CD Barco – SD Sarriana
Ultimele 5 / 5: CD Barco marchează 1.0 și primește 1.0. SD Sarriana 1.8 / 1.8.
1X2, fără marjă
Gazdă 36% · Egal 30% · Oaspete 34%
Goluri / meci
1.0 + 1.8
Peste 2.5
2.10 · forma 40% / 60%
GG
Da 1.87 · Nu 1.83
Analiză CD Barco – SD Sarriana
CD Barco o primește pe SD Sarriana duminică, 18 octombrie, ora 18:30 (ora României), în Tercera Division (Spania Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
CD Barco are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 5 goluri primite (1,0 marcate și 1,0 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. SD Sarriana are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 9 goluri primite (1,8 marcate și 1,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.50 / 3.05 / 2.62. După ce scoatem marja (aproximativ 11,0% pe piața asta), rămân 36% pentru CD Barco, 30% pentru egal și 34% pentru SD Sarriana. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.10 și sub 2.5 la 1.65, adică 44% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.87 și Nu la 1.83.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,40 – 1,40) și cele deduse din cote (1,24 – 1,20) și ajunge la 1,32 goluri estimate pentru CD Barco și 1,30 pentru SD Sarriana, adică 2,62 în total. Cu aceste valori, CD Barco câștigă în 37% din cazuri, egalul iese în 26%, iar SD Sarriana câștigă în 37%. Peste 2.5 goluri are 49%, GG are 53%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 12,5%.
| Indicator | CD Barco | SD Sarriana |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 3-0-2 | 2-1-2 |
| Puncte / meci | 1,80 | 1,40 |
| Goluri marcate (medie) | 5 (1,0) | 9 (1,8) |
| Goluri primite (medie) | 5 (1,0) | 9 (1,8) |
| % Peste 2.5 | 40% | 60% |
| % GG | 40% | 60% |
| Goluri estimate (model) | 1,32 | 1,30 |
| Șanse de victorie (model) | 37% | 37% |
Goluri estimate
1,32 – 1,30 · total 2,62
1X2 model
37% · 26% · 37%
Peste 2.5 model
49% · cotă corectă 2.04
GG model
53% · cotă corectă 1.89
Sub 2.5: 51% · Peste 2.5: 49% · total goluri în 90 de minute
| CD Barco ↓ / SD Sarriana → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 7,3 | 9,5 | 6,2 | 2,7 | 0,9 | 0,2 |
| 1 | 9,6 | 12,5 | 8,1 | 3,5 | 1,1 | 0,3 |
| 2 | 6,3 | 8,2 | 5,4 | 2,3 | 0,8 | 0,2 |
| 3 | 2,8 | 3,6 | 2,4 | 1,0 | 0,3 | 0,1 |
| 4 | 0,9 | 1,2 | 0,8 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,2 | 0,3 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri CD Barco, coloane = goluri SD Sarriana.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: SD Sarriana. SD Sarriana primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: CD Barco 37%, egal 26%, SD Sarriana 37%. Peste 1.5 goluri are 74% în model (cotă corectă 1.35), iar cota 1.33 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (12,5%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe CD Barco – SD Sarriana?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 18:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă CD Barco – SD Sarriana?
Meciul face parte din Tercera Division (Spania Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre CD Barco – SD Sarriana?
Cotele 1X2 sunt 2.50 / 3.05 / 2.62. Fără marjă, asta înseamnă 36% pentru CD Barco, 30% egal și 34% pentru SD Sarriana, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în CD Barco – SD Sarriana?
Modelul nostru estimează 2,62 goluri (1,32 pentru CD Barco, 1,30 pentru SD Sarriana). Peste 2.5 goluri are 49%, GG are 53%, iar cel mai probabil scor este 1–1.