Duminică18 octombrie
Live 146 Pune pont

NorvegiaNorvegia · 3.Division

Elverum - Orn Horten

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 8 august

Norvegia3.Division · Norvegia Final
Elverum
VVEVV
Final1-0Pauză 0-0
Orn Horten
ÎVVÎÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Elverum 55%Egal 23%Orn Horten 23%

Elverum 1-0 Orn Horten: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Elverum 1-0 Orn Horten (pauză 0-0). Înainte de start, modelul dădea 62% pentru victoria lui Elverum, iar cotele fără marjă 55%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-a marcat 1 gol, față de 3,9 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 25%), iar GG n-a ieșit (NG avea 31%). Scorul exact 1-0 avea 5,0% în modelul de dinainte de meci.

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Elverum vs Orn Horten

Elverum marchează 3,0 goluri pe meci și primește 1,4. Orn Horten marchează 1,4 goluri pe meci și primește 2,6. La Elverum, 5 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri.

~3,9goluri estimate
75%peste 2,5 goluri
69%ambele marchează
2-1scorul cel mai probabil
Elverumultimele 5Orn Horten
2,60
Puncte / meci
1,20
3,0
Goluri marcate / meci
1,4
1,4
Goluri primite / meci
2,6
4
Victorii
2
100%
Peste 2,5 goluri
80%
80%
Ambele marchează
40%
1
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Elverum și ultimele 5 Orn Horten, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Elverum4-1-0

V
Fram Larvik - Elverum01.08.26 · 3.Division
1-3
V
Elverum - Sandefjord 225.07.26 · 3.Division
5-3
E
Lillehammer - Elverum27.06.26 · 3.Division
2-2
V
Elverum - Oppsal20.06.26 · 3.Division
2-1
V
Orn Horten - Elverum13.06.26 · 3.Division
0-3

Orn Horten2-0-3

Î
Orn Horten - Raelingen01.08.26 · 3.Division
0-2
V
Sarpsborg 08 2 - Orn Horten27.07.26 · 3.Division
2-3
V
Orn Horten - Sandefjord 227.06.26 · 3.Division
4-3
Î
Gjovik Lyn - Orn Horten20.06.26 · 3.Division
3-0
Î
Orn Horten - Elverum13.06.26 · 3.Division
0-3

Întâlniri directe Elverum - Orn Horten

Elverum 1Egal 0Orn Horten 1
V
Orn Horten - Elverum13.06.2026
0-3
Î
Orn Horten - Elverum02.03.2025
1-0

V/E/Î din perspectiva Elverum. 1 din 2 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Elverum - Orn Horten

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Elverum1.6455% fără marjă
X · Egal4.0023% fără marjă
2 · Orn Horten4.0023% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează

Șansă dublă

1X 1.15
X2 2.10
12 1.15

Goluri

Sub 2.5 3.05
Peste 2.5 1.29

Ambele marchează

GG Da 1.38
GG Nu 2.80

Analiza de dinainte de meci

Elverum - Orn Horten s-a jucat sâmbătă, 8 august, în 3.Division (Norvegia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Elverum n-a pierdut niciunul (patru victorii și un egal). Golaveraj: 15-7. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. Orn Horten vine cu două victorii și trei înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 7 goluri și a primit 13. Și la ea, meciurile au avut multe goluri.

În ultimele 2 întâlniri directe, Elverum a câștigat o dată, Orn Horten o dată. Au fost meciuri strânse, cu 2,0 goluri în medie. Ultima: Orn Horten - Elverum 0-3, pe 13 iunie 2026.

Elverum pleacă favorită, la cota 1.64. Egalul e la 4.00, iar Orn Horten la 4.00. Fără marja caselor, asta înseamnă 55% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.29, iar GG la 1.38.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu goluri: 2,5 pentru Elverum și 1,4 pentru Orn Horten. Scorul cel mai probabil e 2-1. Față de case, modelul e mai încrezător cu gazdele: 62% la victorie, față de 55%.

Verdictul de dinainte de meci

Victorie Elverum are 62% în model, iar 1.64 e aproape de cota corectă (1.61). Peste 2.5 goluri: 75% în model, cota corectă ar fi 1.33. Cota 1.29 e cam la nivelul ăsta. Pentru ambele marchează (GG), modelul calculează 69%. Cota de 1.38 e corectă, fără plus. Scorul cel mai probabil: 2-1.

Probabilități Elverum - Orn Horten

Goluri estimate: 2,51 Elverum și 1,40 Orn Horten, total 3,91. 1X2 în model: 62% · 18% · 20%. Peste 2,5: 75% (cotă corectă 1.33). GG: 69% (cotă corectă 1.45). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

2%0
8%1
15%2
20%3
20%4
35%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 25% · peste 2,5: 75% (verde).

Scoruri probabile

2-18,8%3-17,4%1-17,0%2-06,3%2-26,2%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Orn Horten. Orn Horten a primit 13 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 4,2 goluri, după cote 3,6. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 11,0% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-0
Pauză0-0
Favorită la startElverum · 1.64
Goluri estimate~3,9
Scor probabil2-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Elverum - Orn Horten?

S-a jucat sâmbătă, 8 august, ora 16:00 (ora României) și s-a terminat 1-0.

În ce competiție s-a jucat Elverum - Orn Horten?

În 3.Division (Norvegia).

Unde s-a jucat Elverum - Orn Horten?

Pe Elverum Stadion, sâmbătă, 8 august, ora 16:00 (ora României).

Cine era favorită în Elverum - Orn Horten?

Elverum pleca favorită, la cota 1.64. Meciul s-a terminat 1-0.

Câte goluri s-au marcat în Elverum - Orn Horten?

Un gol, scor final 1-0. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,9.

Alte meciuri din 3.Division

Toată liga →