Sâmbătă17 octombrie
Live 264 Pune pont

GeorgiaGeorgia · Erovnuli Liga

Torpedo Kutaisi – FC Rustavi

Torpedo Kutaisi
EÎVEE
14:00 Duminică, 18 octombrie
FC Rustavi
VÎVEÎ
12.55 X3.30 22.55
1X1.44 X21.44 121.27

Ultimele 5 / 5: Torpedo Kutaisi marchează 2.0 și primește 2.0. FC Rustavi 1.0 / 1.0.

1X2, fără marjă

Gazdă 36% · Egal 28% · Oaspete 36%

Goluri / meci

2.0 + 1.0

Peste 2.5

1.88 · forma 60% / 20%

GG

Da 1.72 · Nu 2.00

Analiză Torpedo Kutaisi – FC Rustavi

Torpedo Kutaisi o primește pe FC Rustavi duminică, 18 octombrie, ora 14:00 (ora României), în Erovnuli Liga (Georgia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Torpedo Kutaisi are un bilanț de 1-3-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 10 goluri primite (2,0 marcate și 2,0 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. FC Rustavi are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 5 goluri primite (1,0 marcate și 1,0 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.

În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, Torpedo Kutaisi a câștigat 0, FC Rustavi a câștigat 2, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,3 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 0 din 3. Ultima întâlnire, pe 07.08.2026, s-a terminat FC Rustavi 1–0 Torpedo Kutaisi.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.55 / 3.30 / 2.55. După ce scoatem marja (aproximativ 8,7% pe piața asta), rămân 36% pentru Torpedo Kutaisi, 28% pentru egal și 36% pentru FC Rustavi. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.88 și sub 2.5 la 1.82, adică 49% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.72 și Nu la 2.00.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,50 – 1,50) și cele deduse din cote (1,32 – 1,32) și ajunge la 1,41 goluri estimate pentru Torpedo Kutaisi și 1,41 pentru FC Rustavi, adică 2,82 în total. Cu aceste valori, Torpedo Kutaisi câștigă în 37% din cazuri, egalul iese în 25%, iar FC Rustavi câștigă în 38%. Peste 2.5 goluri are 53%, GG are 57%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,9%.

Statistici-cheie
IndicatorTorpedo KutaisiFC Rustavi
Meciuri analizate55
V-E-Î1-3-12-1-2
Puncte / meci1,201,40
Goluri marcate (medie)10 (2,0)5 (1,0)
Goluri primite (medie)10 (2,0)5 (1,0)
% Peste 2.560%20%
% GG100%40%
Victorii H2H (3 meciuri)02
Goluri estimate (model)1,411,41
Șanse de victorie (model)37%38%

Goluri estimate

1,41 – 1,41 · total 2,82

1X2 model

37% · 25% · 38%

Peste 2.5 model

53% · cotă corectă 1.89

GG model

57% · cotă corectă 1.75

Distribuția golurilor
6%0
17%1
24%2
22%3
16%4
15%5+

Sub 2.5: 47% · Peste 2.5: 53% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Torpedo Kut. ↓ / FC Rustavi →012345
0 6,0 8,4 5,9 2,8 1,0 0,3
1 8,4 11,9 8,4 3,9 1,4 0,4
2 5,9 8,4 5,9 2,8 1,0 0,3
3 2,8 3,9 2,8 1,3 0,5 0,1
4 1,0 1,4 1,0 0,5 0,2 0,0
5 0,3 0,4 0,3 0,1 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Torpedo Kutaisi, coloane = goluri FC Rustavi.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Torpedo Kutaisi. Torpedo Kutaisi primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 8,7% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 1,3 goluri, față de 2,82 cât estimează modelul acum.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Niciun rezultat nu iese clar în față: Torpedo Kutaisi 37%, egal 25%, FC Rustavi 38%. Peste 1.5 goluri are 77% în model (cotă corectă 1.30), iar cota 1.26 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,9%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
2.0
Goluri / meci
1.0
2.0
Primite / meci
1.0
20%
Victorii
40%
60%
Peste 2.5
20%
100%
GG
40%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Torpedo Kutaisi – FC Rustavi?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 14:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Torpedo Kutaisi – FC Rustavi?

Meciul face parte din Erovnuli Liga (Georgia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Torpedo Kutaisi – FC Rustavi?

Cotele 1X2 sunt 2.55 / 3.30 / 2.55. Fără marjă, asta înseamnă 36% pentru Torpedo Kutaisi, 28% egal și 36% pentru FC Rustavi, deci un meci echilibrat.

Câte goluri se așteaptă în Torpedo Kutaisi – FC Rustavi?

Modelul nostru estimează 2,82 goluri (1,41 pentru Torpedo Kutaisi, 1,41 pentru FC Rustavi). Peste 2.5 goluri are 53%, GG are 57%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Erovnuli Liga
17.10
18:00
FC Gagra – Dinamo Batumi 5.201.53
18.10
16:00
Dinamo Tbilisi – FC Spaeri 1.714.15