Ghivizzano Borgo – Montevarchi Aquila
Ultimele 5 / 5: Ghivizzano Borgo marchează 1.0 și primește 1.6. Montevarchi Aquila 0.8 / 1.8.
1X2, fără marjă
Gazdă 38% · Egal 29% · Oaspete 33%
Goluri / meci
1.0 + 0.8
Peste 2.5
2.07 · forma 40% / 40%
GG
Da 1.85 · Nu 1.85
Analiză Ghivizzano Borgo – Montevarchi Aquila
Ghivizzano Borgo o primește pe Montevarchi Aquila duminică, 18 octombrie, ora 16:00 (ora României), în Serie D (Italia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Ghivizzano Borgo are un bilanț de 0-2-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,40 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 8 goluri primite (1,0 marcate și 1,6 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Montevarchi Aquila are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 9 goluri primite (0,8 marcate și 1,8 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.
În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Ghivizzano Borgo a câștigat 1, Montevarchi Aquila a câștigat 4, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,6 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 5. Ultima întâlnire, pe 26.04.2026, s-a terminat Montevarchi Aquila 1–0 Ghivizzano Borgo.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.37 / 3.10 / 2.75. După ce scoatem marja (aproximativ 10,8% pe piața asta), rămân 38% pentru Ghivizzano Borgo, 29% pentru egal și 33% pentru Montevarchi Aquila. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.07 și sub 2.5 la 1.65, adică 44% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.85 și Nu la 1.85.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,40 – 1,20) și cele deduse din cote (1,28 – 1,17) și ajunge la 1,34 goluri estimate pentru Ghivizzano Borgo și 1,19 pentru Montevarchi Aquila, adică 2,53 în total. Cu aceste valori, Ghivizzano Borgo câștigă în 40% din cazuri, egalul iese în 27%, iar Montevarchi Aquila câștigă în 33%. Peste 2.5 goluri are 47%, GG are 51%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 12,7%.
| Indicator | Ghivizzano Borgo | Montevarchi Aquila |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 0-2-3 | 1-1-3 |
| Puncte / meci | 0,40 | 0,80 |
| Goluri marcate (medie) | 5 (1,0) | 4 (0,8) |
| Goluri primite (medie) | 8 (1,6) | 9 (1,8) |
| % Peste 2.5 | 40% | 40% |
| % GG | 60% | 40% |
| Victorii H2H (5 meciuri) | 1 | 4 |
| Goluri estimate (model) | 1,34 | 1,19 |
| Șanse de victorie (model) | 40% | 33% |
Goluri estimate
1,34 – 1,19 · total 2,53
1X2 model
40% · 27% · 33%
Peste 2.5 model
47% · cotă corectă 2.13
GG model
51% · cotă corectă 1.96
Sub 2.5: 53% · Peste 2.5: 47% · total goluri în 90 de minute
| Ghivizzano . ↓ / Montevarchi. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 8,0 | 9,5 | 5,6 | 2,2 | 0,7 | 0,2 |
| 1 | 10,7 | 12,7 | 7,6 | 3,0 | 0,9 | 0,2 |
| 2 | 7,2 | 8,5 | 5,1 | 2,0 | 0,6 | 0,1 |
| 3 | 3,2 | 3,8 | 2,3 | 0,9 | 0,3 | 0,1 |
| 4 | 1,1 | 1,3 | 0,8 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,3 | 0,3 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Ghivizzano Borgo, coloane = goluri Montevarchi Aquila.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Ghivizzano Borgo. Ghivizzano Borgo primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: Montevarchi Aquila. Montevarchi Aquila primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Ghivizzano Borgo 40%, egal 27%, Montevarchi Aquila 33%. Peste 1.5 goluri are 72% în model (cotă corectă 1.39), iar cota 1.33 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (12,7%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 26.04.26 | Montevarchi Aquila – Ghivizzano Borgo | — | 1–0 |
| 14.12.25 | Ghivizzano Borgo – Montevarchi Aquila | — | 0–2 |
| 19.01.25 | Ghivizzano Borgo – Montevarchi Aquila | — | 0–1 |
| 22.09.24 | Montevarchi Aquila – Ghivizzano Borgo | — | 0–1 |
| 10.03.24 | Ghivizzano Borgo – Montevarchi Aquila | — | 1–2 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Ghivizzano Borgo – Montevarchi Aquila?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 16:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Ghivizzano Borgo – Montevarchi Aquila?
Meciul face parte din Serie D (Italia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Ghivizzano Borgo – Montevarchi Aquila?
Cotele 1X2 sunt 2.37 / 3.10 / 2.75. Fără marjă, asta înseamnă 38% pentru Ghivizzano Borgo, 29% egal și 33% pentru Montevarchi Aquila, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în Ghivizzano Borgo – Montevarchi Aquila?
Modelul nostru estimează 2,53 goluri (1,34 pentru Ghivizzano Borgo, 1,19 pentru Montevarchi Aquila). Peste 2.5 goluri are 47%, GG are 51%, iar cel mai probabil scor este 1–1.