Africa de Sud · Super League, Women
University of Pretoria FC (F) – Copper Belts FC (F)
Ultimele 5 / 5: University of Pretoria FC (F) marchează 1.8 și primește 0.8. Copper Belts FC (F) 0.6 / 1.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 51% · Egal 25% · Oaspete 24%
Goluri / meci
1.8 + 0.6
Peste 2.5
1.75 · forma 60% / 40%
GG
Da 1.72 · Nu 1.97
Analiză University of Pretoria FC (F) – Copper Belts FC (F)
University of Pretoria FC (F) – Copper Belts FC (F) se joacă acum, în Super League, Women (Africa de Sud), cu start sâmbătă, 17 octombrie, ora 10:00. Mai jos e analiza de dinainte de meci: forma recentă, întâlnirile directe, ce spun cotele și un model Poisson care estimează golurile și scorurile probabile.
University of Pretoria FC (F) are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 4 goluri primite (1,8 marcate și 0,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Copper Belts FC (F) are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 3 goluri marcate și 8 goluri primite (0,6 marcate și 1,6 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, University of Pretoria FC (F) stă mai bine, cu o diferență de 1,20 puncte pe meci.
În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, University of Pretoria FC (F) a câștigat 1, Copper Belts FC (F) a câștigat 1, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 0 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 0 din 2. Ultima întâlnire, pe 03.07.2026, s-a terminat Copper Belts FC (F) 1–0 University of Pretoria FC (F).
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.75 / 3.55 / 3.75. După ce scoatem marja (aproximativ 12,0% pe piața asta), rămân 51% pentru University of Pretoria FC (F), 25% pentru egal și 24% pentru Copper Belts FC (F). Favorită e University of Pretoria FC (F). Peste 2.5 goluri e cotat la 1.75 și sub 2.5 la 1.92, adică 52% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.72 și Nu la 1.97.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,70 – 0,70) și cele deduse din cote (1,69 – 1,08) și ajunge la 1,69 goluri estimate pentru University of Pretoria FC (F) și 0,89 pentru Copper Belts FC (F), adică 2,58 în total. Cu aceste valori, University of Pretoria FC (F) câștigă în 56% din cazuri, egalul iese în 24%, iar Copper Belts FC (F) câștigă în 20%. Peste 2.5 goluri are 48%, GG are 48%, iar cel mai probabil scor exact este 1–0, cu 12,8%.
| Indicator | University of Pretoria FC (F) | Copper Belts FC (F) |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 3-1-1 | 1-1-3 |
| Puncte / meci | 2,00 | 0,80 |
| Goluri marcate (medie) | 9 (1,8) | 3 (0,6) |
| Goluri primite (medie) | 4 (0,8) | 8 (1,6) |
| % Peste 2.5 | 60% | 40% |
| % GG | 20% | 20% |
| Victorii H2H (2 meciuri) | 1 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 1,69 | 0,89 |
| Șanse de victorie (model) | 56% | 20% |
Goluri estimate
1,69 – 0,89 · total 2,58
1X2 model
56% · 24% · 20%
Peste 2.5 model
48% · cotă corectă 2.08
GG model
48% · cotă corectă 2.08
Sub 2.5: 52% · Peste 2.5: 48% · total goluri în 90 de minute
| University . ↓ / Copper Belt. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 7,6 | 6,7 | 3,0 | 0,9 | 0,2 | 0,0 |
| 1 | 12,8 | 11,4 | 5,1 | 1,5 | 0,3 | 0,1 |
| 2 | 10,8 | 9,6 | 4,3 | 1,3 | 0,3 | 0,1 |
| 3 | 6,1 | 5,4 | 2,4 | 0,7 | 0,2 | 0,0 |
| 4 | 2,6 | 2,3 | 1,0 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,9 | 0,8 | 0,3 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri University of Pretoria FC (F), coloane = goluri Copper Belts FC (F).
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Copper Belts FC (F). Copper Belts FC (F) primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 12,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie University of Pretoria FC (F) are 56% în model (cotă corectă 1.79), iar cota 1.75 e în linie cu ea. Peste 1.5 goluri are 73% în model (cotă corectă 1.37), dar cota 1.20 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–0 (12,8%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Ponturi pe meci
0Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 03.07.26 | Copper Belts FC (F) – University of Pretoria FC (F) | 1–0 | 1–0 |
| 07.06.25 | University of Pretoria FC (F) – Copper Belts FC (F) | — | 2–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe University of Pretoria FC (F) – Copper Belts FC (F)?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 10:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă University of Pretoria FC (F) – Copper Belts FC (F)?
Meciul face parte din Super League, Women (Africa de Sud). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre University of Pretoria FC (F) – Copper Belts FC (F)?
Cotele 1X2 sunt 1.75 / 3.55 / 3.75. Fără marjă, asta înseamnă 51% pentru University of Pretoria FC (F), 25% egal și 24% pentru Copper Belts FC (F), cu University of Pretoria FC (F) favorită la cota 1.75.
Câte goluri se așteaptă în University of Pretoria FC (F) – Copper Belts FC (F)?
Modelul nostru estimează 2,58 goluri (1,69 pentru University of Pretoria FC (F), 0,89 pentru Copper Belts FC (F)). Peste 2.5 goluri are 48%, GG are 48%, iar cel mai probabil scor este 1–0.