CS Hammam-Lif – JS Omrane
Ultimele 5 / 5: CS Hammam-Lif marchează 0.2 și primește 0.8. JS Omrane 1.0 / 0.8.
1X2, fără marjă
Gazdă 41% · Egal 33% · Oaspete 26%
Goluri / meci
0.2 + 1.0
Peste 2.5
2.82 · forma 0% / 20%
GG
Da 2.35 · Nu 1.53
Analiză CS Hammam-Lif – JS Omrane
CS Hammam-Lif o primește pe JS Omrane duminică, 18 octombrie, ora 16:30 (ora României), în Ligue 1 (Tunisia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
CS Hammam-Lif are un bilanț de 1-0-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 1 gol marcate și 4 goluri primite (0,2 marcate și 0,8 primite în medie). În 0% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 0% au înscris ambele echipe. JS Omrane are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 4 goluri primite (1,0 marcate și 0,8 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, JS Omrane stă mai bine, cu o diferență de 1,00 puncte pe meci.
În baza noastră există o singură întâlnire directă între cele două echipe: pe 12.05.2024, JS Omrane 3–2 CS Hammam-Lif. Un singur meci spune puțin, așa că analiza se sprijină mai mult pe formă și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.25 / 2.77 / 3.50. După ce scoatem marja (aproximativ 9,1% pe piața asta), rămân 41% pentru CS Hammam-Lif, 33% pentru egal și 26% pentru JS Omrane. Favorită e CS Hammam-Lif. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.82 și sub 2.5 la 1.34, adică 32% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 2.35 și Nu la 1.53.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (0,50 – 0,90) și cele deduse din cote (1,14 – 0,86) și ajunge la 0,82 goluri estimate pentru CS Hammam-Lif și 0,88 pentru JS Omrane, adică 1,70 în total. Cu aceste valori, CS Hammam-Lif câștigă în 31% din cazuri, egalul iese în 34%, iar JS Omrane câștigă în 35%. Peste 2.5 goluri are 24%, GG are 33%, iar cel mai probabil scor exact este 0–0, cu 18,3%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 10 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | CS Hammam-Lif | JS Omrane |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-0-4 | 2-2-1 |
| Puncte / meci | 0,60 | 1,60 |
| Goluri marcate (medie) | 1 (0,2) | 5 (1,0) |
| Goluri primite (medie) | 4 (0,8) | 4 (0,8) |
| % Peste 2.5 | 0% | 20% |
| % GG | 0% | 40% |
| Victorii H2H (1 meciuri) | 0 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 0,82 | 0,88 |
| Șanse de victorie (model) | 31% | 35% |
Goluri estimate
0,82 – 0,88 · total 1,70
1X2 model
31% · 34% · 35%
Peste 2.5 model
24% · cotă corectă 4.17
GG model
33% · cotă corectă 3.03
Sub 2.5: 76% · Peste 2.5: 24% · total goluri în 90 de minute
| CS Hammam-L. ↓ / JS Omrane → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 18,3 | 16,1 | 7,1 | 2,1 | 0,5 | 0,1 |
| 1 | 15,0 | 13,2 | 5,8 | 1,7 | 0,4 | 0,1 |
| 2 | 6,1 | 5,4 | 2,4 | 0,7 | 0,2 | 0,0 |
| 3 | 1,7 | 1,5 | 0,7 | 0,2 | 0,0 | 0,0 |
| 4 | 0,3 | 0,3 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
| 5 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri CS Hammam-Lif, coloane = goluri JS Omrane.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Atac anemic: CS Hammam-Lif. CS Hammam-Lif a marcat doar 1 în ultimele 5 meciuri, deci un pariu pe golurile ei e riscant.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 1,40 goluri, cotele doar 2,00. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Favorit fără formă. CS Hammam-Lif e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,1% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Egal plauzibil. Egalul are 34% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă X2 are 69% în model (cotă corectă 1.45), iar cota 1.55 e peste ea, deci are valoare. Sub 2.5 goluri are 76% în model (cotă corectă 1.32), iar cota 1.34 e în linie cu ea. Nu marchează ambele (NG) are 67% în model (cotă corectă 1.49), iar cota 1.53 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 0–0 (18,3%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 12.05.24 | JS Omrane – CS Hammam-Lif | — | 3–2 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe CS Hammam-Lif – JS Omrane?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 16:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă CS Hammam-Lif – JS Omrane?
Meciul face parte din Ligue 1 (Tunisia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre CS Hammam-Lif – JS Omrane?
Cotele 1X2 sunt 2.25 / 2.77 / 3.50. Fără marjă, asta înseamnă 41% pentru CS Hammam-Lif, 33% egal și 26% pentru JS Omrane, cu CS Hammam-Lif favorită la cota 2.25.
Câte goluri se așteaptă în CS Hammam-Lif – JS Omrane?
Modelul nostru estimează 1,70 goluri (0,82 pentru CS Hammam-Lif, 0,88 pentru JS Omrane). Peste 2.5 goluri are 24%, GG are 33%, iar cel mai probabil scor este 0–0.