Sâmbătă17 octombrie
Live 258 Pune pont

RwandaRwanda · National League

Gasogi United – Bugesera

Gasogi United
EVÎÎÎ
16:00 Duminică, 18 octombrie
Bugesera
VÎÎEÎ
12.42 X2.92 22.85
1X1.32 X21.44 121.31

Ultimele 5 / 5: Gasogi United marchează 0.8 și primește 1.4. Bugesera 1.0 / 1.4.

1X2, fără marjă

Gazdă 37% · Egal 31% · Oaspete 32%

Goluri / meci

0.8 + 1.0

Peste 2.5

— · forma 20% / 40%

GG

—

Analiză Gasogi United – Bugesera

Gasogi United o primește pe Bugesera duminică, 18 octombrie, ora 16:00 (ora României), în National League (Rwanda). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Gasogi United are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 7 goluri primite (0,8 marcate și 1,4 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Bugesera are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 7 goluri primite (1,0 marcate și 1,4 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele au exact aceeași medie de puncte pe meci.

În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, Gasogi United a câștigat 0, Bugesera a câștigat 1, iar 3 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,3 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 4. Ultima întâlnire, pe 14.03.2026, s-a terminat Gasogi United 0–1 Bugesera.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.42 / 2.92 / 2.85. După ce scoatem marja (aproximativ 10,7% pe piața asta), rămân 37% pentru Gasogi United, 31% pentru egal și 32% pentru Bugesera. Piața vede un meci echilibrat.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,10 goluri estimate pentru Gasogi United și 1,20 pentru Bugesera, adică 2,30 în total. Cu aceste valori, Gasogi United câștigă în 34% din cazuri, egalul iese în 28%, iar Bugesera câștigă în 38%. Peste 2.5 goluri are 40%, GG are 47%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 13,2%.

Statistici-cheie
IndicatorGasogi UnitedBugesera
Meciuri analizate55
V-E-Î1-1-31-1-3
Puncte / meci0,800,80
Goluri marcate (medie)4 (0,8)5 (1,0)
Goluri primite (medie)7 (1,4)7 (1,4)
% Peste 2.520%40%
% GG40%40%
Victorii H2H (4 meciuri)01
Goluri estimate (model)1,101,20
Șanse de victorie (model)34%38%

Goluri estimate

1,10 – 1,20 · total 2,30

1X2 model

34% · 28% · 38%

Peste 2.5 model

40% · cotă corectă 2.50

GG model

47% · cotă corectă 2.13

Distribuția golurilor
10%0
23%1
27%2
20%3
12%4
8%5+

Sub 2.5: 60% · Peste 2.5: 40% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Gasogi Unit. ↓ / Bugesera →012345
0 10,0 12,0 7,2 2,9 0,9 0,2
1 11,0 13,2 7,9 3,2 1,0 0,2
2 6,1 7,3 4,4 1,7 0,5 0,1
3 2,2 2,7 1,6 0,6 0,2 0,0
4 0,6 0,7 0,4 0,2 0,1 0,0
5 0,1 0,2 0,1 0,0 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Gasogi United, coloane = goluri Bugesera.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,7% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Egal plauzibil. Egalul are 28% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
  • Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 1,3 goluri, față de 2,30 cât estimează modelul acum.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Niciun rezultat nu iese clar în față: Gasogi United 34%, egal 28%, Bugesera 38%. Sub 2.5 goluri are 60% în model (cotă corectă 1.67). Scorul cel mai probabil: 1–1 (13,2%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
0.8
Goluri / meci
1.0
1.4
Primite / meci
1.4
20%
Victorii
20%
20%
Peste 2.5
40%
40%
GG
40%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Gasogi United – Bugesera?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 16:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Gasogi United – Bugesera?

Meciul face parte din National League (Rwanda). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Gasogi United – Bugesera?

Cotele 1X2 sunt 2.42 / 2.92 / 2.85. Fără marjă, asta înseamnă 37% pentru Gasogi United, 31% egal și 32% pentru Bugesera, deci un meci echilibrat.

Câte goluri se așteaptă în Gasogi United – Bugesera?

Modelul nostru estimează 2,30 goluri (1,10 pentru Gasogi United, 1,20 pentru Bugesera). Peste 2.5 goluri are 40%, GG are 47%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din National League
17.10
16:00
Etincelles – Marines Gisenyi 2.153.35
17.10
16:00
Amagaju – Sunrise FC 2.303.10
17.10
16:00
Etoile de Lest – Mukura Victory 2.822.42
16.10
17:00
Police Rwanda – Gorilla FC 0–0
14.10
16:00
Sunrise FC – Gasogi United 1–1
11.10
16:00
Amagaju – Mukura Victory 1–2