aceste valori, Gimnastic Manresa CF U19 câștigă în 31% din cazuri, egalul iese în 19%, iar Real Zaragoza U19 câștigă în 50%. Peste 2.5 goluri are 80%, GG are 77%, iar cel mai probabil scor exact este 1–2, cu 7,4%.

Statistici-cheie
IndicatorGimnastic Manresa CF U19Real Zaragoza U19
Meciuri analizate55
V-E-Î3-1-12-1-2
Puncte / meci2,001,40
Goluri marcate (medie)12 (2,4)11 (2,2)
Goluri primite (medie)13 (2,6)7 (1,4)
% Peste 2.580%60%
% GG80%40%
Victorii H2H (3 meciuri)12
Goluri estimate (model)1,902,40
Șanse de victorie (model)31%50%

Goluri estimate

1,90 – 2,40 · total 4,30

1X2 model

31% · 19% · 50%

Peste 2.5 model

80% · cotă corectă 1.25

GG model

77% · cotă corectă 1.30

Distribuția golurilor
1%0
6%1
13%2
18%3
19%4
43%5+

Sub 2.5: 20% · Peste 2.5: 80% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Gimnastic M. ↓ / Real Zarago. →012345
0 1,4 3,3 3,9 3,1 1,9 0,9
1 2,6 6,2 7,4 5,9 3,6 1,7
2 2,4 5,9 7,1 5,6 3,4 1,6
3 1,6 3,7 4,5 3,6 2,1 1,0
4 0,7 1,8 2,1 1,7 1,0 0,5
5 0,3 0,7 0,8 0,6 0,4 0,2

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Gimnastic Manresa CF U19, coloane = goluri Real Zaragoza U19.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Gimnastic Manresa CF U19. Gimnastic Manresa CF U19 primește 2,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Real Zaragoza U19 are 50% în model (cotă corectă 2.00), iar cota 1.92 e în linie cu ea. Peste 2.5 goluri are 80% în model (cotă corectă 1.25). Ambele marchează (GG) are 77% în model (cotă corectă 1.30). Scorul cel mai probabil: 1–2 (7,4%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
2.4
Goluri / meci
2.2
2.6
Primite / meci
1.4
60%
Victorii
40%
80%
Peste 2.5
60%
80%
GG
40%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Gimnastic Manresa CF U19 – Real Zaragoza U19?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 19:15, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Gimnastic Manresa CF U19 – Real Zaragoza U19?

Meciul face parte din U19 Division de Honor Juvenil (Spania). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Gimnastic Manresa CF U19 – Real Zaragoza U19?

Cotele 1X2 sunt 3.30 / 3.50 / 1.92. Fără marjă, asta înseamnă 27% pentru Gimnastic Manresa CF U19, 26% egal și 47% pentru Real Zaragoza U19, cu Real Zaragoza U19 favorită la cota 1.92.

Câte goluri se așteaptă în Gimnastic Manresa CF U19 – Real Zaragoza U19?

Modelul nostru estimează 4,30 goluri (1,90 pentru Gimnastic Manresa CF U19, 2,40 pentru Real Zaragoza U19). Peste 2.5 goluri are 80%, GG are 77%, iar cel mai probabil scor este 1–2.

Alte meciuri din U19 Division de Honor Juvenil
17.10
17:00
CE Sabadell U19 – Osasuna U19 1.923.30
17.10
17:00
Castellon U19 – CD Roda U19 1.504.85