FS Trebic – Pelhimov
Ultimele 5 / 5: FS Trebic marchează 1.6 și primește 0.8. Pelhimov 3.0 / 1.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 42% · Egal 27% · Oaspete 32%
Goluri / meci
1.6 + 3.0
Peste 2.5
— · forma 40% / 100%
GG
—
Analiză FS Trebic – Pelhimov
FS Trebic o primește pe Pelhimov sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:30 (ora României), în Divize D (Cehia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
FS Trebic are un bilanț de 3-2-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,20 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 4 goluri primite (1,6 marcate și 0,8 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pelhimov are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 15 goluri marcate și 8 goluri primite (3,0 marcate și 1,6 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.
În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, FS Trebic a câștigat 0, Pelhimov a câștigat 1, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 4,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 2. Ultima întâlnire, pe 17.05.2026, s-a terminat Pelhimov 5–2 FS Trebic.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.17 / 3.35 / 2.85. După ce scoatem marja (aproximativ 11,0% pe piața asta), rămân 42% pentru FS Trebic, 27% pentru egal și 32% pentru Pelhimov. Favorită e FS Trebic.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,60 goluri estimate pentru FS Trebic și 1,90 pentru Pelhimov, adică 3,50 în total. Cu aceste valori, FS Trebic câștigă în 33% din cazuri, egalul iese în 22%, iar Pelhimov câștigă în 45%. Peste 2.5 goluri are 68%, GG are 68%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 9,2%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 9 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | FS Trebic | Pelhimov |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 3-2-0 | 3-0-2 |
| Puncte / meci | 2,20 | 1,80 |
| Goluri marcate (medie) | 8 (1,6) | 15 (3,0) |
| Goluri primite (medie) | 4 (0,8) | 8 (1,6) |
| % Peste 2.5 | 40% | 100% |
| % GG | 60% | 60% |
| Victorii H2H (2 meciuri) | 0 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 1,60 | 1,90 |
| Șanse de victorie (model) | 33% | 45% |
Goluri estimate
1,60 – 1,90 · total 3,50
1X2 model
33% · 22% · 45%
Peste 2.5 model
68% · cotă corectă 1.47
GG model
68% · cotă corectă 1.47
Sub 2.5: 32% · Peste 2.5: 68% · total goluri în 90 de minute
| FS Trebic ↓ / Pelhimov → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 3,0 | 5,7 | 5,5 | 3,5 | 1,6 | 0,6 |
| 1 | 4,8 | 9,2 | 8,7 | 5,5 | 2,6 | 1,0 |
| 2 | 3,9 | 7,3 | 7,0 | 4,4 | 2,1 | 0,8 |
| 3 | 2,1 | 3,9 | 3,7 | 2,4 | 1,1 | 0,4 |
| 4 | 0,8 | 1,6 | 1,5 | 0,9 | 0,4 | 0,2 |
| 5 | 0,3 | 0,5 | 0,5 | 0,3 | 0,1 | 0,1 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri FS Trebic, coloane = goluri Pelhimov.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Pelhimov. Pelhimov primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: FS Trebic 33%, egal 22%, Pelhimov 45%. Peste 2.5 goluri are 68% în model (cotă corectă 1.47). Ambele marchează (GG) are 68% în model (cotă corectă 1.47). Scorul cel mai probabil: 1–1 (9,2%).
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 17.05.26 | Pelhimov – FS Trebic | 3–1 | 5–2 |
| 11.10.25 | FS Trebic – Pelhimov | 0–0 | 1–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe FS Trebic – Pelhimov?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă FS Trebic – Pelhimov?
Meciul face parte din Divize D (Cehia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre FS Trebic – Pelhimov?
Cotele 1X2 sunt 2.17 / 3.35 / 2.85. Fără marjă, asta înseamnă 42% pentru FS Trebic, 27% egal și 32% pentru Pelhimov, cu FS Trebic favorită la cota 2.17.
Câte goluri se așteaptă în FS Trebic – Pelhimov?
Modelul nostru estimează 3,50 goluri (1,60 pentru FS Trebic, 1,90 pentru Pelhimov). Peste 2.5 goluri are 68%, GG are 68%, iar cel mai probabil scor este 1–1.