Duminică18 octombrie
Live 135 Pune pont

UruguayUruguay · Segunda Division

Colon FC - La Luz FC

Statistici și rezultat final · luni, 17 august

UruguaySegunda Division · Uruguay Final
Colon FC
VVÎÎV
Final2-1Pauză 2-0
La Luz FC
ÎEÎVV
Șanse înainte de meci, după cote
Colon FC 34%Egal 31%La Luz FC 35%

Colon FC 2-1 La Luz FC: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Colon FC 2-1 La Luz FC (pauză 2-0). Înainte de start, modelul dădea 37% pentru victoria lui Colon FC, iar cotele fără marjă 34%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 3 goluri, față de 2,5 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 45%), iar GG a ieșit (51%). Scorul exact 2-1 avea 8,1% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 10 cornere (0-10) și 1 cartonașe galbene (0-1).

Colon FCîn meciLa Luz FC
0
Cornere
10
0
Cartonașe galbene
1

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Colon FC vs La Luz FC

Colon FC marchează și primește câte 1,6 goluri pe meci. La Luz FC marchează 1,2 goluri pe meci și primește 1,4. În directe, La Luz FC nu a câștigat niciuna dintre ultimele 7 întâlniri.

~2,5goluri estimate
45%peste 2,5 goluri
51%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Colon FCultimele 5La Luz FC
1,80
Puncte / meci
1,40
1,6
Goluri marcate / meci
1,2
1,6
Goluri primite / meci
1,4
3
Victorii
2
60%
Peste 2,5 goluri
40%
60%
Ambele marchează
40%
5
Victorii în directe
0

Ultimele 5 meciuri Colon FC și ultimele 5 La Luz FC, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Colon FC3-0-2

V
Colon FC - La Luz FC17.08.26 · Segunda Division
2-1
V
Colon FC - Cerrito08.08.26 · Segunda Division
1-0
Î
Atenas San Carlos - Colon FC03.08.26 · Segunda Division
4-1
Î
Colon FC - Paysandu FC25.07.26 · Segunda Division
2-3
V
Huracan FC - Colon FC12.07.26 · Segunda Division
0-2

La Luz FC2-1-2

Î
Colon FC - La Luz FC17.08.26 · Segunda Division
2-1
E
Fenix - La Luz FC08.08.26 · Segunda Division
0-0
Î
La Luz FC - Rentistas01.08.26 · Segunda Division
2-5
V
Miramar Misiones - La Luz FC27.07.26 · Segunda Division
0-1
V
La Luz FC - Tacuarembo13.07.26 · Segunda Division
2-0

Întâlniri directe Colon FC - La Luz FC

Colon FC 5Egal 2La Luz FC 0
V
Colon FC - La Luz FC17.08.2026 · pauză 2-0
2-1
E
La Luz FC - Colon FC09.05.2026 · pauză 0-0
0-0
V
La Luz FC - Colon FC10.08.2025 · pauză 0-0
0-1
V
Colon FC - La Luz FC17.05.2025 · pauză 0-0
1-0
E
Colon FC - La Luz FC13.04.2025 · pauză 0-0
1-1
V
Colon FC - La Luz FC16.11.2024 · pauză 1-0
5-0
V
La Luz FC - Colon FC27.07.2024 · pauză 0-1
0-1

V/E/Î din perspectiva Colon FC. 2 din 7 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Colon FC - La Luz FC

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Colon FC2.7234% fără marjă
X · Egal2.9231% fără marjă
2 · La Luz FC2.6235% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.35
X2 1.44
12 1.34

Goluri

Peste 1.5 1.53
Sub 2.5 1.40
Peste 2.5 2.62

Ambele marchează

GG Da 2.17
GG Nu 1.61

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.19
Pauză peste 1.5 3.70

Cornere

Sub 9.5 1.65
Peste 9.5 2.12

Analiza de dinainte de meci

Colon FC - La Luz FC s-a jucat luni, 17 august, în Segunda Division (Uruguay). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Colon FC vine cu trei victorii și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 8 goluri și a primit 8. În ultimele 5 meciuri, La Luz FC are două victorii, un egal și două înfrângeri. Golaveraj: 6-7.

În ultimele 7 întâlniri directe, Colon FC a câștigat de 5 ori, La Luz FC niciodată, iar două meciuri s-au terminat egal. Au fost meciuri strânse, cu 1,9 goluri în medie. Ultima: Colon FC - La Luz FC 2-1, pe 17 august 2026.

La case, diferența e mică: Colon FC are cota 2.72, La Luz FC 2.62. La goluri, peste 2.5 e cotat la 2.62, iar GG la 2.17.

Modelul nostru estimează în jur de 3 goluri: 1,3 pentru Colon FC și 1,2 pentru La Luz FC. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: Colon FC are 37%, La Luz FC 36%. Sub 2.5 goluri are 55% în model, dar la 1.40 plătește sub cota corectă de 1.82. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Colon FC - La Luz FC

Goluri estimate: 1,27 Colon FC și 1,23 La Luz FC, total 2,50. 1X2 în model: 37% · 27% · 36%. Peste 2,5: 45% (cotă corectă 2.22). GG: 51% (cotă corectă 1.96). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

8%0
21%1
26%2
21%3
13%4
11%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 55% · peste 2,5: 45% (verde).

Scoruri probabile

1-112,8%1-010,4%0-110,1%0-08,2%2-18,1%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Colon FC. Colon FC a primit 8 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 2,9 goluri, după cote 2,1. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,2% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-1
Pauză2-0
Cornere0-10
Cartonașe galbene0-1
Favorită la startLa Luz FC · 2.62
Goluri estimate~2,5
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Colon FC - La Luz FC?

S-a jucat luni, 17 august, ora 02:30 (ora României) și s-a terminat 2-1.

În ce competiție s-a jucat Colon FC - La Luz FC?

În Segunda Division (Uruguay).

Unde s-a jucat Colon FC - La Luz FC?

Pe Parque Palermo, în Montevideo, luni, 17 august, ora 02:30 (ora României).

Cine era favorită în Colon FC - La Luz FC?

Niciuna clar: cotele erau 2.72 la gazde și 2.62 la oaspeți. Meciul s-a terminat 2-1.

Câte goluri s-au marcat în Colon FC - La Luz FC?

3 goluri, scor final 2-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,5.

Alte meciuri din Segunda Division

Toată liga →