Sâmbătă17 octombrie
Live 108 Pune pont

CehiaCehia · 3. CFL

FK Caslav – Jablonec B

FK Caslav
VVVVE
16:30 Duminică, 18 octombrie
Jablonec B
VVÎVE
13.00 X3.75 21.97
1X1.67 X21.29 121.19

Ultimele 5 / 5: FK Caslav marchează 2.2 și primește 1.2. Jablonec B 2.2 / 1.2.

1X2, fără marjă

Gazdă 30% · Egal 24% · Oaspete 46%

Goluri / meci

2.2 + 2.2

Peste 2.5

1.44 · forma 80% / 80%

GG

Da 1.45 · Nu 2.57

Analiză FK Caslav – Jablonec B

FK Caslav o primește pe Jablonec B duminică, 18 octombrie, ora 16:30 (ora României), în 3. CFL (Cehia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

FK Caslav are un bilanț de 4-1-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,60 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 6 goluri primite (2,2 marcate și 1,2 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Jablonec B are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 6 goluri primite (2,2 marcate și 1,2 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, FK Caslav stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.

Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.00 / 3.75 / 1.97. După ce scoatem marja (aproximativ 10,8% pe piața asta), rămân 30% pentru FK Caslav, 24% pentru egal și 46% pentru Jablonec B. Favorită e Jablonec B. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.44 și sub 2.5 la 2.47, adică 63% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.45 și Nu la 2.57.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,70 – 1,70) și cele deduse din cote (1,44 – 1,81) și ajunge la 1,57 goluri estimate pentru FK Caslav și 1,76 pentru Jablonec B, adică 3,33 în total. Cu aceste valori, FK Caslav câștigă în 35% din cazuri, egalul iese în 23%, iar Jablonec B câștigă în 42%. Peste 2.5 goluri are 64%, GG are 66%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 9,9%.

Statistici-cheie
IndicatorFK CaslavJablonec B
Meciuri analizate55
V-E-Î4-1-03-1-1
Puncte / meci2,602,00
Goluri marcate (medie)11 (2,2)11 (2,2)
Goluri primite (medie)6 (1,2)6 (1,2)
% Peste 2.580%80%
% GG80%80%
Goluri estimate (model)1,571,76
Șanse de victorie (model)35%42%

Goluri estimate

1,57 – 1,76 · total 3,33

1X2 model

35% · 23% · 42%

Peste 2.5 model

64% · cotă corectă 1.56

GG model

66% · cotă corectă 1.52

Distribuția golurilor
4%0
12%1
20%2
22%3
18%4
24%5+

Sub 2.5: 36% · Peste 2.5: 64% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
FK Caslav ↓ / Jablonec B →012345
0 3,6 6,3 5,5 3,3 1,4 0,5
1 5,6 9,9 8,7 5,1 2,2 0,8
2 4,4 7,8 6,8 4,0 1,8 0,6
3 2,3 4,1 3,6 2,1 0,9 0,3
4 0,9 1,6 1,4 0,8 0,4 0,1
5 0,3 0,5 0,4 0,3 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri FK Caslav, coloane = goluri Jablonec B.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Niciun rezultat nu iese clar în față: FK Caslav 35%, egal 23%, Jablonec B 42%. Peste 2.5 goluri are 64% în model (cotă corectă 1.56), dar cota 1.44 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 66% în model (cotă corectă 1.52), iar cota 1.45 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (9,9%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
2.2
Goluri / meci
2.2
1.2
Primite / meci
1.2
80%
Victorii
60%
80%
Peste 2.5
80%
80%
GG
80%

Întrebări frecvente

La ce oră începe FK Caslav – Jablonec B?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 16:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă FK Caslav – Jablonec B?

Meciul face parte din 3. CFL (Cehia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre FK Caslav – Jablonec B?

Cotele 1X2 sunt 3.00 / 3.75 / 1.97. Fără marjă, asta înseamnă 30% pentru FK Caslav, 24% egal și 46% pentru Jablonec B, cu Jablonec B favorită la cota 1.97.

Câte goluri se așteaptă în FK Caslav – Jablonec B?

Modelul nostru estimează 3,33 goluri (1,57 pentru FK Caslav, 1,76 pentru Jablonec B). Peste 2.5 goluri are 64%, GG are 66%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din 3. CFL
17.10
11:15
Motorlet Praga – Sparta Praga B 3.601.80
17.10
11:15
Chrudim – Horni Redice 1.753.75
17.10
16:00
Banik Sous – Varnsdorf 1.923.25
17.10
17:00
Slavia Praga C – Kraluv Dvur 2.872.07