Sâmbătă17 octombrie
Live 17 Pune pont

ArgentinaArgentina · Primera Nacional

Chacarita Juniors – CD Maipu

Chacarita Juniors
ÎVÎVÎ
20:30 Sâmbătă, 17 octombrie
CD Maipu
EVVEE
12.05 X2.95 24.10
1X1.21 X21.71 121.36

Ultimele 5 / 5: Chacarita Juniors marchează 1.2 și primește 1.0. CD Maipu 1.2 / 0.8.

1X2, fără marjă

Gazdă 46% · Egal 32% · Oaspete 23%

Goluri / meci

1.2 + 1.2

Peste 2.5

2.82 · forma 60% / 20%

GG

Da 2.37 · Nu 1.51

Analiză Chacarita Juniors – CD Maipu

Chacarita Juniors o primește pe CD Maipu sâmbătă, 17 octombrie, ora 20:30 (ora României), în Primera Nacional (Argentina). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Chacarita Juniors are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 5 goluri primite (1,2 marcate și 1,0 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. CD Maipu are un bilanț de 2-3-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 4 goluri primite (1,2 marcate și 0,8 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, CD Maipu stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.

În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Chacarita Juniors a câștigat 1, CD Maipu a câștigat 1, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 2. Ultima întâlnire, pe 31.05.2026, s-a terminat CD Maipu 3–2 Chacarita Juniors.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.05 / 2.95 / 4.10. După ce scoatem marja (aproximativ 7,1% pe piața asta), rămân 46% pentru Chacarita Juniors, 32% pentru egal și 23% pentru CD Maipu. Favorită e Chacarita Juniors. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.82 și sub 2.5 la 1.38, adică 33% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 2.37 și Nu la 1.51.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,00 – 1,10) și cele deduse din cote (1,23 – 0,79) și ajunge la 1,12 goluri estimate pentru Chacarita Juniors și 0,94 pentru CD Maipu, adică 2,06 în total. Cu aceste valori, Chacarita Juniors câștigă în 40% din cazuri, egalul iese în 30%, iar CD Maipu câștigă în 30%. Peste 2.5 goluri are 34%, GG are 41%, iar cel mai probabil scor exact este 1–0, cu 14,3%.

Statistici-cheie
IndicatorChacarita JuniorsCD Maipu
Meciuri analizate55
V-E-Î2-0-32-3-0
Puncte / meci1,201,80
Goluri marcate (medie)6 (1,2)6 (1,2)
Goluri primite (medie)5 (1,0)4 (0,8)
% Peste 2.560%20%
% GG40%60%
Victorii H2H (2 meciuri)11
Goluri estimate (model)1,120,94
Șanse de victorie (model)40%30%

Goluri estimate

1,12 – 0,94 · total 2,06

1X2 model

40% · 30% · 30%

Peste 2.5 model

34% · cotă corectă 2.94

GG model

41% · cotă corectă 2.44

Distribuția golurilor
13%0
26%1
27%2
19%3
9%4
6%5+

Sub 2.5: 66% · Peste 2.5: 34% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Chacarita J. ↓ / CD Maipu →012345
0 12,7 12,0 5,6 1,8 0,4 0,1
1 14,3 13,4 6,3 2,0 0,5 0,1
2 8,0 7,5 3,5 1,1 0,3 0,0
3 3,0 2,8 1,3 0,4 0,1 0,0
4 0,8 0,8 0,4 0,1 0,0 0,0
5 0,2 0,2 0,1 0,0 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Chacarita Juniors, coloane = goluri CD Maipu.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 7,1% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Egal plauzibil. Egalul are 30% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Șansă dublă 1X are 70% în model (cotă corectă 1.43), dar cota 1.21 e sub ea, deci plătește prea puțin. Sub 2.5 goluri are 66% în model (cotă corectă 1.52), dar cota 1.38 e sub ea, deci plătește prea puțin. Nu marchează ambele (NG) are 59% în model (cotă corectă 1.69), dar cota 1.51 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–0 (14,3%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.2
Goluri / meci
1.2
1.0
Primite / meci
0.8
40%
Victorii
40%
60%
Peste 2.5
20%
40%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Chacarita Juniors – CD Maipu?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 20:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Chacarita Juniors – CD Maipu?

Meciul face parte din Primera Nacional (Argentina). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Chacarita Juniors – CD Maipu?

Cotele 1X2 sunt 2.05 / 2.95 / 4.10. Fără marjă, asta înseamnă 46% pentru Chacarita Juniors, 32% egal și 23% pentru CD Maipu, cu Chacarita Juniors favorită la cota 2.05.

Câte goluri se așteaptă în Chacarita Juniors – CD Maipu?

Modelul nostru estimează 2,06 goluri (1,12 pentru Chacarita Juniors, 0,94 pentru CD Maipu). Peste 2.5 goluri are 34%, GG are 41%, iar cel mai probabil scor este 1–0.

Alte meciuri din Primera Nacional
17.10
03:00
Atletico Rafaela – Quilmes 2.123.70
17.10
04:00
Gimnasia y Tiro – CA Atlanta 2.423.30
17.10
21:30
Acassuso – Deportivo Madryn 2.902.55
17.10
21:30
CA San Miguel – Ciudad Bolivar 2.353.45