Sâmbătă17 octombrie
Live 126 Pune pont

Spania Am.Spania Am. · Tercera Division

CD Soneja – Atzeneta

CD Soneja
ÎÎÎVE
18:30 Duminică, 18 octombrie
Atzeneta
EEEEÎ
12.60 X2.95 22.62
1X1.33 X21.43 121.31

Ultimele 5 / 5: CD Soneja marchează 1.0 și primește 1.6. Atzeneta 1.0 / 1.2.

1X2, fără marjă

Gazdă 35% · Egal 31% · Oaspete 35%

Goluri / meci

1.0 + 1.0

Peste 2.5

2.35 · forma 40% / 20%

GG

Da 2.00 · Nu 1.72

Analiză CD Soneja – Atzeneta

CD Soneja o primește pe Atzeneta duminică, 18 octombrie, ora 18:30 (ora României), în Tercera Division (Spania Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

CD Soneja are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 8 goluri primite (1,0 marcate și 1,6 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Atzeneta are un bilanț de 0-4-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 6 goluri primite (1,0 marcate și 1,2 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele au exact aceeași medie de puncte pe meci.

În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, CD Soneja a câștigat 3, Atzeneta a câștigat 0, iar 2 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,4 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 0 din 5. Ultima întâlnire, pe 03.04.2026, s-a terminat Atzeneta 0–1 CD Soneja.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.60 / 2.95 / 2.62. După ce scoatem marja (aproximativ 10,5% pe piața asta), rămân 35% pentru CD Soneja, 31% pentru egal și 35% pentru Atzeneta. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.35 și sub 2.5 la 1.50, adică 39% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 2.00 și Nu la 1.72.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,10 – 1,30) și cele deduse din cote (1,13 – 1,12) și ajunge la 1,11 goluri estimate pentru CD Soneja și 1,21 pentru Atzeneta, adică 2,32 în total. Cu aceste valori, CD Soneja câștigă în 34% din cazuri, egalul iese în 28%, iar Atzeneta câștigă în 38%. Peste 2.5 goluri are 41%, GG are 47%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 13,2%.

Statistici-cheie
IndicatorCD SonejaAtzeneta
Meciuri analizate55
V-E-Î1-1-30-4-1
Puncte / meci0,800,80
Goluri marcate (medie)5 (1,0)5 (1,0)
Goluri primite (medie)8 (1,6)6 (1,2)
% Peste 2.540%20%
% GG40%100%
Victorii H2H (5 meciuri)30
Goluri estimate (model)1,111,21
Șanse de victorie (model)34%38%

Goluri estimate

1,11 – 1,21 · total 2,32

1X2 model

34% · 28% · 38%

Peste 2.5 model

41% · cotă corectă 2.44

GG model

47% · cotă corectă 2.13

Distribuția golurilor
10%0
23%1
26%2
20%3
12%4
9%5+

Sub 2.5: 59% · Peste 2.5: 41% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
CD Soneja ↓ / Atzeneta →012345
0 9,8 11,9 7,2 2,9 0,9 0,2
1 10,9 13,2 8,0 3,2 1,0 0,2
2 6,1 7,3 4,4 1,8 0,5 0,1
3 2,2 2,7 1,6 0,7 0,2 0,0
4 0,6 0,8 0,5 0,2 0,1 0,0
5 0,1 0,2 0,1 0,0 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri CD Soneja, coloane = goluri Atzeneta.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: CD Soneja. CD Soneja primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,5% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Egal plauzibil. Egalul are 28% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Niciun rezultat nu iese clar în față: CD Soneja 34%, egal 28%, Atzeneta 38%. Sub 2.5 goluri are 59% în model (cotă corectă 1.69), dar cota 1.50 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (13,2%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.0
Goluri / meci
1.0
1.6
Primite / meci
1.2
20%
Victorii
0%
40%
Peste 2.5
20%
40%
GG
100%

Întrebări frecvente

La ce oră începe CD Soneja – Atzeneta?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 18:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă CD Soneja – Atzeneta?

Meciul face parte din Tercera Division (Spania Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre CD Soneja – Atzeneta?

Cotele 1X2 sunt 2.60 / 2.95 / 2.62. Fără marjă, asta înseamnă 35% pentru CD Soneja, 31% egal și 35% pentru Atzeneta, deci un meci echilibrat.

Câte goluri se așteaptă în CD Soneja – Atzeneta?

Modelul nostru estimează 2,32 goluri (1,11 pentru CD Soneja, 1,21 pentru Atzeneta). Peste 2.5 goluri are 41%, GG are 47%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Tercera Division
17.10
17:30
Pasaia KE – SD Beasain 1–4
17.10
18:00
Alaves C – SD Leioa 2.153.05
17.10
18:00
Fuenlabrada – Pozuelo Alarcon 1.694.30
17.10
18:00
Mexico FC SAD – Real Aranjuez 1.803.85
17.10
18:00
Atletico Bembibre – Arandina 2.602.85