Lokomotiv Kiev – Nyva Ternopil
Ultimele 5 / 5: Lokomotiv Kiev marchează 2.2 și primește 1.0. Nyva Ternopil 1.4 / 0.8.
1X2, fără marjă
Gazdă 44% · Egal 28% · Oaspete 28%
Goluri / meci
2.2 + 1.4
Peste 2.5
— · forma 60% / 60%
GG
—
Analiză Lokomotiv Kiev – Nyva Ternopil
Lokomotiv Kiev o primește pe Nyva Ternopil duminică, 18 octombrie, ora 15:00 (ora României), în Persha Liga (Ucraina). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Lokomotiv Kiev are un bilanț de 4-1-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,60 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 5 goluri primite (2,2 marcate și 1,0 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Nyva Ternopil are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 4 goluri primite (1,4 marcate și 0,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Lokomotiv Kiev stă mai bine, cu o diferență de 1,00 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.07 / 3.20 / 3.20. După ce scoatem marja (aproximativ 10,8% pe piața asta), rămân 44% pentru Lokomotiv Kiev, 28% pentru egal și 28% pentru Nyva Ternopil. Favorită e Lokomotiv Kiev.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,50 goluri estimate pentru Lokomotiv Kiev și 1,20 pentru Nyva Ternopil, adică 2,70 în total. Cu aceste valori, Lokomotiv Kiev câștigă în 44% din cazuri, egalul iese în 26%, iar Nyva Ternopil câștigă în 30%. Peste 2.5 goluri are 51%, GG are 54%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 12,1%.
| Indicator | Lokomotiv Kiev | Nyva Ternopil |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 4-1-0 | 2-2-1 |
| Puncte / meci | 2,60 | 1,60 |
| Goluri marcate (medie) | 11 (2,2) | 7 (1,4) |
| Goluri primite (medie) | 5 (1,0) | 4 (0,8) |
| % Peste 2.5 | 60% | 60% |
| % GG | 60% | 60% |
| Goluri estimate (model) | 1,50 | 1,20 |
| Șanse de victorie (model) | 44% | 30% |
Goluri estimate
1,50 – 1,20 · total 2,70
1X2 model
44% · 26% · 30%
Peste 2.5 model
51% · cotă corectă 1.96
GG model
54% · cotă corectă 1.85
Sub 2.5: 49% · Peste 2.5: 51% · total goluri în 90 de minute
| Lokomotiv K. ↓ / Nyva Ternop. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 6,7 | 8,1 | 4,8 | 1,9 | 0,6 | 0,1 |
| 1 | 10,1 | 12,1 | 7,3 | 2,9 | 0,9 | 0,2 |
| 2 | 7,6 | 9,1 | 5,4 | 2,2 | 0,7 | 0,2 |
| 3 | 3,8 | 4,5 | 2,7 | 1,1 | 0,3 | 0,1 |
| 4 | 1,4 | 1,7 | 1,0 | 0,4 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,4 | 0,5 | 0,3 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Lokomotiv Kiev, coloane = goluri Nyva Ternopil.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă 1X are 70% în model (cotă corectă 1.43), dar cota 1.26 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 1.5 goluri are 75% în model (cotă corectă 1.33). Scorul cel mai probabil: 1–1 (12,1%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe Lokomotiv Kiev – Nyva Ternopil?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 15:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Lokomotiv Kiev – Nyva Ternopil?
Meciul face parte din Persha Liga (Ucraina). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Lokomotiv Kiev – Nyva Ternopil?
Cotele 1X2 sunt 2.07 / 3.20 / 3.20. Fără marjă, asta înseamnă 44% pentru Lokomotiv Kiev, 28% egal și 28% pentru Nyva Ternopil, cu Lokomotiv Kiev favorită la cota 2.07.
Câte goluri se așteaptă în Lokomotiv Kiev – Nyva Ternopil?
Modelul nostru estimează 2,70 goluri (1,50 pentru Lokomotiv Kiev, 1,20 pentru Nyva Ternopil). Peste 2.5 goluri are 51%, GG are 54%, iar cel mai probabil scor este 1–1.