CD El Nacional – Deportivo Santo Domingo
Ultimele 5 / 5: CD El Nacional marchează 2.0 și primește 1.8. Deportivo Santo Domingo 1.2 / 0.8.
1X2, fără marjă
Gazdă 43% · Egal 29% · Oaspete 28%
Goluri / meci
2.0 + 1.2
Peste 2.5
2.05 · forma 80% / 40%
GG
Da 1.83 · Nu 1.87
Analiză CD El Nacional – Deportivo Santo Domingo
CD El Nacional o primește pe Deportivo Santo Domingo sâmbătă, 17 octombrie, ora 19:30 (ora României), în Serie B (Ecuador). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
CD El Nacional are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 9 goluri primite (2,0 marcate și 1,8 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Deportivo Santo Domingo are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 4 goluri primite (1,2 marcate și 0,8 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.
În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, CD El Nacional a câștigat 0, Deportivo Santo Domingo a câștigat 1, iar 2 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 0 din 3. Ultima întâlnire, pe 18.09.2026, s-a terminat Deportivo Santo Domingo 1–0 CD El Nacional.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.12 / 3.10 / 3.20. După ce scoatem marja (aproximativ 10,7% pe piața asta), rămân 43% pentru CD El Nacional, 29% pentru egal și 28% pentru Deportivo Santo Domingo. Favorită e CD El Nacional. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.05 și sub 2.5 la 1.67, adică 45% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.83 și Nu la 1.87.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,40 – 1,50) și cele deduse din cote (1,39 – 1,09) și ajunge la 1,39 goluri estimate pentru CD El Nacional și 1,29 pentru Deportivo Santo Domingo, adică 2,68 în total. Cu aceste valori, CD El Nacional câștigă în 39% din cazuri, egalul iese în 26%, iar Deportivo Santo Domingo câștigă în 35%. Peste 2.5 goluri are 50%, GG are 54%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 12,3%.
| Indicator | CD El Nacional | Deportivo Santo Domingo |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-0-3 | 2-1-2 |
| Puncte / meci | 1,20 | 1,40 |
| Goluri marcate (medie) | 10 (2,0) | 6 (1,2) |
| Goluri primite (medie) | 9 (1,8) | 4 (0,8) |
| % Peste 2.5 | 80% | 40% |
| % GG | 40% | 20% |
| Victorii H2H (3 meciuri) | 0 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 1,39 | 1,29 |
| Șanse de victorie (model) | 39% | 35% |
Goluri estimate
1,39 – 1,29 · total 2,68
1X2 model
39% · 26% · 35%
Peste 2.5 model
50% · cotă corectă 2.00
GG model
54% · cotă corectă 1.85
Sub 2.5: 50% · Peste 2.5: 50% · total goluri în 90 de minute
| CD El Nacio. ↓ / Deportivo S. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 6,9 | 8,8 | 5,7 | 2,5 | 0,8 | 0,2 |
| 1 | 9,5 | 12,3 | 7,9 | 3,4 | 1,1 | 0,3 |
| 2 | 6,6 | 8,5 | 5,5 | 2,4 | 0,8 | 0,2 |
| 3 | 3,1 | 4,0 | 2,6 | 1,1 | 0,4 | 0,1 |
| 4 | 1,1 | 1,4 | 0,9 | 0,4 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,3 | 0,4 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri CD El Nacional, coloane = goluri Deportivo Santo Domingo.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: CD El Nacional. CD El Nacional primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,7% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 1,0 goluri, față de 2,68 cât estimează modelul acum.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: CD El Nacional 39%, egal 26%, Deportivo Santo Domingo 35%. Peste 1.5 goluri are 75% în model (cotă corectă 1.33), iar cota 1.32 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (12,3%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 18.09.26 | Deportivo Santo Domingo – CD El Nacional | 0–0 | 1–0 |
| 11.06.26 | CD El Nacional – Deportivo Santo Domingo | 0–0 | 0–0 |
| 10.04.26 | Deportivo Santo Domingo – CD El Nacional | 0–1 | 1–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe CD El Nacional – Deportivo Santo Domingo?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 19:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă CD El Nacional – Deportivo Santo Domingo?
Meciul face parte din Serie B (Ecuador). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre CD El Nacional – Deportivo Santo Domingo?
Cotele 1X2 sunt 2.12 / 3.10 / 3.20. Fără marjă, asta înseamnă 43% pentru CD El Nacional, 29% egal și 28% pentru Deportivo Santo Domingo, cu CD El Nacional favorită la cota 2.12.
Câte goluri se așteaptă în CD El Nacional – Deportivo Santo Domingo?
Modelul nostru estimează 2,68 goluri (1,39 pentru CD El Nacional, 1,29 pentru Deportivo Santo Domingo). Peste 2.5 goluri are 50%, GG are 54%, iar cel mai probabil scor este 1–1.