Alingsas United (F) – Hacken Academy (F)
Ultimele 5 / 5: Alingsas United (F) marchează 0.6 și primește 1.4. Hacken Academy (F) 1.2 / 1.8.
1X2, fără marjă
Gazdă 51% · Egal 26% · Oaspete 23%
Goluri / meci
0.6 + 1.2
Peste 2.5
1.67 · forma 40% / 40%
GG
Da 1.64 · Nu 2.12
Analiză Alingsas United (F) – Hacken Academy (F)
Alingsas United (F) o primește pe Hacken Academy (F) sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:00 (ora României), în Elitettan (F) (Suedia Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Alingsas United (F) are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 3 goluri marcate și 7 goluri primite (0,6 marcate și 1,4 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Hacken Academy (F) are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 9 goluri primite (1,2 marcate și 1,8 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele au exact aceeași medie de puncte pe meci.
În baza noastră există o singură întâlnire directă între cele două echipe: pe 02.05.2026, Hacken Academy (F) 0–1 Alingsas United (F). Un singur meci spune puțin, așa că analiza se sprijină mai mult pe formă și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.76 / 3.50 / 3.85. După ce scoatem marja (aproximativ 11,4% pe piața asta), rămân 51% pentru Alingsas United (F), 26% pentru egal și 23% pentru Hacken Academy (F). Favorită e Alingsas United (F). Peste 2.5 goluri e cotat la 1.67 și sub 2.5 la 2.07, adică 55% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.64 și Nu la 2.12.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,20 – 1,30) și cele deduse din cote (1,76 – 1,13) și ajunge la 1,48 goluri estimate pentru Alingsas United (F) și 1,22 pentru Hacken Academy (F), adică 2,70 în total. Cu aceste valori, Alingsas United (F) câștigă în 43% din cazuri, egalul iese în 26%, iar Hacken Academy (F) câștigă în 31%. Peste 2.5 goluri are 51%, GG are 54%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 12,1%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 8 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Alingsas United (F) | Hacken Academy (F) |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-1-3 | 1-1-3 |
| Puncte / meci | 0,80 | 0,80 |
| Goluri marcate (medie) | 3 (0,6) | 6 (1,2) |
| Goluri primite (medie) | 7 (1,4) | 9 (1,8) |
| % Peste 2.5 | 40% | 40% |
| % GG | 40% | 40% |
| Victorii H2H (1 meciuri) | 1 | 0 |
| Goluri estimate (model) | 1,48 | 1,22 |
| Șanse de victorie (model) | 43% | 31% |
Goluri estimate
1,48 – 1,22 · total 2,70
1X2 model
43% · 26% · 31%
Peste 2.5 model
51% · cotă corectă 1.96
GG model
54% · cotă corectă 1.85
Sub 2.5: 49% · Peste 2.5: 51% · total goluri în 90 de minute
| Alingsas Un. ↓ / Hacken Acad. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 6,7 | 8,2 | 5,0 | 2,0 | 0,6 | 0,2 |
| 1 | 9,9 | 12,1 | 7,4 | 3,0 | 0,9 | 0,2 |
| 2 | 7,4 | 9,0 | 5,5 | 2,2 | 0,7 | 0,2 |
| 3 | 3,6 | 4,4 | 2,7 | 1,1 | 0,3 | 0,1 |
| 4 | 1,3 | 1,6 | 1,0 | 0,4 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,4 | 0,5 | 0,3 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Alingsas United (F), coloane = goluri Hacken Academy (F).
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Hacken Academy (F). Hacken Academy (F) primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Favorit fără formă. Alingsas United (F) e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,4% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă 1X are 69% în model (cotă corectă 1.45), dar cota 1.18 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 1.5 goluri are 75% în model (cotă corectă 1.33), dar cota 1.18 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (12,1%). Pontul AutoGOL pe meci este GG Nu la 2.12, pentru care modelul calculează 46%.
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 02.05.26 | Hacken Academy (F) – Alingsas United (F) | 0–0 | 0–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Alingsas United (F) – Hacken Academy (F)?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Alingsas United (F) – Hacken Academy (F)?
Meciul face parte din Elitettan (F) (Suedia Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Alingsas United (F) – Hacken Academy (F)?
Cotele 1X2 sunt 1.76 / 3.50 / 3.85. Fără marjă, asta înseamnă 51% pentru Alingsas United (F), 26% egal și 23% pentru Hacken Academy (F), cu Alingsas United (F) favorită la cota 1.76.
Câte goluri se așteaptă în Alingsas United (F) – Hacken Academy (F)?
Modelul nostru estimează 2,70 goluri (1,48 pentru Alingsas United (F), 1,22 pentru Hacken Academy (F)). Peste 2.5 goluri are 51%, GG are 54%, iar cel mai probabil scor este 1–1.