Duminică18 octombrie
Live 147 Pune pont

UcrainaUcraina · Persha Liga

FSC Mariupol - Viktoriya Sumy

Statistici și rezultat final · vineri, 24 iulie

UcrainaPersha Liga · Ucraina Final
FSC Mariupol
ÎEVEV
Final0-1Pauză 0-0
Viktoriya Sumy
VÎÎÎE
Șanse înainte de meci, după cote
FSC Mariupol 45%Egal 29%Viktoriya Sumy 26%

FSC Mariupol 0-1 Viktoriya Sumy: statisticile meciului

Meciul s-a terminat FSC Mariupol 0-1 Viktoriya Sumy (pauză 0-0). Înainte de start, modelul dădea 22% pentru victoria lui Viktoriya Sumy, iar cotele fără marjă 26%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-a marcat 1 gol, față de 2,0 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 67%), iar GG n-a ieșit (NG avea 62%). Scorul exact 0-1 avea 9,8% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 7 cornere (4-3) și 2 cartonașe galbene (1-1).

FSC Mariupolîn meciViktoriya Sumy
4
Cornere
3
1
Cartonașe galbene
1

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici FSC Mariupol vs Viktoriya Sumy

FSC Mariupol marchează 1,2 goluri pe meci și primește 0,4. Viktoriya Sumy marchează 0,6 goluri pe meci și primește 1,2. La FSC Mariupol, doar 1 din ultimele 5 meciuri a avut peste 2,5 goluri. Ultimele 5 întâlniri directe: FSC Mariupol 3, egal 0, Viktoriya Sumy 2.

~2,0goluri estimate
33%peste 2,5 goluri
38%ambele marchează
1-0scorul cel mai probabil
FSC Mariupolultimele 5Viktoriya Sumy
1,60
Puncte / meci
0,80
1,2
Goluri marcate / meci
0,6
0,4
Goluri primite / meci
1,2
2
Victorii
1
20%
Peste 2,5 goluri
20%
20%
Ambele marchează
20%
3
Victorii în directe
2

Ultimele 5 meciuri FSC Mariupol și ultimele 5 Viktoriya Sumy, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

FSC Mariupol2-2-1

Î
FSC Mariupol - Viktoriya Sumy24.07.26 · Persha Liga
0-1
E
Karpaty Lviv - FSC Mariupol02.07.26 · Amicale intercluburi
1-1
V
FSC Mariupol - Viktoriya Sumy01.06.26 · Persha Liga
2-0
E
Podillya Khmelnytskyi - FSC Mariupol23.05.26 · Persha Liga
0-0
V
Nyva Ternopil - FSC Mariupol09.05.26 · Persha Liga
0-3

Viktoriya Sumy1-1-3

V
FSC Mariupol - Viktoriya Sumy24.07.26 · Persha Liga
0-1
Î
FSC Mariupol - Viktoriya Sumy01.06.26 · Persha Liga
2-0
Î
Viktoriya Sumy - Probiy Gorodenka23.05.26 · Persha Liga
0-1
Î
Agrobiznes Volochisk - Viktoriya Sumy16.05.26 · Persha Liga
1-0
E
Viktoriya Sumy - Inhulets Petrove10.05.26 · Persha Liga
2-2

Întâlniri directe FSC Mariupol - Viktoriya Sumy

FSC Mariupol 3Egal 0Viktoriya Sumy 2
Î
FSC Mariupol - Viktoriya Sumy24.07.2026 · pauză 0-0
0-1
V
FSC Mariupol - Viktoriya Sumy01.06.2026 · pauză 2-0
2-0
V
Viktoriya Sumy - FSC Mariupol08.11.2025 · pauză 1-0
1-2
V
Viktoriya Sumy - FSC Mariupol03.11.2024 · pauză 0-0
0-1
Î
FSC Mariupol - Viktoriya Sumy11.09.2024 · pauză 0-2
0-4

V/E/Î din perspectiva FSC Mariupol. 2 din 5 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi FSC Mariupol - Viktoriya Sumy

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · FSC Mariupol2.0045% fără marjă
X · Egal3.1529% fără marjă
2 · Viktoriya Sumy3.4526% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează

Șansă dublă

1X 1.24
X2 1.59
12 1.28

Goluri

Peste 1.5 1.37
Sub 2.5 1.57
Peste 2.5 2.22

Ambele marchează

GG Da 1.95
GG Nu 1.76

Analiza de dinainte de meci

FSC Mariupol - Viktoriya Sumy s-a jucat vineri, 24 iulie, în Persha Liga (Ucraina). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, FSC Mariupol are două victorii, două egaluri și o înfrângere. Golaveraj: 6-2. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5. Viktoriya Sumy vine cu o victorie, un egal și trei înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 3 goluri și a primit 6. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5.

În ultimele 5 întâlniri directe, FSC Mariupol a câștigat de 3 ori, Viktoriya Sumy de 2 ori. Ultima: FSC Mariupol - Viktoriya Sumy 0-1, pe 24 iulie 2026.

FSC Mariupol pleacă favorită, la cota 2.00. Egalul e la 3.15, iar Viktoriya Sumy la 3.45. Fără marja caselor, asta înseamnă 45% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 2.22, iar GG la 1.95.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu puține goluri: 1,3 pentru FSC Mariupol și 0,7 pentru Viktoriya Sumy. Scorul cel mai probabil e 1-0.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă 1X: 78% în model, cota corectă ar fi 1.28. Cota 1.24 e cam la nivelul ăsta. Pentru sub 2.5 goluri, modelul calculează 67%. Cota de 1.57 e peste cea corectă (1.49). Nu marchează ambele (NG) merită privit: 62% în model, iar 1.76 plătește peste cota corectă de 1.61. Scorul cel mai probabil: 1-0.

Probabilități FSC Mariupol - Viktoriya Sumy

Goluri estimate: 1,28 FSC Mariupol și 0,74 Viktoriya Sumy, total 2,02. 1X2 în model: 49% · 29% · 22%. Peste 2,5: 33% (cotă corectă 3.03). GG: 38% (cotă corectă 2.63). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

13%0
27%1
27%2
18%3
9%4
6%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 67% · peste 2,5: 33% (verde).

Scoruri probabile

1-017,0%0-013,3%1-112,6%2-010,9%0-19,8%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 1,7 goluri, după cote 2,3. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 10,7% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Egal plauzibil. Modelul dă egalului 29%, mai mult decât de obicei. Un pariu pe victorie simplă e mai expus.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final0-1
Pauză0-0
Cornere4-3
Cartonașe galbene1-1
Favorită la startFSC Mariupol · 2.00
Goluri estimate~2,0
Scor probabil1-0

Întrebări frecvente

Când s-a jucat FSC Mariupol - Viktoriya Sumy?

S-a jucat vineri, 24 iulie, ora 14:00 (ora României) și s-a terminat 0-1.

În ce competiție s-a jucat FSC Mariupol - Viktoriya Sumy?

În Persha Liga (Ucraina).

Unde s-a jucat FSC Mariupol - Viktoriya Sumy?

Pe Skif Stadium, în Lviv, vineri, 24 iulie, ora 14:00 (ora României).

Cine era favorită în FSC Mariupol - Viktoriya Sumy?

FSC Mariupol pleca favorită, la cota 2.00. Meciul s-a terminat 0-1.

Câte goluri s-au marcat în FSC Mariupol - Viktoriya Sumy?

Un gol, scor final 0-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,0.

Alte meciuri din Persha Liga

Toată liga →