Sâmbătă17 octombrie
Live 263 Pune pont

SpaniaSpania · U19 Division de Honor Juvenil

Celta Vigo U19 – Real Aviles Cf U19

Celta Vigo U19
VVVVV
18:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Real Aviles Cf U19
VÎEVÎ
11.04 X9.90 221.00
1X— X26.70 12—

Ultimele 5 / 5: Celta Vigo U19 marchează 3.4 și primește 0.4. Real Aviles Cf U19 1.2 / 1.4.

1X2, fără marjă

Gazdă 87% · Egal 9% · Oaspete 4%

Goluri / meci

3.4 + 1.2

Peste 2.5

— · forma 80% / 40%

GG

—

Analiză Celta Vigo U19 – Real Aviles Cf U19

Celta Vigo U19 o primește pe Real Aviles Cf U19 sâmbătă, 17 octombrie, ora 18:00 (ora României), în U19 Division de Honor Juvenil (Spania). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Celta Vigo U19 are un bilanț de 5-0-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 3,00 puncte pe meci, cu 17 goluri marcate și 2 goluri primite (3,4 marcate și 0,4 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Real Aviles Cf U19 are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 7 goluri primite (1,2 marcate și 1,4 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Celta Vigo U19 stă mai bine, cu o diferență de 1,60 puncte pe meci.

În baza noastră există o singură întâlnire directă între cele două echipe: pe 21.12.2024, Celta Vigo U19 4–0 Real Aviles Cf U19. Un singur meci spune puțin, așa că analiza se sprijină mai mult pe formă și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.04 / 9.90 / 21.00. După ce scoatem marja (aproximativ 11,0% pe piața asta), rămân 87% pentru Celta Vigo U19, 9% pentru egal și 4% pentru Real Aviles Cf U19. Favorită e Celta Vigo U19.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 2,40 goluri estimate pentru Celta Vigo U19 și 0,80 pentru Real Aviles Cf U19, adică 3,20 în total. Cu aceste valori, Celta Vigo U19 câștigă în 73% din cazuri, egalul iese în 16%, iar Real Aviles Cf U19 câștigă în 11%. Peste 2.5 goluri are 62%, GG are 50%, iar cel mai probabil scor exact este 2–0, cu 11,7%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 14 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorCelta Vigo U19Real Aviles Cf U19
Meciuri analizate55
V-E-Î5-0-02-1-2
Puncte / meci3,001,40
Goluri marcate (medie)17 (3,4)6 (1,2)
Goluri primite (medie)2 (0,4)7 (1,4)
% Peste 2.580%40%
% GG20%60%
Victorii H2H (1 meciuri)10
Goluri estimate (model)2,400,80
Șanse de victorie (model)73%11%

Goluri estimate

2,40 – 0,80 · total 3,20

1X2 model

73% · 16% · 11%

Peste 2.5 model

62% · cotă corectă 1.61

GG model

50% · cotă corectă 2.00

Distribuția golurilor
4%0
13%1
21%2
22%3
18%4
22%5+

Sub 2.5: 38% · Peste 2.5: 62% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Celta Vigo . ↓ / Real Aviles. →012345
0 4,1 3,3 1,3 0,3 0,1 0,0
1 9,8 7,8 3,1 0,8 0,2 0,0
2 11,7 9,4 3,8 1,0 0,2 0,0
3 9,4 7,5 3,0 0,8 0,2 0,0
4 5,6 4,5 1,8 0,5 0,1 0,0
5 2,7 2,2 0,9 0,2 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Celta Vigo U19, coloane = goluri Real Aviles Cf U19.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Celta Vigo U19 are 73% în model (cotă corectă 1.37), dar cota 1.04 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 62% în model (cotă corectă 1.61). Scorul cel mai probabil: 2–0 (11,7%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
3.4
Goluri / meci
1.2
0.4
Primite / meci
1.4
100%
Victorii
40%
80%
Peste 2.5
40%
20%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Celta Vigo U19 – Real Aviles Cf U19?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 18:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Celta Vigo U19 – Real Aviles Cf U19?

Meciul face parte din U19 Division de Honor Juvenil (Spania). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Celta Vigo U19 – Real Aviles Cf U19?

Cotele 1X2 sunt 1.04 / 9.90 / 21.00. Fără marjă, asta înseamnă 87% pentru Celta Vigo U19, 9% egal și 4% pentru Real Aviles Cf U19, cu Celta Vigo U19 favorită la cota 1.04.

Câte goluri se așteaptă în Celta Vigo U19 – Real Aviles Cf U19?

Modelul nostru estimează 3,20 goluri (2,40 pentru Celta Vigo U19, 0,80 pentru Real Aviles Cf U19). Peste 2.5 goluri are 62%, GG are 50%, iar cel mai probabil scor este 2–0.

Alte meciuri din U19 Division de Honor Juvenil
17.10
17:00
CE Sabadell U19 – Osasuna U19 1.923.30
17.10
17:00
Castellon U19 – CD Roda U19 1.504.85