Rusia · Fnl 2, Group 3A, Promotion Round
FC Volna Nizhny Novgorod – Spartak Tambov
Ultimele 5 / 5: FC Volna Nizhny Novgorod marchează 0.6 și primește 1.0. Spartak Tambov 2.0 / 0.4.
1X2, fără marjă
Gazdă 38% · Egal 30% · Oaspete 32%
Goluri / meci
0.6 + 2.0
Peste 2.5
2.12 · forma 0% / 60%
GG
Da 1.85 · Nu 1.85
Analiză FC Volna Nizhny Novgorod – Spartak Tambov
FC Volna Nizhny Novgorod o primește pe Spartak Tambov duminică, 18 octombrie, ora 14:00 (ora României), în Fnl 2, Group 3A, Promotion Round (Rusia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
FC Volna Nizhny Novgorod are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 3 goluri marcate și 5 goluri primite (0,6 marcate și 1,0 primite în medie). În 0% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Spartak Tambov are un bilanț de 3-2-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,20 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 2 goluri primite (2,0 marcate și 0,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, Spartak Tambov stă mai bine, cu o diferență de 1,20 puncte pe meci.
În baza noastră există o singură întâlnire directă între cele două echipe: pe 27.06.2026, Spartak Tambov 0–2 FC Volna Nizhny Novgorod. Un singur meci spune puțin, așa că analiza se sprijină mai mult pe formă și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.37 / 3.00 / 2.82. După ce scoatem marja (aproximativ 11,0% pe piața asta), rămân 38% pentru FC Volna Nizhny Novgorod, 30% pentru egal și 32% pentru Spartak Tambov. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.12 și sub 2.5 la 1.63, adică 43% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.85 și Nu la 1.85.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (0,50 – 1,50) și cele deduse din cote (1,27 – 1,15) și ajunge la 0,89 goluri estimate pentru FC Volna Nizhny Novgorod și 1,32 pentru Spartak Tambov, adică 2,21 în total. Cu aceste valori, FC Volna Nizhny Novgorod câștigă în 25% din cazuri, egalul iese în 28%, iar Spartak Tambov câștigă în 47%. Peste 2.5 goluri are 38%, GG are 43%, iar cel mai probabil scor exact este 0–1, cu 14,5%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 13 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | FC Volna Nizhny Novgorod | Spartak Tambov |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-2-2 | 3-2-0 |
| Puncte / meci | 1,00 | 2,20 |
| Goluri marcate (medie) | 3 (0,6) | 10 (2,0) |
| Goluri primite (medie) | 5 (1,0) | 2 (0,4) |
| % Peste 2.5 | 0% | 60% |
| % GG | 20% | 20% |
| Victorii H2H (1 meciuri) | 1 | 0 |
| Goluri estimate (model) | 0,89 | 1,32 |
| Șanse de victorie (model) | 25% | 47% |
Goluri estimate
0,89 – 1,32 · total 2,21
1X2 model
25% · 28% · 47%
Peste 2.5 model
38% · cotă corectă 2.63
GG model
43% · cotă corectă 2.33
Sub 2.5: 62% · Peste 2.5: 38% · total goluri în 90 de minute
| FC Volna Ni. ↓ / Spartak Tam. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 11,0 | 14,5 | 9,6 | 4,2 | 1,4 | 0,4 |
| 1 | 9,8 | 12,9 | 8,5 | 3,7 | 1,2 | 0,3 |
| 2 | 4,3 | 5,7 | 3,8 | 1,7 | 0,5 | 0,1 |
| 3 | 1,3 | 1,7 | 1,1 | 0,5 | 0,2 | 0,0 |
| 4 | 0,3 | 0,4 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
| 5 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri FC Volna Nizhny Novgorod, coloane = goluri Spartak Tambov.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Egal plauzibil. Egalul are 28% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă X2 are 75% în model (cotă corectă 1.33), iar cota 1.45 e peste ea, deci are valoare. Sub 2.5 goluri are 62% în model (cotă corectă 1.61), iar cota 1.63 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 0–1 (14,5%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 27.06.26 | Spartak Tambov – FC Volna Nizhny Novgorod | 0–1 | 0–2 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe FC Volna Nizhny Novgorod – Spartak Tambov?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 14:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă FC Volna Nizhny Novgorod – Spartak Tambov?
Meciul face parte din Fnl 2, Group 3A, Promotion Round (Rusia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre FC Volna Nizhny Novgorod – Spartak Tambov?
Cotele 1X2 sunt 2.37 / 3.00 / 2.82. Fără marjă, asta înseamnă 38% pentru FC Volna Nizhny Novgorod, 30% egal și 32% pentru Spartak Tambov, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în FC Volna Nizhny Novgorod – Spartak Tambov?
Modelul nostru estimează 2,21 goluri (0,89 pentru FC Volna Nizhny Novgorod, 1,32 pentru Spartak Tambov). Peste 2.5 goluri are 38%, GG are 43%, iar cel mai probabil scor este 0–1.