Derry City – St. Patrick's Athletic
Ultimele 5 / 5: Derry City marchează 1.2 și primește 0.8. St. Patrick's Athletic 1.6 / 0.4.
1X2, fără marjă
Gazdă 27% · Egal 28% · Oaspete 45%
Goluri / meci
1.2 + 1.6
Peste 2.5
1.85 · forma 20% / 40%
GG
Da 1.71 · Nu 2.02
Analiză Derry City – St. Patrick's Athletic
Derry City o primește pe St. Patrick's Athletic luni, 19 octombrie, ora 22:00 (ora României), în Irlanda (Irlanda). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Derry City are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 4 goluri primite (1,2 marcate și 0,8 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. St. Patrick's Athletic are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 2 goluri primite (1,6 marcate și 0,4 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele au exact aceeași medie de puncte pe meci.
În ultimele 8 întâlniri directe din baza noastră, Derry City a câștigat 2, St. Patrick's Athletic a câștigat 2, iar 4 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,4 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 8 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 8. Ultima întâlnire, pe 02.08.2026, s-a terminat St. Patrick's Athletic 1–1 Derry City.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.40 / 3.30 / 2.07. După ce scoatem marja (aproximativ 8,0% pe piața asta), rămân 27% pentru Derry City, 28% pentru egal și 45% pentru St. Patrick's Athletic. Favorită e St. Patrick's Athletic. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.85 și sub 2.5 la 1.85, adică 50% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.71 și Nu la 2.02.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (0,80 – 1,20) și cele deduse din cote (1,15 – 1,53) și ajunge la 0,97 goluri estimate pentru Derry City și 1,36 pentru St. Patrick's Athletic, adică 2,33 în total. Cu aceste valori, Derry City câștigă în 27% din cazuri, egalul iese în 27%, iar St. Patrick's Athletic câștigă în 46%. Peste 2.5 goluri are 41%, GG are 46%, iar cel mai probabil scor exact este 0–1, cu 13,2%.
| Indicator | Derry City | St. Patrick's Athletic |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 3-1-1 | 3-1-1 |
| Puncte / meci | 2,00 | 2,00 |
| Goluri marcate (medie) | 6 (1,2) | 8 (1,6) |
| Goluri primite (medie) | 4 (0,8) | 2 (0,4) |
| % Peste 2.5 | 20% | 40% |
| % GG | 20% | 20% |
| Victorii H2H (8 meciuri) | 2 | 2 |
| Goluri estimate (model) | 0,97 | 1,36 |
| Șanse de victorie (model) | 27% | 46% |
Goluri estimate
0,97 – 1,36 · total 2,33
1X2 model
27% · 27% · 46%
Peste 2.5 model
41% · cotă corectă 2.44
GG model
46% · cotă corectă 2.17
Sub 2.5: 59% · Peste 2.5: 41% · total goluri în 90 de minute
| Derry City ↓ / St. Patrick. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 9,7 | 13,2 | 9,0 | 4,1 | 1,4 | 0,4 |
| 1 | 9,4 | 12,8 | 8,7 | 4,0 | 1,3 | 0,4 |
| 2 | 4,6 | 6,2 | 4,2 | 1,9 | 0,7 | 0,2 |
| 3 | 1,5 | 2,0 | 1,4 | 0,6 | 0,2 | 0,1 |
| 4 | 0,4 | 0,5 | 0,3 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Derry City, coloane = goluri St. Patrick's Athletic.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 2,00 goluri, cotele doar 2,67. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 8,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă X2 are 73% în model (cotă corectă 1.37), dar cota 1.27 e sub ea, deci plătește prea puțin. Sub 2.5 goluri are 59% în model (cotă corectă 1.69), iar cota 1.85 e peste ea, deci are valoare. Scorul cel mai probabil: 0–1 (13,2%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
Cornere 9.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 02.08.26 | St. Patrick's Athletic – Derry City | 1–0 | 1–1 |
| 22.05.26 | Derry City – St. Patrick's Athletic | 0–0 | 0–0 |
| 16.03.26 | St. Patrick's Athletic – Derry City | 0–0 | 0–0 |
| 29.08.25 | Derry City – St. Patrick's Athletic | 0–1 | 2–2 |
| 23.06.25 | St. Patrick's Athletic – Derry City | 0–1 | 0–1 |
| 05.05.25 | Derry City – St. Patrick's Athletic | 0–0 | 1–0 |
| 03.03.25 | St. Patrick's Athletic – Derry City | 1–0 | 2–0 |
| 25.10.24 | St. Patrick's Athletic – Derry City | 1–0 | 1–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Derry City – St. Patrick's Athletic?
Meciul începe luni, 19 octombrie, ora 22:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Derry City – St. Patrick's Athletic?
Meciul face parte din Irlanda (Irlanda). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Derry City – St. Patrick's Athletic?
Cotele 1X2 sunt 3.40 / 3.30 / 2.07. Fără marjă, asta înseamnă 27% pentru Derry City, 28% egal și 45% pentru St. Patrick's Athletic, cu St. Patrick's Athletic favorită la cota 2.07.
Câte goluri se așteaptă în Derry City – St. Patrick's Athletic?
Modelul nostru estimează 2,33 goluri (0,97 pentru Derry City, 1,36 pentru St. Patrick's Athletic). Peste 2.5 goluri are 41%, GG are 46%, iar cel mai probabil scor este 0–1.