Sâmbătă17 octombrie
Live 145 Pune pont

Germania Am.Germania Am. · DFB Nachwuchsliga U19

FC Koln U19 – Mainz U19

FC Koln U19
VÎVEV
12:00 Duminică, 18 octombrie
Mainz U19
VÎVEV
11.73 X4.25 23.35
1X1.25 X21.82 121.15

Ultimele 5 / 5: FC Koln U19 marchează 2.0 și primește 0.8. Mainz U19 3.4 / 1.4.

1X2, fără marjă

Gazdă 52% · Egal 21% · Oaspete 27%

Goluri / meci

2.0 + 3.4

Peste 2.5

— · forma 60% / 60%

GG

—

Analiză FC Koln U19 – Mainz U19

FC Koln U19 o primește pe Mainz U19 duminică, 18 octombrie, ora 12:00 (ora României), în DFB Nachwuchsliga U19 (Germania Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

FC Koln U19 are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 4 goluri primite (2,0 marcate și 0,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Mainz U19 are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 17 goluri marcate și 7 goluri primite (3,4 marcate și 1,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele au exact aceeași medie de puncte pe meci.

În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, FC Koln U19 a câștigat 1, Mainz U19 a câștigat 0, iar 2 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 3 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 3. Ultima întâlnire, pe 09.08.2026, s-a terminat Mainz U19 1–1 FC Koln U19.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.73 / 4.25 / 3.35. După ce scoatem marja (aproximativ 11,2% pe piața asta), rămân 52% pentru FC Koln U19, 21% pentru egal și 27% pentru Mainz U19. Favorită e FC Koln U19.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,70 goluri estimate pentru FC Koln U19 și 2,10 pentru Mainz U19, adică 3,80 în total. Cu aceste valori, FC Koln U19 câștigă în 32% din cazuri, egalul iese în 21%, iar Mainz U19 câștigă în 47%. Peste 2.5 goluri are 73%, GG are 72%, iar cel mai probabil scor exact este 1–2, cu 8,4%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 20 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorFC Koln U19Mainz U19
Meciuri analizate55
V-E-Î3-1-13-1-1
Puncte / meci2,002,00
Goluri marcate (medie)10 (2,0)17 (3,4)
Goluri primite (medie)4 (0,8)7 (1,4)
% Peste 2.560%60%
% GG60%60%
Victorii H2H (3 meciuri)10
Goluri estimate (model)1,702,10
Șanse de victorie (model)32%47%

Goluri estimate

1,70 – 2,10 · total 3,80

1X2 model

32% · 21% · 47%

Peste 2.5 model

73% · cotă corectă 1.37

GG model

72% · cotă corectă 1.39

Distribuția golurilor
2%0
9%1
16%2
21%3
19%4
33%5+

Sub 2.5: 27% · Peste 2.5: 73% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
FC Koln U19 ↓ / Mainz U19 →012345
0 2,2 4,7 4,9 3,5 1,8 0,8
1 3,8 8,0 8,4 5,9 3,1 1,3
2 3,2 6,8 7,1 5,0 2,6 1,1
3 1,8 3,8 4,0 2,8 1,5 0,6
4 0,8 1,6 1,7 1,2 0,6 0,3
5 0,3 0,6 0,6 0,4 0,2 0,1

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri FC Koln U19, coloane = goluri Mainz U19.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,2% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Șansă dublă X2 are 68% în model (cotă corectă 1.47), iar cota 1.82 e peste ea, deci are valoare. Peste 2.5 goluri are 73% în model (cotă corectă 1.37). Ambele marchează (GG) are 72% în model (cotă corectă 1.39). Scorul cel mai probabil: 1–2 (8,4%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
2.0
Goluri / meci
3.4
0.8
Primite / meci
1.4
60%
Victorii
60%
60%
Peste 2.5
60%
60%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe FC Koln U19 – Mainz U19?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 12:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă FC Koln U19 – Mainz U19?

Meciul face parte din DFB Nachwuchsliga U19 (Germania Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre FC Koln U19 – Mainz U19?

Cotele 1X2 sunt 1.73 / 4.25 / 3.35. Fără marjă, asta înseamnă 52% pentru FC Koln U19, 21% egal și 27% pentru Mainz U19, cu FC Koln U19 favorită la cota 1.73.

Câte goluri se așteaptă în FC Koln U19 – Mainz U19?

Modelul nostru estimează 3,80 goluri (1,70 pentru FC Koln U19, 2,10 pentru Mainz U19). Peste 2.5 goluri are 73%, GG are 72%, iar cel mai probabil scor este 1–2.

Alte meciuri din DFB Nachwuchsliga U19
17.10
12:00
Freiburg U19 – Augsburg U19 1.703.70
17.10
14:00
Ulm U19 – Hoffenheim U19 9.901.17