FC Midtjylland (F) – Nordsjaelland (F)
Ultimele 5 / 5: FC Midtjylland (F) marchează 1.0 și primește 2.0. Nordsjaelland (F) 3.0 / 1.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 20% · Egal 22% · Oaspete 57%
Goluri / meci
1.0 + 3.0
Peste 2.5
1.46 · forma 60% / 60%
GG
Da 1.54 · Nu 2.32
Analiză FC Midtjylland (F) – Nordsjaelland (F)
FC Midtjylland (F) o primește pe Nordsjaelland (F) duminică, 18 octombrie, ora 12:30 (ora României), în Kvindeligaen (F) (Danemarca). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
FC Midtjylland (F) are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 10 goluri primite (1,0 marcate și 2,0 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Nordsjaelland (F) are un bilanț de 3-2-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,20 puncte pe meci, cu 15 goluri marcate și 8 goluri primite (3,0 marcate și 1,6 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, Nordsjaelland (F) stă mai bine, cu o diferență de 1,00 puncte pe meci.
În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, FC Midtjylland (F) a câștigat 0, Nordsjaelland (F) a câștigat 2, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 5,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 3 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 3 din 3. Ultima întâlnire, pe 15.09.2026, s-a terminat Nordsjaelland (F) 4–1 FC Midtjylland (F).
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 4.45 / 4.00 / 1.56. După ce scoatem marja (aproximativ 11,6% pe piața asta), rămân 20% pentru FC Midtjylland (F), 22% pentru egal și 57% pentru Nordsjaelland (F). Favorită e Nordsjaelland (F). Peste 2.5 goluri e cotat la 1.46 și sub 2.5 la 2.45, adică 63% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.54 și Nu la 2.32.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,30 – 2,50) și cele deduse din cote (1,16 – 2,07) și ajunge la 1,23 goluri estimate pentru FC Midtjylland (F) și 2,28 pentru Nordsjaelland (F), adică 3,51 în total. Cu aceste valori, FC Midtjylland (F) câștigă în 20% din cazuri, egalul iese în 19%, iar Nordsjaelland (F) câștigă în 61%. Peste 2.5 goluri are 69%, GG are 64%, iar cel mai probabil scor exact este 1–2, cu 9,6%.
| Indicator | FC Midtjylland (F) | Nordsjaelland (F) |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-0-3 | 3-2-0 |
| Puncte / meci | 1,20 | 2,20 |
| Goluri marcate (medie) | 5 (1,0) | 15 (3,0) |
| Goluri primite (medie) | 10 (2,0) | 8 (1,6) |
| % Peste 2.5 | 60% | 60% |
| % GG | 40% | 80% |
| Victorii H2H (3 meciuri) | 0 | 2 |
| Goluri estimate (model) | 1,23 | 2,28 |
| Șanse de victorie (model) | 20% | 61% |
Goluri estimate
1,23 – 2,28 · total 3,51
1X2 model
20% · 19% · 61%
Peste 2.5 model
69% · cotă corectă 1.45
GG model
64% · cotă corectă 1.56
Sub 2.5: 31% · Peste 2.5: 69% · total goluri în 90 de minute
| FC Midtjyll. ↓ / Nordsjaella. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 3,0 | 6,8 | 7,8 | 5,9 | 3,4 | 1,5 |
| 1 | 3,7 | 8,4 | 9,6 | 7,3 | 4,1 | 1,9 |
| 2 | 2,3 | 5,2 | 5,9 | 4,5 | 2,5 | 1,2 |
| 3 | 0,9 | 2,1 | 2,4 | 1,8 | 1,0 | 0,5 |
| 4 | 0,3 | 0,7 | 0,7 | 0,6 | 0,3 | 0,1 |
| 5 | 0,1 | 0,2 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri FC Midtjylland (F), coloane = goluri Nordsjaelland (F).
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: FC Midtjylland (F). FC Midtjylland (F) primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: Nordsjaelland (F). Nordsjaelland (F) primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 3,80 goluri, cotele doar 3,23. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,6% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 5,0 goluri, față de 3,51 cât estimează modelul acum.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Nordsjaelland (F) are 61% în model (cotă corectă 1.64), iar cota 1.56 e în linie cu ea. Peste 2.5 goluri are 69% în model (cotă corectă 1.45), iar cota 1.46 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 64% în model (cotă corectă 1.56), iar cota 1.54 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–2 (9,6%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 15.09.26 | Nordsjaelland (F) – FC Midtjylland (F) | — | 4–1 |
| 11.10.25 | FC Midtjylland (F) – Nordsjaelland (F) | — | 2–2 |
| 10.08.25 | Nordsjaelland (F) – FC Midtjylland (F) | — | 5–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe FC Midtjylland (F) – Nordsjaelland (F)?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 12:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă FC Midtjylland (F) – Nordsjaelland (F)?
Meciul face parte din Kvindeligaen (F) (Danemarca). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre FC Midtjylland (F) – Nordsjaelland (F)?
Cotele 1X2 sunt 4.45 / 4.00 / 1.56. Fără marjă, asta înseamnă 20% pentru FC Midtjylland (F), 22% egal și 57% pentru Nordsjaelland (F), cu Nordsjaelland (F) favorită la cota 1.56.
Câte goluri se așteaptă în FC Midtjylland (F) – Nordsjaelland (F)?
Modelul nostru estimează 3,51 goluri (1,23 pentru FC Midtjylland (F), 2,28 pentru Nordsjaelland (F)). Peste 2.5 goluri are 69%, GG are 64%, iar cel mai probabil scor este 1–2.