Etincelles – Marines Gisenyi
Ultimele 5 / 5: Etincelles marchează 0.8 și primește 0.6. Marines Gisenyi 1.6 / 1.4.
1X2, fără marjă
Gazdă 41% · Egal 31% · Oaspete 29%
Goluri / meci
0.8 + 1.6
Peste 2.5
— · forma 20% / 40%
GG
—
Analiză Etincelles – Marines Gisenyi
Etincelles o primește pe Marines Gisenyi sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:00 (ora României), în National League (Rwanda). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Etincelles are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 3 goluri primite (0,8 marcate și 0,6 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Marines Gisenyi are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 7 goluri primite (1,6 marcate și 1,4 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.
În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, Etincelles a câștigat 1, Marines Gisenyi a câștigat 2, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,3 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 4. Ultima întâlnire, pe 16.05.2026, s-a terminat Marines Gisenyi 2–3 Etincelles.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.22 / 2.95 / 3.15. După ce scoatem marja (aproximativ 10,7% pe piața asta), rămân 41% pentru Etincelles, 31% pentru egal și 29% pentru Marines Gisenyi. Favorită e Etincelles.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,10 goluri estimate pentru Etincelles și 1,10 pentru Marines Gisenyi, adică 2,20 în total. Cu aceste valori, Etincelles câștigă în 36% din cazuri, egalul iese în 29%, iar Marines Gisenyi câștigă în 35%. Peste 2.5 goluri are 38%, GG are 45%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 13,4%.
| Indicator | Etincelles | Marines Gisenyi |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 3-1-1 | 2-2-1 |
| Puncte / meci | 2,00 | 1,60 |
| Goluri marcate (medie) | 4 (0,8) | 8 (1,6) |
| Goluri primite (medie) | 3 (0,6) | 7 (1,4) |
| % Peste 2.5 | 20% | 40% |
| % GG | 20% | 60% |
| Victorii H2H (4 meciuri) | 1 | 2 |
| Goluri estimate (model) | 1,10 | 1,10 |
| Șanse de victorie (model) | 36% | 35% |
Goluri estimate
1,10 – 1,10 · total 2,20
1X2 model
36% · 29% · 35%
Peste 2.5 model
38% · cotă corectă 2.63
GG model
45% · cotă corectă 2.22
Sub 2.5: 62% · Peste 2.5: 38% · total goluri în 90 de minute
| Etincelles ↓ / Marines Gis. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 11,1 | 12,2 | 6,7 | 2,5 | 0,7 | 0,1 |
| 1 | 12,2 | 13,4 | 7,4 | 2,7 | 0,7 | 0,2 |
| 2 | 6,7 | 7,4 | 4,1 | 1,5 | 0,4 | 0,1 |
| 3 | 2,5 | 2,7 | 1,5 | 0,5 | 0,1 | 0,0 |
| 4 | 0,7 | 0,7 | 0,4 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
| 5 | 0,1 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Etincelles, coloane = goluri Marines Gisenyi.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,7% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Egal plauzibil. Egalul are 29% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Etincelles 36%, egal 29%, Marines Gisenyi 35%. Sub 2.5 goluri are 62% în model (cotă corectă 1.61). Scorul cel mai probabil: 1–1 (13,4%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 16.05.26 | Marines Gisenyi – Etincelles | 1–1 | 2–3 |
| 20.09.25 | Etincelles – Marines Gisenyi | — | 0–2 |
| 30.03.25 | Etincelles – Marines Gisenyi | — | 0–0 |
| 15.09.24 | Marines Gisenyi – Etincelles | 1–0 | 2–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Etincelles – Marines Gisenyi?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Etincelles – Marines Gisenyi?
Meciul face parte din National League (Rwanda). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Etincelles – Marines Gisenyi?
Cotele 1X2 sunt 2.22 / 2.95 / 3.15. Fără marjă, asta înseamnă 41% pentru Etincelles, 31% egal și 29% pentru Marines Gisenyi, cu Etincelles favorită la cota 2.22.
Câte goluri se așteaptă în Etincelles – Marines Gisenyi?
Modelul nostru estimează 2,20 goluri (1,10 pentru Etincelles, 1,10 pentru Marines Gisenyi). Peste 2.5 goluri are 38%, GG are 45%, iar cel mai probabil scor este 1–1.