Dinamo Bryansk – FK Kaluga
Ultimele 5 / 5: Dinamo Bryansk marchează 1.0 și primește 1.4. FK Kaluga 0.2 / 2.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 55% · Egal 27% · Oaspete 18%
Goluri / meci
1.0 + 0.2
Peste 2.5
1.97 · forma 20% / 60%
GG
Da 1.95 · Nu 1.77
Analiză Dinamo Bryansk – FK Kaluga
Dinamo Bryansk o primește pe FK Kaluga duminică, 18 octombrie, ora 16:00 (ora României), în FNL 2 - Divizia A (Rusia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Dinamo Bryansk are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 7 goluri primite (1,0 marcate și 1,4 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. FK Kaluga are un bilanț de 0-1-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,20 puncte pe meci, cu 1 gol marcate și 10 goluri primite (0,2 marcate și 2,0 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, Dinamo Bryansk stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.
În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, Dinamo Bryansk a câștigat 2, FK Kaluga a câștigat 1, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,7 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 3. Ultima întâlnire, pe 22.08.2026, s-a terminat FK Kaluga 0–1 Dinamo Bryansk.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.63 / 3.40 / 5.00. După ce scoatem marja (aproximativ 10,8% pe piața asta), rămân 55% pentru Dinamo Bryansk, 27% pentru egal și 18% pentru FK Kaluga. Favorită e Dinamo Bryansk. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.97 și sub 2.5 la 1.73, adică 47% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.95 și Nu la 1.77.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,50 – 0,80) și cele deduse din cote (1,68 – 0,87) și ajunge la 1,59 goluri estimate pentru Dinamo Bryansk și 0,83 pentru FK Kaluga, adică 2,42 în total. Cu aceste valori, Dinamo Bryansk câștigă în 55% din cazuri, egalul iese în 25%, iar FK Kaluga câștigă în 20%. Peste 2.5 goluri are 44%, GG are 45%, iar cel mai probabil scor exact este 1–0, cu 14,1%.
| Indicator | Dinamo Bryansk | FK Kaluga |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-1-3 | 0-1-4 |
| Puncte / meci | 0,80 | 0,20 |
| Goluri marcate (medie) | 5 (1,0) | 1 (0,2) |
| Goluri primite (medie) | 7 (1,4) | 10 (2,0) |
| % Peste 2.5 | 20% | 60% |
| % GG | 40% | 20% |
| Victorii H2H (3 meciuri) | 2 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 1,59 | 0,83 |
| Șanse de victorie (model) | 55% | 20% |
Goluri estimate
1,59 – 0,83 · total 2,42
1X2 model
55% · 25% · 20%
Peste 2.5 model
44% · cotă corectă 2.27
GG model
45% · cotă corectă 2.22
Sub 2.5: 56% · Peste 2.5: 44% · total goluri în 90 de minute
| Dinamo Brya. ↓ / FK Kaluga → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 8,9 | 7,4 | 3,1 | 0,8 | 0,2 | 0,0 |
| 1 | 14,1 | 11,7 | 4,9 | 1,3 | 0,3 | 0,0 |
| 2 | 11,2 | 9,3 | 3,9 | 1,1 | 0,2 | 0,0 |
| 3 | 6,0 | 4,9 | 2,1 | 0,6 | 0,1 | 0,0 |
| 4 | 2,4 | 2,0 | 0,8 | 0,2 | 0,0 | 0,0 |
| 5 | 0,8 | 0,6 | 0,3 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Dinamo Bryansk, coloane = goluri FK Kaluga.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: FK Kaluga. FK Kaluga primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Atac anemic: FK Kaluga. FK Kaluga a marcat doar 1 în ultimele 5 meciuri, deci un pariu pe golurile ei e riscant.
- Favorit fără formă. Dinamo Bryansk e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Dinamo Bryansk are 55% în model (cotă corectă 1.82), dar cota 1.63 e sub ea, deci plătește prea puțin. Sub 2.5 goluri are 56% în model (cotă corectă 1.79), iar cota 1.73 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–0 (14,1%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 22.08.26 | FK Kaluga – Dinamo Bryansk | 0–1 | 0–1 |
| 25.05.24 | Dinamo Bryansk – FK Kaluga | 1–0 | 1–3 |
| 08.05.24 | FK Kaluga – Dinamo Bryansk | 0–1 | 1–2 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Dinamo Bryansk – FK Kaluga?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 16:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Dinamo Bryansk – FK Kaluga?
Meciul face parte din FNL 2 - Divizia A (Rusia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Dinamo Bryansk – FK Kaluga?
Cotele 1X2 sunt 1.63 / 3.40 / 5.00. Fără marjă, asta înseamnă 55% pentru Dinamo Bryansk, 27% egal și 18% pentru FK Kaluga, cu Dinamo Bryansk favorită la cota 1.63.
Câte goluri se așteaptă în Dinamo Bryansk – FK Kaluga?
Modelul nostru estimează 2,42 goluri (1,59 pentru Dinamo Bryansk, 0,83 pentru FK Kaluga). Peste 2.5 goluri are 44%, GG are 45%, iar cel mai probabil scor este 1–0.