Crystal Palace (F) – West Ham (F)
Ultimele 5 / 5: Crystal Palace (F) marchează 1.6 și primește 2.2. West Ham (F) 0.8 / 1.4.
1X2, fără marjă
Gazdă 31% · Egal 26% · Oaspete 43%
Goluri / meci
1.6 + 0.8
Peste 2.5
1.63 · forma 60% / 60%
GG
Da 1.56 · Nu 2.27
Analiză Crystal Palace (F) – West Ham (F)
Crystal Palace (F) o primește pe West Ham (F) duminică, 18 octombrie, ora 14:00 (ora României), în Super League (F) (Anglia Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Crystal Palace (F) are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 11 goluri primite (1,6 marcate și 2,2 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. West Ham (F) are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 7 goluri primite (0,8 marcate și 1,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Crystal Palace (F) stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.
În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Crystal Palace (F) a câștigat 0, West Ham (F) a câștigat 2, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 7,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 2. Ultima întâlnire, pe 27.04.2025, s-a terminat Crystal Palace (F) 1–7 West Ham (F).
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.92 / 3.50 / 2.15. După ce scoatem marja (aproximativ 9,3% pe piața asta), rămân 31% pentru Crystal Palace (F), 26% pentru egal și 43% pentru West Ham (F). Favorită e West Ham (F). Peste 2.5 goluri e cotat la 1.63 și sub 2.5 la 2.12, adică 57% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.56 și Nu la 2.27.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,50 – 1,50) și cele deduse din cote (1,35 – 1,60) și ajunge la 1,42 goluri estimate pentru Crystal Palace (F) și 1,55 pentru West Ham (F), adică 2,97 în total. Cu aceste valori, Crystal Palace (F) câștigă în 35% din cazuri, egalul iese în 24%, iar West Ham (F) câștigă în 41%. Peste 2.5 goluri are 57%, GG are 60%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,3%.
| Indicator | Crystal Palace (F) | West Ham (F) |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-2-1 | 1-1-3 |
| Puncte / meci | 1,60 | 0,80 |
| Goluri marcate (medie) | 8 (1,6) | 4 (0,8) |
| Goluri primite (medie) | 11 (2,2) | 7 (1,4) |
| % Peste 2.5 | 60% | 60% |
| % GG | 40% | 40% |
| Victorii H2H (2 meciuri) | 0 | 2 |
| Goluri estimate (model) | 1,42 | 1,55 |
| Șanse de victorie (model) | 35% | 41% |
Goluri estimate
1,42 – 1,55 · total 2,97
1X2 model
35% · 24% · 41%
Peste 2.5 model
57% · cotă corectă 1.75
GG model
60% · cotă corectă 1.67
Sub 2.5: 43% · Peste 2.5: 57% · total goluri în 90 de minute
| Crystal Pal. ↓ / West Ham (F) → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 5,1 | 8,0 | 6,2 | 3,2 | 1,2 | 0,4 |
| 1 | 7,3 | 11,3 | 8,8 | 4,5 | 1,8 | 0,5 |
| 2 | 5,2 | 8,0 | 6,2 | 3,2 | 1,2 | 0,4 |
| 3 | 2,4 | 3,8 | 2,9 | 1,5 | 0,6 | 0,2 |
| 4 | 0,9 | 1,3 | 1,0 | 0,5 | 0,2 | 0,1 |
| 5 | 0,2 | 0,4 | 0,3 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Crystal Palace (F), coloane = goluri West Ham (F).
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Crystal Palace (F). Crystal Palace (F) primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Favorit fără formă. West Ham (F) e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,3% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Crystal Palace (F) 35%, egal 24%, West Ham (F) 41%. Peste 2.5 goluri are 57% în model (cotă corectă 1.75), dar cota 1.63 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 60% în model (cotă corectă 1.67), dar cota 1.56 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,3%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
Cornere 9.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 27.04.25 | Crystal Palace (F) – West Ham (F) | 0–3 | 1–7 |
| 08.12.24 | West Ham (F) – Crystal Palace (F) | 3–2 | 5–2 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Crystal Palace (F) – West Ham (F)?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 14:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Crystal Palace (F) – West Ham (F)?
Meciul face parte din Super League (F) (Anglia Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Crystal Palace (F) – West Ham (F)?
Cotele 1X2 sunt 2.92 / 3.50 / 2.15. Fără marjă, asta înseamnă 31% pentru Crystal Palace (F), 26% egal și 43% pentru West Ham (F), cu West Ham (F) favorită la cota 2.15.
Câte goluri se așteaptă în Crystal Palace (F) – West Ham (F)?
Modelul nostru estimează 2,97 goluri (1,42 pentru Crystal Palace (F), 1,55 pentru West Ham (F)). Peste 2.5 goluri are 57%, GG are 60%, iar cel mai probabil scor este 1–1.