Indonezia
Borneo FC U20 – Arema FC U20
Ultimele 5 / 5: Borneo FC U20 marchează 1.6 și primește 1.6. Arema FC U20 0.4 / 1.4.
1X2, fără marjă
Gazdă 54% · Egal 24% · Oaspete 22%
Goluri / meci
1.6 + 0.4
Peste 2.5
1.65 · forma 60% / 20%
GG
Da 1.67 · Nu 2.02
Analiză Borneo FC U20 – Arema FC U20
Borneo FC U20 – Arema FC U20 se joacă acum, în Indonezia, cu start sâmbătă, 17 octombrie, ora 10:00. Mai jos e analiza de dinainte de meci: forma recentă, întâlnirile directe, ce spun cotele și un model Poisson care estimează golurile și scorurile probabile.
Borneo FC U20 are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 8 goluri primite (1,6 marcate și 1,6 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Arema FC U20 are un bilanț de 1-0-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 2 goluri marcate și 7 goluri primite (0,4 marcate și 1,4 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, Borneo FC U20 stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.
În baza noastră există o singură întâlnire directă între cele două echipe: pe 05.10.2024, Borneo FC U20 2–1 Arema FC U20. Un singur meci spune puțin, așa că analiza se sprijină mai mult pe formă și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.67 / 3.70 / 4.05. După ce scoatem marja (aproximativ 11,6% pe piața asta), rămân 54% pentru Borneo FC U20, 24% pentru egal și 22% pentru Arema FC U20. Favorită e Borneo FC U20. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.65 și sub 2.5 la 2.05, adică 55% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.67 și Nu la 2.02.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,50 – 1,00) și cele deduse din cote (1,81 – 1,09) și ajunge la 1,66 goluri estimate pentru Borneo FC U20 și 1,04 pentru Arema FC U20, adică 2,70 în total. Cu aceste valori, Borneo FC U20 câștigă în 52% din cazuri, egalul iese în 24%, iar Arema FC U20 câștigă în 24%. Peste 2.5 goluri are 51%, GG are 52%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,6%.
| Indicator | Borneo FC U20 | Arema FC U20 |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-1-2 | 1-0-4 |
| Puncte / meci | 1,40 | 0,60 |
| Goluri marcate (medie) | 8 (1,6) | 2 (0,4) |
| Goluri primite (medie) | 8 (1,6) | 7 (1,4) |
| % Peste 2.5 | 60% | 20% |
| % GG | 80% | 20% |
| Victorii H2H (1 meciuri) | 1 | 0 |
| Goluri estimate (model) | 1,66 | 1,04 |
| Șanse de victorie (model) | 52% | 24% |
Goluri estimate
1,66 – 1,04 · total 2,70
1X2 model
52% · 24% · 24%
Peste 2.5 model
51% · cotă corectă 1.96
GG model
52% · cotă corectă 1.92
Sub 2.5: 49% · Peste 2.5: 51% · total goluri în 90 de minute
| Borneo FC U. ↓ / Arema FC U20 → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 6,7 | 7,0 | 3,6 | 1,3 | 0,3 | 0,1 |
| 1 | 11,2 | 11,6 | 6,0 | 2,1 | 0,5 | 0,1 |
| 2 | 9,3 | 9,6 | 5,0 | 1,7 | 0,5 | 0,1 |
| 3 | 5,1 | 5,3 | 2,8 | 1,0 | 0,2 | 0,1 |
| 4 | 2,1 | 2,2 | 1,1 | 0,4 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,7 | 0,7 | 0,4 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Borneo FC U20, coloane = goluri Arema FC U20.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Borneo FC U20. Borneo FC U20 primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Atac anemic: Arema FC U20. Arema FC U20 a marcat doar 2 în ultimele 5 meciuri, deci un pariu pe golurile ei e riscant.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,6% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Borneo FC U20 are 52% în model (cotă corectă 1.92), dar cota 1.67 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 1.5 goluri are 75% în model (cotă corectă 1.33), dar cota 1.18 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,6%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Ponturi pe meci
0Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 05.10.24 | Borneo FC U20 – Arema FC U20 | 2–0 | 2–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Borneo FC U20 – Arema FC U20?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 10:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Borneo FC U20 – Arema FC U20?
Meciul face parte din Indonezia. Pe pagina competiției găsești restul meciurilor.
Ce spun cotele despre Borneo FC U20 – Arema FC U20?
Cotele 1X2 sunt 1.67 / 3.70 / 4.05. Fără marjă, asta înseamnă 54% pentru Borneo FC U20, 24% egal și 22% pentru Arema FC U20, cu Borneo FC U20 favorită la cota 1.67.
Câte goluri se așteaptă în Borneo FC U20 – Arema FC U20?
Modelul nostru estimează 2,70 goluri (1,66 pentru Borneo FC U20, 1,04 pentru Arema FC U20). Peste 2.5 goluri are 51%, GG are 52%, iar cel mai probabil scor este 1–1.