Mexic · Liga Premier - Serie A
Mineros de Fresnillo – Guerreros de Autlan
Ultimele 5 / 5: Mineros de Fresnillo marchează 2.4 și primește 0.8. Guerreros de Autlan 2.0 / 1.8.
1X2, fără marjă
Gazdă 44% · Egal 27% · Oaspete 29%
Goluri / meci
2.4 + 2.0
Peste 2.5
— · forma 60% / 80%
GG
—
Analiză Mineros de Fresnillo – Guerreros de Autlan
Mineros de Fresnillo o primește pe Guerreros de Autlan sâmbătă, 17 octombrie, ora 20:00 (ora României), în Liga Premier - Serie A (Mexic). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Mineros de Fresnillo are un bilanț de 4-0-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,40 puncte pe meci, cu 12 goluri marcate și 4 goluri primite (2,4 marcate și 0,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Guerreros de Autlan are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 9 goluri primite (2,0 marcate și 1,8 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Mineros de Fresnillo stă mai bine, cu o diferență de 1,00 puncte pe meci.
În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Mineros de Fresnillo a câștigat 1, Guerreros de Autlan a câștigat 0, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 2. Ultima întâlnire, pe 08.02.2026, s-a terminat Guerreros de Autlan 1–1 Mineros de Fresnillo.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.05 / 3.35 / 3.10. După ce scoatem marja (aproximativ 10,9% pe piața asta), rămân 44% pentru Mineros de Fresnillo, 27% pentru egal și 29% pentru Guerreros de Autlan. Favorită e Mineros de Fresnillo.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 2,10 goluri estimate pentru Mineros de Fresnillo și 1,40 pentru Guerreros de Autlan, adică 3,50 în total. Cu aceste valori, Mineros de Fresnillo câștigă în 54% din cazuri, egalul iese în 21%, iar Guerreros de Autlan câștigă în 25%. Peste 2.5 goluri are 68%, GG are 66%, iar cel mai probabil scor exact este 2–1, cu 9,3%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 10 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Mineros de Fresnillo | Guerreros de Autlan |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 4-0-1 | 2-1-2 |
| Puncte / meci | 2,40 | 1,40 |
| Goluri marcate (medie) | 12 (2,4) | 10 (2,0) |
| Goluri primite (medie) | 4 (0,8) | 9 (1,8) |
| % Peste 2.5 | 60% | 80% |
| % GG | 40% | 60% |
| Victorii H2H (2 meciuri) | 1 | 0 |
| Goluri estimate (model) | 2,10 | 1,40 |
| Șanse de victorie (model) | 54% | 25% |
Goluri estimate
2,10 – 1,40 · total 3,50
1X2 model
54% · 21% · 25%
Peste 2.5 model
68% · cotă corectă 1.47
GG model
66% · cotă corectă 1.52
Sub 2.5: 32% · Peste 2.5: 68% · total goluri în 90 de minute
| Mineros de . ↓ / Guerreros d. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 3,0 | 4,2 | 3,0 | 1,4 | 0,5 | 0,1 |
| 1 | 6,3 | 8,9 | 6,2 | 2,9 | 1,0 | 0,3 |
| 2 | 6,7 | 9,3 | 6,5 | 3,0 | 1,1 | 0,3 |
| 3 | 4,7 | 6,5 | 4,6 | 2,1 | 0,7 | 0,2 |
| 4 | 2,4 | 3,4 | 2,4 | 1,1 | 0,4 | 0,1 |
| 5 | 1,0 | 1,4 | 1,0 | 0,5 | 0,2 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Mineros de Fresnillo, coloane = goluri Guerreros de Autlan.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Guerreros de Autlan. Guerreros de Autlan primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,9% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Mineros de Fresnillo are 54% în model (cotă corectă 1.85), iar cota 2.05 e peste ea, deci are valoare. Peste 2.5 goluri are 68% în model (cotă corectă 1.47). Ambele marchează (GG) are 66% în model (cotă corectă 1.52). Scorul cel mai probabil: 2–1 (9,3%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 08.02.26 | Guerreros de Autlan – Mineros de Fresnillo | — | 1–1 |
| 20.09.25 | Mineros de Fresnillo – Guerreros de Autlan | — | 2–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Mineros de Fresnillo – Guerreros de Autlan?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 20:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Mineros de Fresnillo – Guerreros de Autlan?
Meciul face parte din Liga Premier - Serie A (Mexic). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Mineros de Fresnillo – Guerreros de Autlan?
Cotele 1X2 sunt 2.05 / 3.35 / 3.10. Fără marjă, asta înseamnă 44% pentru Mineros de Fresnillo, 27% egal și 29% pentru Guerreros de Autlan, cu Mineros de Fresnillo favorită la cota 2.05.
Câte goluri se așteaptă în Mineros de Fresnillo – Guerreros de Autlan?
Modelul nostru estimează 3,50 goluri (2,10 pentru Mineros de Fresnillo, 1,40 pentru Guerreros de Autlan). Peste 2.5 goluri are 68%, GG are 66%, iar cel mai probabil scor este 2–1.