Fortuna Hjorring (F) – Kolding IF (F)
Ultimele 5 / 5: Fortuna Hjorring (F) marchează 0.8 și primește 1.2. Kolding IF (F) 2.0 / 3.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 72% · Egal 17% · Oaspete 12%
Goluri / meci
0.8 + 2.0
Peste 2.5
— · forma 40% / 100%
GG
—
Analiză Fortuna Hjorring (F) – Kolding IF (F)
Fortuna Hjorring (F) o primește pe Kolding IF (F) Sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00 (ora României), în Kvindeligaen (F) (Danemarca). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Fortuna Hjorring (F) are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 6 goluri primite (0,8 marcate și 1,2 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Kolding IF (F) are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 15 goluri primite (2,0 marcate și 3,0 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.
În ultimele 8 întâlniri directe din baza noastră, Fortuna Hjorring (F) a câștigat 6, Kolding IF (F) a câștigat 1, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 4,3 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 6 din 8 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 5 din 8. Ultima întâlnire, pe 28.07.2026, s-a terminat Kolding IF (F) 2–6 Fortuna Hjorring (F).
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.24 / 5.40 / 7.70. După ce scoatem marja (aproximativ 12,2% pe piața asta), rămân 72% pentru Fortuna Hjorring (F), 17% pentru egal și 12% pentru Kolding IF (F). Favorită e Fortuna Hjorring (F).
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,90 goluri estimate pentru Fortuna Hjorring (F) și 1,60 pentru Kolding IF (F), adică 3,50 în total. Cu aceste valori, Fortuna Hjorring (F) câștigă în 45% din cazuri, egalul iese în 22%, iar Kolding IF (F) câștigă în 33%. Peste 2.5 goluri are 68%, GG are 68%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 9,2%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 27 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Fortuna Hjorring (F) | Kolding IF (F) |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-2-2 | 2-0-3 |
| Puncte / meci | 1,00 | 1,20 |
| Goluri marcate (medie) | 4 (0,8) | 10 (2,0) |
| Goluri primite (medie) | 6 (1,2) | 15 (3,0) |
| % Peste 2.5 | 40% | 100% |
| % GG | 20% | 80% |
| Victorii H2H (8 meciuri) | 6 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 1,90 | 1,60 |
| Șanse de victorie (model) | 45% | 33% |
Goluri estimate
1,90 – 1,60 · total 3,50
1X2 model
45% · 22% · 33%
Peste 2.5 model
68% · cotă corectă 1.47
GG model
68% · cotă corectă 1.47
Sub 2.5: 32% · Peste 2.5: 68% · total goluri în 90 de minute
| Fortuna Hjo. ↓ / Kolding IF . → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 3,0 | 4,8 | 3,9 | 2,1 | 0,8 | 0,3 |
| 1 | 5,7 | 9,2 | 7,3 | 3,9 | 1,6 | 0,5 |
| 2 | 5,5 | 8,7 | 7,0 | 3,7 | 1,5 | 0,5 |
| 3 | 3,5 | 5,5 | 4,4 | 2,4 | 0,9 | 0,3 |
| 4 | 1,6 | 2,6 | 2,1 | 1,1 | 0,4 | 0,1 |
| 5 | 0,6 | 1,0 | 0,8 | 0,4 | 0,2 | 0,1 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Fortuna Hjorring (F), coloane = goluri Kolding IF (F).
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Kolding IF (F). Kolding IF (F) primește 3,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Favorit fără formă. Fortuna Hjorring (F) e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 12,2% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Fortuna Hjorring (F) 45%, egal 22%, Kolding IF (F) 33%. Peste 2.5 goluri are 68% în model (cotă corectă 1.47). Ambele marchează (GG) are 68% în model (cotă corectă 1.47). Scorul cel mai probabil: 1–1 (9,2%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 28.07.26 | Kolding IF (F) – Fortuna Hjorring (F) | 1–3 | 2–6 |
| 28.05.26 | Kolding IF (F) – Fortuna Hjorring (F) | 0–1 | 0–1 |
| 05.04.26 | Fortuna Hjorring (F) – Kolding IF (F) | 0–1 | 1–2 |
| 03.10.25 | Kolding IF (F) – Fortuna Hjorring (F) | 1–2 | 1–6 |
| 14.09.25 | Fortuna Hjorring (F) – Kolding IF (F) | 1–0 | 1–1 |
| 10.11.24 | Kolding IF (F) – Fortuna Hjorring (F) | 1–2 | 2–5 |
| 01.09.24 | Fortuna Hjorring (F) – Kolding IF (F) | 2–0 | 4–1 |
| 12.05.24 | Fortuna Hjorring (F) – Kolding IF (F) | 0–0 | 1–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Fortuna Hjorring (F) – Kolding IF (F)?
Meciul începe Sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Fortuna Hjorring (F) – Kolding IF (F)?
Meciul face parte din Kvindeligaen (F) (Danemarca). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Fortuna Hjorring (F) – Kolding IF (F)?
Cotele 1X2 sunt 1.24 / 5.40 / 7.70. Fără marjă, asta înseamnă 72% pentru Fortuna Hjorring (F), 17% egal și 12% pentru Kolding IF (F), cu Fortuna Hjorring (F) favorită la cota 1.24.
Câte goluri se așteaptă în Fortuna Hjorring (F) – Kolding IF (F)?
Modelul nostru estimează 3,50 goluri (1,90 pentru Fortuna Hjorring (F), 1,60 pentru Kolding IF (F)). Peste 2.5 goluri are 68%, GG are 68%, iar cel mai probabil scor este 1–1.