Sâmbătă17 octombrie
Live 126 Pune pont

Spania Am.Spania Am. · Tercera Division

Cotillas CD – Union Molinense 2020

Cotillas CD
ÎVÎÎE
18:30 Duminică, 18 octombrie
14.10 X3.30 21.78
1X1.64 X21.23 121.26

Ultimele 5 / 5: Cotillas CD marchează 1.0 și primește 1.6. Union Molinense 2020 1.8 / 1.2.

1X2, fără marjă

Gazdă 22% · Egal 27% · Oaspete 51%

Goluri / meci

1.0 + 1.8

Peste 2.5

2.07 · forma 60% / 60%

GG

Da 1.90 · Nu 1.82

Analiză Cotillas CD – Union Molinense 2020

Cotillas CD o primește pe Union Molinense 2020 duminică, 18 octombrie, ora 18:30 (ora României), în Tercera Division (Spania Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Cotillas CD are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 8 goluri primite (1,0 marcate și 1,6 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Union Molinense 2020 are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 6 goluri primite (1,8 marcate și 1,2 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Union Molinense 2020 stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.

Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 4.10 / 3.30 / 1.78. După ce scoatem marja (aproximativ 10,9% pe piața asta), rămân 22% pentru Cotillas CD, 27% pentru egal și 51% pentru Union Molinense 2020. Favorită e Union Molinense 2020. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.07 și sub 2.5 la 1.65, adică 44% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.90 și Nu la 1.82.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,10 – 1,70) și cele deduse din cote (0,92 – 1,53) și ajunge la 1,01 goluri estimate pentru Cotillas CD și 1,61 pentru Union Molinense 2020, adică 2,62 în total. Cu aceste valori, Cotillas CD câștigă în 24% din cazuri, egalul iese în 25%, iar Union Molinense 2020 câștigă în 51%. Peste 2.5 goluri are 49%, GG are 51%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,8%.

Statistici-cheie
IndicatorCotillas CDUnion Molinense 2020
Meciuri analizate55
V-E-Î1-1-32-2-1
Puncte / meci0,801,60
Goluri marcate (medie)5 (1,0)9 (1,8)
Goluri primite (medie)8 (1,6)6 (1,2)
% Peste 2.560%60%
% GG60%60%
Goluri estimate (model)1,011,61
Șanse de victorie (model)24%51%

Goluri estimate

1,01 – 1,61 · total 2,62

1X2 model

24% · 25% · 51%

Peste 2.5 model

49% · cotă corectă 2.04

GG model

51% · cotă corectă 1.96

Distribuția golurilor
7%0
19%1
25%2
22%3
14%4
13%5+

Sub 2.5: 51% · Peste 2.5: 49% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Cotillas CD ↓ / Union Molin. →012345
0 7,3 11,7 9,4 5,1 2,0 0,7
1 7,4 11,8 9,5 5,1 2,1 0,7
2 3,7 6,0 4,8 2,6 1,0 0,3
3 1,3 2,0 1,6 0,9 0,3 0,1
4 0,3 0,5 0,4 0,2 0,1 0,0
5 0,1 0,1 0,1 0,0 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Cotillas CD, coloane = goluri Union Molinense 2020.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Cotillas CD. Cotillas CD primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,9% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Union Molinense 2020 are 51% în model (cotă corectă 1.96), dar cota 1.78 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 1.5 goluri are 74% în model (cotă corectă 1.35), iar cota 1.33 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,8%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.0
Goluri / meci
1.8
1.6
Primite / meci
1.2
20%
Victorii
40%
60%
Peste 2.5
60%
60%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Cotillas CD – Union Molinense 2020?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 18:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Cotillas CD – Union Molinense 2020?

Meciul face parte din Tercera Division (Spania Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Cotillas CD – Union Molinense 2020?

Cotele 1X2 sunt 4.10 / 3.30 / 1.78. Fără marjă, asta înseamnă 22% pentru Cotillas CD, 27% egal și 51% pentru Union Molinense 2020, cu Union Molinense 2020 favorită la cota 1.78.

Câte goluri se așteaptă în Cotillas CD – Union Molinense 2020?

Modelul nostru estimează 2,62 goluri (1,01 pentru Cotillas CD, 1,61 pentru Union Molinense 2020). Peste 2.5 goluri are 49%, GG are 51%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Tercera Division
17.10
17:30
Pasaia KE – SD Beasain 1–4
17.10
18:00
Alaves C – SD Leioa 2.153.05
17.10
18:00
Fuenlabrada – Pozuelo Alarcon 1.694.30
17.10
18:00
Mexico FC SAD – Real Aranjuez 1.803.85
17.10
18:00
Atletico Bembibre – Arandina 2.602.85