Duminică18 octombrie
Live 147 Pune pont

GeorgiaGeorgia · Erovnuli Liga

FC Spaeri - Dinamo Tbilisi

Statistici și rezultat final · duminică, 9 august

GeorgiaErovnuli Liga · Georgia Final
FC Spaeri
EVEÎE
Final1-2Pauză 1-0
Dinamo Tbilisi
ÎÎVÎV
Șanse înainte de meci, după cote
FC Spaeri 25%Egal 25%Dinamo Tbilisi 49%

FC Spaeri 1-2 Dinamo Tbilisi: statisticile meciului

Meciul s-a terminat FC Spaeri 1-2 Dinamo Tbilisi (pauză 1-0). Înainte de start, modelul dădea 38% pentru victoria lui Dinamo Tbilisi, iar cotele fără marjă 49%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 3 goluri, față de 3,0 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 57%), iar GG a ieșit (60%). Scorul exact 1-2 avea 8,5% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 10 cornere (6-4) și 1 cartonașe galbene (1-0).

FC Spaeriîn meciDinamo Tbilisi
6
Cornere
4
1
Cartonașe galbene
0

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici FC Spaeri vs Dinamo Tbilisi

FC Spaeri marchează 1,6 goluri pe meci și primește 1,2. Dinamo Tbilisi marchează 1,4 goluri pe meci și primește 2,0. În directe, FC Spaeri nu a câștigat niciuna dintre ultimele 3 întâlniri.

~3,0goluri estimate
57%peste 2,5 goluri
60%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
FC Spaeriultimele 5Dinamo Tbilisi
1,20
Puncte / meci
1,20
1,6
Goluri marcate / meci
1,4
1,2
Goluri primite / meci
2,0
1
Victorii
2
40%
Peste 2,5 goluri
60%
80%
Ambele marchează
40%
0
Victorii în directe
2

Ultimele 5 meciuri FC Spaeri și ultimele 5 Dinamo Tbilisi, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

FC Spaeri1-3-1

E
FC Rustavi - FC Spaeri01.08.26 · Cupa
1-1
V
Dinamo Tbilisi 2 - FC Spaeri25.07.26 · Cupa
1-5
E
Torpedo Kutaisi - FC Spaeri22.06.26 · Erovnuli Liga
0-0
Î
Dila Gori - FC Spaeri16.06.26 · Erovnuli Liga
3-1
E
Iberia 1999 - FC Spaeri12.06.26 · Erovnuli Liga
1-1

Dinamo Tbilisi2-0-3

Î
FK Zalgiris - Dinamo Tbilisi30.07.26 · Uefa Europa Conference League
7-2
Î1-0
V
Dinamo Tbilisi - FK Zalgiris23.07.26 · Uefa Europa Conference League
3-0
Î
Dinamo Tbilisi - Mondorf les Bains16.07.26 · Uefa Europa Conference League
0-1
V
Mondorf les Bains - Dinamo Tbilisi09.07.26 · Uefa Europa Conference League
1-2

Întâlniri directe FC Spaeri - Dinamo Tbilisi

FC Spaeri 0Egal 1Dinamo Tbilisi 2
Î
Dinamo Tbilisi - FC Spaeri07.05.2026 · pauză 2-0
2-1
Î
FC Spaeri - Dinamo Tbilisi07.03.2026 · pauză 0-2
1-2
E
FC Spaeri - Dinamo Tbilisi05.12.2024 · pauză 1-0
2-2

V/E/Î din perspectiva FC Spaeri. 3 din 3 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi FC Spaeri - Dinamo Tbilisi

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · FC Spaeri3.5525% fără marjă
X · Egal3.6025% fără marjă
2 · Dinamo Tbilisi1.8349% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează

Șansă dublă

1X 1.71
X2 1.22
12 1.23

Goluri

Peste 1.5 1.19
Sub 2.5 1.97
Peste 2.5 1.73

Ambele marchează

GG Da 1.63
GG Nu 2.15

Analiza de dinainte de meci

FC Spaeri - Dinamo Tbilisi s-a jucat duminică, 9 august, în Erovnuli Liga (Georgia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

FC Spaeri vine cu o victorie, trei egaluri și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 8 goluri și a primit 6. În ultimele 5 meciuri, Dinamo Tbilisi are două victorii și trei înfrângeri. Golaveraj: 7-10.

În ultimele 3 întâlniri directe, FC Spaeri a câștigat niciodată, Dinamo Tbilisi de 2 ori, iar un meci s-a terminat egal. Au fost meciuri deschise, cu 3,3 goluri în medie. Ultima: Dinamo Tbilisi - FC Spaeri 2-1, pe 7 mai 2026.

Casele o dau favorită pe Dinamo Tbilisi, la 1.83, cu egalul la 3.60. Fără marja caselor, asta înseamnă 49% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.73, iar GG la 1.63.

Modelul nostru estimează în jur de 3 goluri: 1,5 pentru FC Spaeri și 1,5 pentru Dinamo Tbilisi. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai încrezător cu gazdele: 37% la victorie, față de 25%.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: FC Spaeri are 37%, Dinamo Tbilisi 38%. Peste 2.5 goluri are 57% în model, iar 1.73 e aproape de cota corectă (1.75). Ambele marchează (GG): 60% în model, cota corectă ar fi 1.67. Cota 1.63 e cam la nivelul ăsta. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități FC Spaeri - Dinamo Tbilisi

Goluri estimate: 1,47 FC Spaeri și 1,49 Dinamo Tbilisi, total 2,96. 1X2 în model: 37% · 25% · 38%. Peste 2,5: 57% (cotă corectă 1.75). GG: 60% (cotă corectă 1.67). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

5%0
15%1
23%2
22%3
17%4
18%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 43% · peste 2,5: 57% (verde).

Scoruri probabile

1-111,3%1-28,5%2-18,3%0-17,7%1-07,6%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Dinamo Tbilisi. Dinamo Tbilisi a primit 10 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 10,6% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-2
Pauză1-0
Cornere6-4
Cartonașe galbene1-0
Favorită la startDinamo Tbilisi · 1.83
Goluri estimate~3,0
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat FC Spaeri - Dinamo Tbilisi?

S-a jucat duminică, 9 august, ora 19:00 (ora României) și s-a terminat 1-2.

În ce competiție s-a jucat FC Spaeri - Dinamo Tbilisi?

În Erovnuli Liga (Georgia).

Cine era favorită în FC Spaeri - Dinamo Tbilisi?

Dinamo Tbilisi pleca favorită, la cota 1.83. Meciul s-a terminat 1-2.

Câte goluri s-au marcat în FC Spaeri - Dinamo Tbilisi?

3 goluri, scor final 1-2. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,0.

Alte meciuri din Erovnuli Liga

Toată liga →