Bohemians Praga B – Jiskra Domazlice
Ultimele 5 / 5: Bohemians Praga B marchează 2.4 și primește 2.4. Jiskra Domazlice 3.8 / 2.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 24% · Egal 22% · Oaspete 54%
Goluri / meci
2.4 + 3.8
Peste 2.5
1.29 · forma 100% / 80%
GG
Da 1.40 · Nu 2.72
Analiză Bohemians Praga B – Jiskra Domazlice
Bohemians Praga B o primește pe Jiskra Domazlice duminică, 18 octombrie, ora 11:15 (ora României), în 3. CFL (Cehia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Bohemians Praga B are un bilanț de 1-3-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 12 goluri marcate și 12 goluri primite (2,4 marcate și 2,4 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Jiskra Domazlice are un bilanț de 3-2-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,20 puncte pe meci, cu 19 goluri marcate și 11 goluri primite (3,8 marcate și 2,2 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, Jiskra Domazlice stă mai bine, cu o diferență de 1,00 puncte pe meci.
În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Bohemians Praga B a câștigat 1, Jiskra Domazlice a câștigat 4, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 4,2 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 5 din 5. Ultima întâlnire, pe 06.06.2026, s-a terminat Bohemians Praga B 0–3 Jiskra Domazlice.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.70 / 4.15 / 1.67. După ce scoatem marja (aproximativ 11,0% pe piața asta), rămân 24% pentru Bohemians Praga B, 22% pentru egal și 54% pentru Jiskra Domazlice. Favorită e Jiskra Domazlice. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.29 și sub 2.5 la 3.00, adică 70% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.40 și Nu la 2.72.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,30 – 3,10) și cele deduse din cote (1,43 – 2,18) și ajunge la 1,87 goluri estimate pentru Bohemians Praga B și 2,64 pentru Jiskra Domazlice, adică 4,51 în total. Cu aceste valori, Bohemians Praga B câștigă în 27% din cazuri, egalul iese în 18%, iar Jiskra Domazlice câștigă în 55%. Peste 2.5 goluri are 83%, GG are 79%, iar cel mai probabil scor exact este 1–2, cu 7,2%.
| Indicator | Bohemians Praga B | Jiskra Domazlice |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-3-1 | 3-2-0 |
| Puncte / meci | 1,20 | 2,20 |
| Goluri marcate (medie) | 12 (2,4) | 19 (3,8) |
| Goluri primite (medie) | 12 (2,4) | 11 (2,2) |
| % Peste 2.5 | 100% | 80% |
| % GG | 80% | 80% |
| Victorii H2H (5 meciuri) | 1 | 4 |
| Goluri estimate (model) | 1,87 | 2,64 |
| Șanse de victorie (model) | 27% | 55% |
Goluri estimate
1,87 – 2,64 · total 4,51
1X2 model
27% · 18% · 55%
Peste 2.5 model
83% · cotă corectă 1.20
GG model
79% · cotă corectă 1.27
Sub 2.5: 17% · Peste 2.5: 83% · total goluri în 90 de minute
| Bohemians P. ↓ / Jiskra Doma. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 1,1 | 2,9 | 3,8 | 3,4 | 2,2 | 1,2 |
| 1 | 2,1 | 5,4 | 7,2 | 6,3 | 4,2 | 2,2 |
| 2 | 1,9 | 5,1 | 6,7 | 5,9 | 3,9 | 2,1 |
| 3 | 1,2 | 3,2 | 4,2 | 3,7 | 2,4 | 1,3 |
| 4 | 0,6 | 1,5 | 2,0 | 1,7 | 1,1 | 0,6 |
| 5 | 0,2 | 0,6 | 0,7 | 0,6 | 0,4 | 0,2 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Bohemians Praga B, coloane = goluri Jiskra Domazlice.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Bohemians Praga B. Bohemians Praga B primește 2,4 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: Jiskra Domazlice. Jiskra Domazlice primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 5,40 goluri, cotele doar 3,61. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Jiskra Domazlice are 55% în model (cotă corectă 1.82), dar cota 1.67 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 83% în model (cotă corectă 1.20), iar cota 1.29 e peste ea, deci are valoare. Ambele marchează (GG) are 79% în model (cotă corectă 1.27), iar cota 1.40 e peste ea, deci are valoare. Scorul cel mai probabil: 1–2 (7,2%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 06.06.26 | Bohemians Praga B – Jiskra Domazlice | 0–1 | 0–3 |
| 08.11.25 | Jiskra Domazlice – Bohemians Praga B | 1–1 | 5–2 |
| 09.03.25 | Bohemians Praga B – Jiskra Domazlice | 1–1 | 2–1 |
| 01.03.25 | Jiskra Domazlice – Bohemians Praga B | 2–0 | 4–0 |
| 27.04.24 | Jiskra Domazlice – Bohemians Praga B | 2–0 | 4–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Bohemians Praga B – Jiskra Domazlice?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 11:15, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Bohemians Praga B – Jiskra Domazlice?
Meciul face parte din 3. CFL (Cehia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Bohemians Praga B – Jiskra Domazlice?
Cotele 1X2 sunt 3.70 / 4.15 / 1.67. Fără marjă, asta înseamnă 24% pentru Bohemians Praga B, 22% egal și 54% pentru Jiskra Domazlice, cu Jiskra Domazlice favorită la cota 1.67.
Câte goluri se așteaptă în Bohemians Praga B – Jiskra Domazlice?
Modelul nostru estimează 4,51 goluri (1,87 pentru Bohemians Praga B, 2,64 pentru Jiskra Domazlice). Peste 2.5 goluri are 83%, GG are 79%, iar cel mai probabil scor este 1–2.