Germania Am. · DFB Nachwuchsliga U19
Eintracht Frankfurt U19 – Nurnberg U19
Ultimele 5 / 5: Eintracht Frankfurt U19 marchează 3.8 și primește 1.0. Nurnberg U19 2.4 / 1.4.
1X2, fără marjă
Gazdă 75% · Egal 14% · Oaspete 12%
Goluri / meci
3.8 + 2.4
Peste 2.5
— · forma 80% / 80%
GG
—
Analiză Eintracht Frankfurt U19 – Nurnberg U19
Eintracht Frankfurt U19 o primește pe Nurnberg U19 sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:30 (ora României), în DFB Nachwuchsliga U19 (Germania Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Eintracht Frankfurt U19 are un bilanț de 4-0-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,40 puncte pe meci, cu 19 goluri marcate și 5 goluri primite (3,8 marcate și 1,0 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Nurnberg U19 are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 12 goluri marcate și 7 goluri primite (2,4 marcate și 1,4 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Eintracht Frankfurt U19 stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.
În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Eintracht Frankfurt U19 a câștigat 4, Nurnberg U19 a câștigat 0, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 5,6 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 4 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 5 din 5. Ultima întâlnire, pe 08.08.2026, s-a terminat Nurnberg U19 2–4 Eintracht Frankfurt U19.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.20 / 6.50 / 7.70. După ce scoatem marja (aproximativ 11,7% pe piața asta), rămân 75% pentru Eintracht Frankfurt U19, 14% pentru egal și 12% pentru Nurnberg U19. Favorită e Eintracht Frankfurt U19.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 2,60 goluri estimate pentru Eintracht Frankfurt U19 și 1,70 pentru Nurnberg U19, adică 4,30 în total. Cu aceste valori, Eintracht Frankfurt U19 câștigă în 57% din cazuri, egalul iese în 18%, iar Nurnberg U19 câștigă în 25%. Peste 2.5 goluri are 80%, GG are 76%, iar cel mai probabil scor exact este 2–1, cu 7,8%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 18 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Eintracht Frankfurt U19 | Nurnberg U19 |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 4-0-1 | 3-0-2 |
| Puncte / meci | 2,40 | 1,80 |
| Goluri marcate (medie) | 19 (3,8) | 12 (2,4) |
| Goluri primite (medie) | 5 (1,0) | 7 (1,4) |
| % Peste 2.5 | 80% | 80% |
| % GG | 60% | 60% |
| Victorii H2H (5 meciuri) | 4 | 0 |
| Goluri estimate (model) | 2,60 | 1,70 |
| Șanse de victorie (model) | 57% | 25% |
Goluri estimate
2,60 – 1,70 · total 4,30
1X2 model
57% · 18% · 25%
Peste 2.5 model
80% · cotă corectă 1.25
GG model
76% · cotă corectă 1.32
Sub 2.5: 20% · Peste 2.5: 80% · total goluri în 90 de minute
| Eintracht F. ↓ / Nurnberg U19 → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 1,4 | 2,3 | 2,0 | 1,1 | 0,5 | 0,2 |
| 1 | 3,5 | 6,0 | 5,1 | 2,9 | 1,2 | 0,4 |
| 2 | 4,6 | 7,8 | 6,6 | 3,8 | 1,6 | 0,5 |
| 3 | 4,0 | 6,8 | 5,7 | 3,3 | 1,4 | 0,5 |
| 4 | 2,6 | 4,4 | 3,7 | 2,1 | 0,9 | 0,3 |
| 5 | 1,3 | 2,3 | 1,9 | 1,1 | 0,5 | 0,2 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Eintracht Frankfurt U19, coloane = goluri Nurnberg U19.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,7% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 5,6 goluri, față de 4,30 cât estimează modelul acum.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Eintracht Frankfurt U19 are 57% în model (cotă corectă 1.75), dar cota 1.20 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 80% în model (cotă corectă 1.25). Ambele marchează (GG) are 76% în model (cotă corectă 1.32). Scorul cel mai probabil: 2–1 (7,8%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 08.08.26 | Nurnberg U19 – Eintracht Frankfurt U19 | 0–1 | 2–4 |
| 18.10.25 | Eintracht Frankfurt U19 – Nurnberg U19 | 1–0 | 2–1 |
| 09.08.25 | Nurnberg U19 – Eintracht Frankfurt U19 | 0–2 | 0–4 |
| 23.11.24 | Eintracht Frankfurt U19 – Nurnberg U19 | 3–1 | 9–2 |
| 24.08.24 | Nurnberg U19 – Eintracht Frankfurt U19 | 1–1 | 2–2 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Eintracht Frankfurt U19 – Nurnberg U19?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Eintracht Frankfurt U19 – Nurnberg U19?
Meciul face parte din DFB Nachwuchsliga U19 (Germania Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Eintracht Frankfurt U19 – Nurnberg U19?
Cotele 1X2 sunt 1.20 / 6.50 / 7.70. Fără marjă, asta înseamnă 75% pentru Eintracht Frankfurt U19, 14% egal și 12% pentru Nurnberg U19, cu Eintracht Frankfurt U19 favorită la cota 1.20.
Câte goluri se așteaptă în Eintracht Frankfurt U19 – Nurnberg U19?
Modelul nostru estimează 4,30 goluri (2,60 pentru Eintracht Frankfurt U19, 1,70 pentru Nurnberg U19). Peste 2.5 goluri are 80%, GG are 76%, iar cel mai probabil scor este 2–1.