Sâmbătă17 octombrie
Live 21 Pune pont

MexicMexic · Liga Premier - Serie A

Real Refineros Cds – Guerreros Del Pacífico FC

Real Refineros Cds
ÎÎEEE
01:00 Duminică, 18 octombrie
12.30 X3.40 22.62
1X1.38 X21.48 121.23

Ultimele 5 / 5: Real Refineros Cds marchează 1.8 și primește 2.2. Guerreros Del Pacífico FC 0.6 / 1.8.

1X2, fără marjă

Gazdă 39% · Egal 26% · Oaspete 34%

Goluri / meci

1.8 + 0.6

Peste 2.5

— · forma 80% / 40%

GG

—

Analiză Real Refineros Cds – Guerreros Del Pacífico FC

Real Refineros Cds o primește pe Guerreros Del Pacífico FC duminică, 18 octombrie, ora 01:00 (ora României), în Liga Premier - Serie A (Mexic). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Real Refineros Cds are un bilanț de 0-3-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 11 goluri primite (1,8 marcate și 2,2 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Guerreros Del Pacífico FC are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 3 goluri marcate și 9 goluri primite (0,6 marcate și 1,8 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.

Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.30 / 3.40 / 2.62. După ce scoatem marja (aproximativ 11,1% pe piața asta), rămân 39% pentru Real Refineros Cds, 26% pentru egal și 34% pentru Guerreros Del Pacífico FC. Piața vede un meci echilibrat.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,80 goluri estimate pentru Real Refineros Cds și 1,40 pentru Guerreros Del Pacífico FC, adică 3,20 în total. Cu aceste valori, Real Refineros Cds câștigă în 47% din cazuri, egalul iese în 23%, iar Guerreros Del Pacífico FC câștigă în 30%. Peste 2.5 goluri are 62%, GG are 63%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,3%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 8 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorReal Refineros CdsGuerreros Del Pacífico FC
Meciuri analizate55
V-E-Î0-3-21-1-3
Puncte / meci0,600,80
Goluri marcate (medie)9 (1,8)3 (0,6)
Goluri primite (medie)11 (2,2)9 (1,8)
% Peste 2.580%40%
% GG80%20%
Goluri estimate (model)1,801,40
Șanse de victorie (model)47%30%

Goluri estimate

1,80 – 1,40 · total 3,20

1X2 model

47% · 23% · 30%

Peste 2.5 model

62% · cotă corectă 1.61

GG model

63% · cotă corectă 1.59

Distribuția golurilor
4%0
13%1
21%2
22%3
18%4
22%5+

Sub 2.5: 38% · Peste 2.5: 62% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Real Refine. ↓ / Guerreros D. →012345
0 4,1 5,7 4,0 1,9 0,7 0,2
1 7,3 10,3 7,2 3,4 1,2 0,3
2 6,6 9,2 6,5 3,0 1,1 0,3
3 4,0 5,5 3,9 1,8 0,6 0,2
4 1,8 2,5 1,7 0,8 0,3 0,1
5 0,6 0,9 0,6 0,3 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Real Refineros Cds, coloane = goluri Guerreros Del Pacífico FC.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Real Refineros Cds. Real Refineros Cds primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Apărare vulnerabilă: Guerreros Del Pacífico FC. Guerreros Del Pacífico FC primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,1% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Șansă dublă 1X are 70% în model (cotă corectă 1.43), iar cota 1.38 e în linie cu ea. Peste 2.5 goluri are 62% în model (cotă corectă 1.61). Ambele marchează (GG) are 63% în model (cotă corectă 1.59). Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,3%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.8
Goluri / meci
0.6
2.2
Primite / meci
1.8
0%
Victorii
20%
80%
Peste 2.5
40%
80%
GG
20%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Real Refineros Cds – Guerreros Del Pacífico FC?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 01:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Real Refineros Cds – Guerreros Del Pacífico FC?

Meciul face parte din Liga Premier - Serie A (Mexic). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Real Refineros Cds – Guerreros Del Pacífico FC?

Cotele 1X2 sunt 2.30 / 3.40 / 2.62. Fără marjă, asta înseamnă 39% pentru Real Refineros Cds, 26% egal și 34% pentru Guerreros Del Pacífico FC, deci un meci echilibrat.

Câte goluri se așteaptă în Real Refineros Cds – Guerreros Del Pacífico FC?

Modelul nostru estimează 3,20 goluri (1,80 pentru Real Refineros Cds, 1,40 pentru Guerreros Del Pacífico FC). Peste 2.5 goluri are 62%, GG are 63%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Liga Premier - Serie A
18.10
03:00
Santiago FC – Real Apodaca 1.535.00