Duminică18 octombrie
Live 149 Pune pont

RusiaRusia · FNL 2 - Divizia A

Dinamo Kirov - FK Kaluga

Statistici și rezultat final · duminică, 2 august

RusiaFNL 2 - Divizia A · Rusia Final
Dinamo Kirov
VVEEE
Final1-0Pauză 1-0
FK Kaluga
ÎÎEVÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Dinamo Kirov 45%Egal 27%FK Kaluga 27%

Dinamo Kirov 1-0 FK Kaluga: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Dinamo Kirov 1-0 FK Kaluga (pauză 1-0). Înainte de start, modelul dădea 37% pentru victoria lui Dinamo Kirov, iar cotele fără marjă 45%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-a marcat 1 gol, față de 1,4 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 84%), iar GG n-a ieșit (NG avea 75%). Scorul exact 1-0 avea 19,7% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 8 cornere (6-2) și 2 cartonașe galbene (1-1).

Dinamo Kirovîn meciFK Kaluga
6
Cornere
2
1
Cartonașe galbene
1

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Dinamo Kirov vs FK Kaluga

Dinamo Kirov marchează 0,8 goluri pe meci și primește 0,4. FK Kaluga marchează și primește câte 0,8 goluri pe meci. La Dinamo Kirov, doar 1 din ultimele 5 meciuri a avut peste 2,5 goluri. În directe, FK Kaluga nu a câștigat niciuna dintre ultimele 3 întâlniri.

~1,4goluri estimate
16%peste 2,5 goluri
25%ambele marchează
0-0scorul cel mai probabil
Dinamo Kirovultimele 5FK Kaluga
1,80
Puncte / meci
0,80
0,8
Goluri marcate / meci
0,8
0,4
Goluri primite / meci
0,8
2
Victorii
1
20%
Peste 2,5 goluri
20%
20%
Ambele marchează
20%
2
Victorii în directe
0

Ultimele 5 meciuri Dinamo Kirov și ultimele 5 FK Kaluga, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Dinamo Kirov2-3-0

V
Dinamo Kirov - FK Kaluga02.08.26 · FNL 2 - Divizia A
1-0
V
Sokol Saratov - Dinamo Kirov26.07.26 · FNL 2 - Divizia A
0-1
E
Dinamo Kirov - Volgar Astrakhan19.07.26 · FNL 2 - Divizia A
0-0
E
Dinamo Kirov - Dinamo Moscova (R)14.06.26 · FNL 2 - Divizia A
2-2
E
Dynamo Vladivostok - Dinamo Kirov07.06.26 · FNL 2 - Divizia A
0-0

FK Kaluga1-1-3

Î
Dinamo Kirov - FK Kaluga02.08.26 · FNL 2 - Divizia A
1-0
Î
FK Kaluga - FK Novosibirsk26.07.26 · FNL 2 - Divizia A
0-1
E
Sokol Saratov - FK Kaluga19.07.26 · FNL 2 - Divizia A
1-1
V
FK Kaluga - Mashuk-kmv-m Pyatigorsk13.06.26 · FNL 2 - Divizia A
3-0
Î
FK Novosibirsk - FK Kaluga07.06.26 · FNL 2 - Divizia A
1-0

Întâlniri directe Dinamo Kirov - FK Kaluga

Dinamo Kirov 2Egal 1FK Kaluga 0
V
Dinamo Kirov - FK Kaluga02.08.2026 · pauză 1-0
1-0
E
Dinamo Kirov - FK Kaluga26.04.2025 · pauză 1-1
1-1
V
FK Kaluga - Dinamo Kirov08.03.2025 · pauză 0-0
0-1

V/E/Î din perspectiva Dinamo Kirov. 0 din 3 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Dinamo Kirov - FK Kaluga

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Dinamo Kirov2.0045% fără marjă
X · Egal3.3027% fără marjă
2 · FK Kaluga3.3027% fără marjă

Analiza de dinainte de meci

Dinamo Kirov - FK Kaluga s-a jucat duminică, 2 august, în FNL 2 - Divizia A (Rusia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Dinamo Kirov n-a pierdut niciunul (două victorii și trei egaluri). Golaveraj: 4-2. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5. FK Kaluga vine cu o victorie, un egal și trei înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 4 goluri și a primit 4. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5.

În ultimele 3 întâlniri directe, Dinamo Kirov a câștigat de 2 ori, FK Kaluga niciodată, iar un meci s-a terminat egal. Au fost meciuri strânse, cu 1,3 goluri în medie. Ultima: Dinamo Kirov - FK Kaluga 1-0, pe 2 august 2026.

Dinamo Kirov pleacă favorită, la cota 2.00. Egalul e la 3.30, iar FK Kaluga la 3.30. Fără marja caselor, asta înseamnă 45% șanse de victorie.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu puține goluri: 0,8 pentru Dinamo Kirov și 0,6 pentru FK Kaluga. Scorul cel mai probabil e 0-0. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 37% la victorie, față de 45%.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă 1X: 75% în model, adică o cotă corectă de 1.33. Sub 2.5 goluri: 84% în model, adică o cotă corectă de 1.19. Nu marchează ambele (NG): 75% în model, adică o cotă corectă de 1.33. Scorul cel mai probabil: 0-0.

Probabilități Dinamo Kirov - FK Kaluga

Goluri estimate: 0,80 Dinamo Kirov și 0,60 FK Kaluga, total 1,40. 1X2 în model: 37% · 38% · 25%. Peste 2,5: 16% (cotă corectă 6.25). GG: 25% (cotă corectă 4.00). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

25%0
35%1
24%2
11%3
4%4
1%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 84% · peste 2,5: 16% (verde).

Scoruri probabile

0-024,7%1-019,7%0-114,8%1-111,8%2-07,9%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 10,6% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Egal plauzibil. Modelul dă egalului 38%, mai mult decât de obicei. Un pariu pe victorie simplă e mai expus.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-0
Pauză1-0
Cornere6-2
Cartonașe galbene1-1
Favorită la startDinamo Kirov · 2.00
Goluri estimate~1,4
Scor probabil0-0

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Dinamo Kirov - FK Kaluga?

S-a jucat duminică, 2 august, ora 14:00 (ora României) și s-a terminat 1-0.

În ce competiție s-a jucat Dinamo Kirov - FK Kaluga?

În FNL 2 - Divizia A (Rusia).

Unde s-a jucat Dinamo Kirov - FK Kaluga?

Pe Stadion VyatSShOR, în Kirov, duminică, 2 august, ora 14:00 (ora României).

Cine era favorită în Dinamo Kirov - FK Kaluga?

Dinamo Kirov pleca favorită, la cota 2.00. Meciul s-a terminat 1-0.

Câte goluri s-au marcat în Dinamo Kirov - FK Kaluga?

Un gol, scor final 1-0. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 1,4.

Alte meciuri din FNL 2 - Divizia A

Toată liga →