Etoile de Lest – Mukura Victory
Ultimele 5 / 5: Etoile de Lest marchează 0.6 și primește 1.6. Mukura Victory 0.8 / 0.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 32% · Egal 31% · Oaspete 37%
Goluri / meci
0.6 + 0.8
Peste 2.5
— · forma 60% / 20%
GG
—
Analiză Etoile de Lest – Mukura Victory
Etoile de Lest o primește pe Mukura Victory sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:00 (ora României), în National League (Rwanda). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Etoile de Lest are un bilanț de 0-1-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,20 puncte pe meci, cu 3 goluri marcate și 8 goluri primite (0,6 marcate și 1,6 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Mukura Victory are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 3 goluri primite (0,8 marcate și 0,6 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, Mukura Victory stă mai bine, cu o diferență de 1,20 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.82 / 2.92 / 2.42. După ce scoatem marja (aproximativ 11,0% pe piața asta), rămân 32% pentru Etoile de Lest, 31% pentru egal și 37% pentru Mukura Victory. Piața vede un meci echilibrat.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 0,60 goluri estimate pentru Etoile de Lest și 1,20 pentru Mukura Victory, adică 1,80 în total. Cu aceste valori, Etoile de Lest câștigă în 18% din cazuri, egalul iese în 31%, iar Mukura Victory câștigă în 51%. Peste 2.5 goluri are 27%, GG are 32%, iar cel mai probabil scor exact este 0–1, cu 19,8%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 14 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Etoile de Lest | Mukura Victory |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 0-1-4 | 2-1-2 |
| Puncte / meci | 0,20 | 1,40 |
| Goluri marcate (medie) | 3 (0,6) | 4 (0,8) |
| Goluri primite (medie) | 8 (1,6) | 3 (0,6) |
| % Peste 2.5 | 60% | 20% |
| % GG | 60% | 20% |
| Goluri estimate (model) | 0,60 | 1,20 |
| Șanse de victorie (model) | 18% | 51% |
Goluri estimate
0,60 – 1,20 · total 1,80
1X2 model
18% · 31% · 51%
Peste 2.5 model
27% · cotă corectă 3.70
GG model
32% · cotă corectă 3.13
Sub 2.5: 73% · Peste 2.5: 27% · total goluri în 90 de minute
| Etoile de L. ↓ / Mukura Vict. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 16,5 | 19,8 | 11,9 | 4,8 | 1,4 | 0,3 |
| 1 | 9,9 | 11,9 | 7,1 | 2,9 | 0,9 | 0,2 |
| 2 | 3,0 | 3,6 | 2,1 | 0,9 | 0,3 | 0,1 |
| 3 | 0,6 | 0,7 | 0,4 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
| 4 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
| 5 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Etoile de Lest, coloane = goluri Mukura Victory.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Etoile de Lest. Etoile de Lest primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Egal plauzibil. Egalul are 31% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Mukura Victory are 51% în model (cotă corectă 1.96), iar cota 2.42 e peste ea, deci are valoare. Sub 2.5 goluri are 73% în model (cotă corectă 1.37). Nu marchează ambele (NG) are 68% în model (cotă corectă 1.47). Scorul cel mai probabil: 0–1 (19,8%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe Etoile de Lest – Mukura Victory?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Etoile de Lest – Mukura Victory?
Meciul face parte din National League (Rwanda). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Etoile de Lest – Mukura Victory?
Cotele 1X2 sunt 2.82 / 2.92 / 2.42. Fără marjă, asta înseamnă 32% pentru Etoile de Lest, 31% egal și 37% pentru Mukura Victory, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în Etoile de Lest – Mukura Victory?
Modelul nostru estimează 1,80 goluri (0,60 pentru Etoile de Lest, 1,20 pentru Mukura Victory). Peste 2.5 goluri are 27%, GG are 32%, iar cel mai probabil scor este 0–1.