Sâmbătă17 octombrie
Live 17 Pune pont

IrlandaIrlanda · Irlanda

Sligo Rovers – Dundalk

Sligo Rovers
ÎÎÎÎÎ
21:45 Sâmbătă, 17 octombrie
Dundalk
ÎÎÎEÎ
13.90 X3.85 21.77
1X1.95 X21.21 121.22

Ultimele 5 / 5: Sligo Rovers marchează 0.4 și primește 2.8. Dundalk 1.2 / 2.8.

1X2, fără marjă

Gazdă 24% · Egal 24% · Oaspete 52%

Goluri / meci

0.4 + 1.2

Peste 2.5

1.55 · forma 60% / 80%

GG

Da 1.55 · Nu 2.30

Analiză Sligo Rovers – Dundalk

Sligo Rovers o primește pe Dundalk sâmbătă, 17 octombrie, ora 21:45 (ora României), în Irlanda (Irlanda). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Sligo Rovers are un bilanț de 0-0-5 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,00 puncte pe meci, cu 2 goluri marcate și 14 goluri primite (0,4 marcate și 2,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Dundalk are un bilanț de 0-1-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,20 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 14 goluri primite (1,2 marcate și 2,8 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.

În ultimele 8 întâlniri directe din baza noastră, Sligo Rovers a câștigat 4, Dundalk a câștigat 2, iar 2 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,3 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 3 din 8 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 8. Ultima întâlnire, pe 31.07.2026, s-a terminat Dundalk 1–1 Sligo Rovers.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.90 / 3.85 / 1.77. După ce scoatem marja (aproximativ 8,1% pe piața asta), rămân 24% pentru Sligo Rovers, 24% pentru egal și 52% pentru Dundalk. Favorită e Dundalk. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.55 și sub 2.5 la 2.30, adică 60% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.55 și Nu la 2.30.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,60 – 2,00) și cele deduse din cote (1,21 – 1,88) și ajunge la 1,41 goluri estimate pentru Sligo Rovers și 1,94 pentru Dundalk, adică 3,35 în total. Cu aceste valori, Sligo Rovers câștigă în 28% din cazuri, egalul iese în 22%, iar Dundalk câștigă în 50%. Peste 2.5 goluri are 65%, GG are 65%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 9,6%.

Statistici-cheie
IndicatorSligo RoversDundalk
Meciuri analizate55
V-E-Î0-0-50-1-4
Puncte / meci0,000,20
Goluri marcate (medie)2 (0,4)6 (1,2)
Goluri primite (medie)14 (2,8)14 (2,8)
% Peste 2.560%80%
% GG40%80%
Victorii H2H (8 meciuri)42
Goluri estimate (model)1,411,94
Șanse de victorie (model)28%50%

Goluri estimate

1,41 – 1,94 · total 3,35

1X2 model

28% · 22% · 50%

Peste 2.5 model

65% · cotă corectă 1.54

GG model

65% · cotă corectă 1.54

Distribuția golurilor
3%0
12%1
20%2
22%3
18%4
25%5+

Sub 2.5: 35% · Peste 2.5: 65% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Sligo Rovers ↓ / Dundalk →012345
0 3,5 6,8 6,6 4,3 2,1 0,8
1 4,9 9,6 9,3 6,0 2,9 1,1
2 3,5 6,8 6,6 4,2 2,1 0,8
3 1,6 3,2 3,1 2,0 1,0 0,4
4 0,6 1,1 1,1 0,7 0,3 0,1
5 0,2 0,3 0,3 0,2 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Sligo Rovers, coloane = goluri Dundalk.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Sligo Rovers. Sligo Rovers primește 2,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Atac anemic: Sligo Rovers. Sligo Rovers a marcat doar 2 în ultimele 5 meciuri, deci un pariu pe golurile ei e riscant.
  • Apărare vulnerabilă: Dundalk. Dundalk primește 2,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 3,60 goluri, cotele doar 3,09. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
  • Favorit fără formă. Dundalk e favorită la case, dar a câștigat doar 0 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 8,1% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 2,3 goluri, față de 3,35 cât estimează modelul acum.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Dundalk are 50% în model (cotă corectă 2.00), dar cota 1.77 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 65% în model (cotă corectă 1.54), iar cota 1.55 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 65% în model (cotă corectă 1.54), iar cota 1.55 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (9,6%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
0.4
Goluri / meci
1.2
2.8
Primite / meci
2.8
0%
Victorii
0%
60%
Peste 2.5
80%
40%
GG
80%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Sligo Rovers – Dundalk?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 21:45, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Sligo Rovers – Dundalk?

Meciul face parte din Irlanda (Irlanda). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Sligo Rovers – Dundalk?

Cotele 1X2 sunt 3.90 / 3.85 / 1.77. Fără marjă, asta înseamnă 24% pentru Sligo Rovers, 24% egal și 52% pentru Dundalk, cu Dundalk favorită la cota 1.77.

Câte goluri se așteaptă în Sligo Rovers – Dundalk?

Modelul nostru estimează 3,35 goluri (1,41 pentru Sligo Rovers, 1,94 pentru Dundalk). Peste 2.5 goluri are 65%, GG are 65%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Irlanda
09.10
21:45
Shelbourne – Sligo Rovers 5–1