Enskede IK (F) – Trelleborgs FF (F)
Ultimele 5 / 5: Enskede IK (F) marchează 1.0 și primește 2.2. Trelleborgs FF (F) 1.4 / 1.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 33% · Egal 28% · Oaspete 40%
Goluri / meci
1.0 + 1.4
Peste 2.5
— · forma 80% / 40%
GG
—
Analiză Enskede IK (F) – Trelleborgs FF (F)
Enskede IK (F) o primește pe Trelleborgs FF (F) duminică, 18 octombrie, ora 15:00 (ora României), în Elitettan (F) (Suedia Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Enskede IK (F) are un bilanț de 1-0-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 11 goluri primite (1,0 marcate și 2,2 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Trelleborgs FF (F) are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 6 goluri primite (1,4 marcate și 1,2 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Trelleborgs FF (F) stă mai bine, cu o diferență de 1,00 puncte pe meci.
În baza noastră există o singură întâlnire directă între cele două echipe: pe 26.04.2026, Trelleborgs FF (F) 1–3 Enskede IK (F). Un singur meci spune puțin, așa că analiza se sprijină mai mult pe formă și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.77 / 3.25 / 2.27. După ce scoatem marja (aproximativ 10,9% pe piața asta), rămân 33% pentru Enskede IK (F), 28% pentru egal și 40% pentru Trelleborgs FF (F). Piața vede un meci echilibrat.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,10 goluri estimate pentru Enskede IK (F) și 1,80 pentru Trelleborgs FF (F), adică 2,90 în total. Cu aceste valori, Enskede IK (F) câștigă în 23% din cazuri, egalul iese în 23%, iar Trelleborgs FF (F) câștigă în 54%. Peste 2.5 goluri are 55%, GG are 56%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,9%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 10 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Enskede IK (F) | Trelleborgs FF (F) |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-0-4 | 2-2-1 |
| Puncte / meci | 0,60 | 1,60 |
| Goluri marcate (medie) | 5 (1,0) | 7 (1,4) |
| Goluri primite (medie) | 11 (2,2) | 6 (1,2) |
| % Peste 2.5 | 80% | 40% |
| % GG | 80% | 40% |
| Victorii H2H (1 meciuri) | 1 | 0 |
| Goluri estimate (model) | 1,10 | 1,80 |
| Șanse de victorie (model) | 23% | 54% |
Goluri estimate
1,10 – 1,80 · total 2,90
1X2 model
23% · 23% · 54%
Peste 2.5 model
55% · cotă corectă 1.82
GG model
56% · cotă corectă 1.79
Sub 2.5: 45% · Peste 2.5: 55% · total goluri în 90 de minute
| Enskede IK . ↓ / Trelleborgs. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 5,5 | 9,9 | 8,9 | 5,3 | 2,4 | 0,9 |
| 1 | 6,1 | 10,9 | 9,8 | 5,9 | 2,6 | 1,0 |
| 2 | 3,3 | 6,0 | 5,4 | 3,2 | 1,5 | 0,5 |
| 3 | 1,2 | 2,2 | 2,0 | 1,2 | 0,5 | 0,2 |
| 4 | 0,3 | 0,6 | 0,5 | 0,3 | 0,1 | 0,1 |
| 5 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Enskede IK (F), coloane = goluri Trelleborgs FF (F).
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Enskede IK (F). Enskede IK (F) primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,9% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Trelleborgs FF (F) are 54% în model (cotă corectă 1.85), iar cota 2.27 e peste ea, deci are valoare. Peste 2.5 goluri are 55% în model (cotă corectă 1.82). Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,9%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 26.04.26 | Trelleborgs FF (F) – Enskede IK (F) | 1–1 | 1–3 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Enskede IK (F) – Trelleborgs FF (F)?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 15:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Enskede IK (F) – Trelleborgs FF (F)?
Meciul face parte din Elitettan (F) (Suedia Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Enskede IK (F) – Trelleborgs FF (F)?
Cotele 1X2 sunt 2.77 / 3.25 / 2.27. Fără marjă, asta înseamnă 33% pentru Enskede IK (F), 28% egal și 40% pentru Trelleborgs FF (F), deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în Enskede IK (F) – Trelleborgs FF (F)?
Modelul nostru estimează 2,90 goluri (1,10 pentru Enskede IK (F), 1,80 pentru Trelleborgs FF (F)). Peste 2.5 goluri are 55%, GG are 56%, iar cel mai probabil scor este 1–1.