Mexic · Liga Premier - Serie A
Club Ciervos – Canoneros
Ultimele 5 / 5: Club Ciervos marchează 1.0 și primește 3.8. Canoneros 0.4 / 3.4.
1X2, fără marjă
Gazdă 65% · Egal 17% · Oaspete 18%
Goluri / meci
1.0 + 0.4
Peste 2.5
— · forma 80% / 80%
GG
Da 1.23 · Nu 3.75
Analiză Club Ciervos – Canoneros
Club Ciervos o primește pe Canoneros duminică, 18 octombrie, ora 00:30 (ora României), în Liga Premier - Serie A (Mexic). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Club Ciervos are un bilanț de 0-1-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,20 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 19 goluri primite (1,0 marcate și 3,8 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Canoneros are un bilanț de 0-0-5 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,00 puncte pe meci, cu 2 goluri marcate și 17 goluri primite (0,4 marcate și 3,4 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.
În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, Club Ciervos a câștigat 0, Canoneros a câștigat 2, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 4,3 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 3 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 3. Ultima întâlnire, pe 25.01.2025, s-a terminat Canoneros 1–1 Club Ciervos.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.38 / 5.25 / 5.00. După ce scoatem marja (aproximativ 11,5% pe piața asta), rămân 65% pentru Club Ciervos, 17% pentru egal și 18% pentru Canoneros. Favorită e Club Ciervos. Pentru GG, Da e la 1.23 și Nu la 3.75.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 2,20 goluri estimate pentru Club Ciervos și 2,10 pentru Canoneros, adică 4,30 în total. Cu aceste valori, Club Ciervos câștigă în 42% din cazuri, egalul iese în 20%, iar Canoneros câștigă în 38%. Peste 2.5 goluri are 80%, GG are 78%, iar cel mai probabil scor exact este 2–2, cu 7,2%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 23 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Club Ciervos | Canoneros |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 0-1-4 | 0-0-5 |
| Puncte / meci | 0,20 | 0,00 |
| Goluri marcate (medie) | 5 (1,0) | 2 (0,4) |
| Goluri primite (medie) | 19 (3,8) | 17 (3,4) |
| % Peste 2.5 | 80% | 80% |
| % GG | 40% | 40% |
| Victorii H2H (3 meciuri) | 0 | 2 |
| Goluri estimate (model) | 2,20 | 2,10 |
| Șanse de victorie (model) | 42% | 38% |
Goluri estimate
2,20 – 2,10 · total 4,30
1X2 model
42% · 20% · 38%
Peste 2.5 model
80% · cotă corectă 1.25
GG model
78% · cotă corectă 1.28
Sub 2.5: 20% · Peste 2.5: 80% · total goluri în 90 de minute
| Club Ciervos ↓ / Canoneros → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 1,4 | 2,8 | 3,0 | 2,1 | 1,1 | 0,5 |
| 1 | 3,0 | 6,3 | 6,6 | 4,6 | 2,4 | 1,0 |
| 2 | 3,3 | 6,9 | 7,2 | 5,1 | 2,7 | 1,1 |
| 3 | 2,4 | 5,1 | 5,3 | 3,7 | 2,0 | 0,8 |
| 4 | 1,3 | 2,8 | 2,9 | 2,0 | 1,1 | 0,5 |
| 5 | 0,6 | 1,2 | 1,3 | 0,9 | 0,5 | 0,2 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Club Ciervos, coloane = goluri Canoneros.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Club Ciervos. Club Ciervos primește 3,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: Canoneros. Canoneros primește 3,4 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Atac anemic: Canoneros. Canoneros a marcat doar 2 în ultimele 5 meciuri, deci un pariu pe golurile ei e riscant.
- Favorit fără formă. Club Ciervos e favorită la case, dar a câștigat doar 0 din ultimele 5 meciuri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,5% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Club Ciervos 42%, egal 20%, Canoneros 38%. Peste 2.5 goluri are 80% în model (cotă corectă 1.25). Ambele marchează (GG) are 78% în model (cotă corectă 1.28), iar cota 1.23 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 2–2 (7,2%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 25.01.25 | Canoneros – Club Ciervos | — | 1–1 |
| 22.09.24 | Club Ciervos – Canoneros | — | 1–3 |
| 17.02.24 | Canoneros – Club Ciervos | 2–1 | 5–2 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Club Ciervos – Canoneros?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 00:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Club Ciervos – Canoneros?
Meciul face parte din Liga Premier - Serie A (Mexic). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Club Ciervos – Canoneros?
Cotele 1X2 sunt 1.38 / 5.25 / 5.00. Fără marjă, asta înseamnă 65% pentru Club Ciervos, 17% egal și 18% pentru Canoneros, cu Club Ciervos favorită la cota 1.38.
Câte goluri se așteaptă în Club Ciervos – Canoneros?
Modelul nostru estimează 4,30 goluri (2,20 pentru Club Ciervos, 2,10 pentru Canoneros). Peste 2.5 goluri are 80%, GG are 78%, iar cel mai probabil scor este 2–2.