Germania Am. · DFB Nachwuchsliga U19
Bochum U19 – Bayer Leverkusen U19
Ultimele 5 / 5: Bochum U19 marchează 3.8 și primește 1.4. Bayer Leverkusen U19 4.4 / 1.4.
1X2, fără marjă
Gazdă 22% · Egal 20% · Oaspete 58%
Goluri / meci
3.8 + 4.4
Peste 2.5
1.23 · forma 100% / 100%
GG
Da 1.34 · Nu 3.00
Analiză Bochum U19 – Bayer Leverkusen U19
Bochum U19 o primește pe Bayer Leverkusen U19 duminică, 18 octombrie, ora 13:00 (ora României), în DFB Nachwuchsliga U19 (Germania Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Bochum U19 are un bilanț de 4-0-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,40 puncte pe meci, cu 19 goluri marcate și 7 goluri primite (3,8 marcate și 1,4 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. Bayer Leverkusen U19 are un bilanț de 4-1-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,60 puncte pe meci, cu 22 de goluri marcate și 7 goluri primite (4,4 marcate și 1,4 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.
În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Bochum U19 a câștigat 2, Bayer Leverkusen U19 a câștigat 3, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 4,2 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 5 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 5 din 5. Ultima întâlnire, pe 09.08.2026, s-a terminat Bayer Leverkusen U19 3–1 Bochum U19.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 4.15 / 4.50 / 1.54. După ce scoatem marja (aproximativ 11,3% pe piața asta), rămân 22% pentru Bochum U19, 20% pentru egal și 58% pentru Bayer Leverkusen U19. Favorită e Bayer Leverkusen U19. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.23 și sub 2.5 la 3.40, adică 73% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.34 și Nu la 3.00.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,60 – 2,90) și cele deduse din cote (1,43 – 2,39) și ajunge la 2,01 goluri estimate pentru Bochum U19 și 2,65 pentru Bayer Leverkusen U19, adică 4,66 în total. Cu aceste valori, Bochum U19 câștigă în 30% din cazuri, egalul iese în 18%, iar Bayer Leverkusen U19 câștigă în 52%. Peste 2.5 goluri are 85%, GG are 80%, iar cel mai probabil scor exact este 1–2, cu 6,7%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 8 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Bochum U19 | Bayer Leverkusen U19 |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 4-0-1 | 4-1-0 |
| Puncte / meci | 2,40 | 2,60 |
| Goluri marcate (medie) | 19 (3,8) | 22 (4,4) |
| Goluri primite (medie) | 7 (1,4) | 7 (1,4) |
| % Peste 2.5 | 100% | 100% |
| % GG | 100% | 60% |
| Victorii H2H (5 meciuri) | 2 | 3 |
| Goluri estimate (model) | 2,01 | 2,65 |
| Șanse de victorie (model) | 30% | 52% |
Goluri estimate
2,01 – 2,65 · total 4,66
1X2 model
30% · 18% · 52%
Peste 2.5 model
85% · cotă corectă 1.18
GG model
80% · cotă corectă 1.25
Sub 2.5: 15% · Peste 2.5: 85% · total goluri în 90 de minute
| Bochum U19 ↓ / Bayer Lever. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 0,9 | 2,5 | 3,3 | 2,9 | 1,9 | 1,0 |
| 1 | 1,9 | 5,0 | 6,7 | 5,9 | 3,9 | 2,1 |
| 2 | 1,9 | 5,1 | 6,7 | 5,9 | 3,9 | 2,1 |
| 3 | 1,3 | 3,4 | 4,5 | 4,0 | 2,6 | 1,4 |
| 4 | 0,6 | 1,7 | 2,3 | 2,0 | 1,3 | 0,7 |
| 5 | 0,3 | 0,7 | 0,9 | 0,8 | 0,5 | 0,3 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Bochum U19, coloane = goluri Bayer Leverkusen U19.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 5,50 goluri, cotele doar 3,82. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,3% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Bayer Leverkusen U19 are 52% în model (cotă corectă 1.92), dar cota 1.54 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 85% în model (cotă corectă 1.18), iar cota 1.23 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 80% în model (cotă corectă 1.25), iar cota 1.34 e peste ea, deci are valoare. Scorul cel mai probabil: 1–2 (6,7%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 09.08.26 | Bayer Leverkusen U19 – Bochum U19 | 2–0 | 3–1 |
| 24.09.25 | Bochum U19 – Bayer Leverkusen U19 | 1–1 | 2–1 |
| 30.08.25 | Bayer Leverkusen U19 – Bochum U19 | 3–2 | 4–2 |
| 30.03.25 | Bayer Leverkusen U19 – Bochum U19 | 0–1 | 2–1 |
| 16.02.25 | Bochum U19 – Bayer Leverkusen U19 | 2–0 | 4–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Bochum U19 – Bayer Leverkusen U19?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 13:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Bochum U19 – Bayer Leverkusen U19?
Meciul face parte din DFB Nachwuchsliga U19 (Germania Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Bochum U19 – Bayer Leverkusen U19?
Cotele 1X2 sunt 4.15 / 4.50 / 1.54. Fără marjă, asta înseamnă 22% pentru Bochum U19, 20% egal și 58% pentru Bayer Leverkusen U19, cu Bayer Leverkusen U19 favorită la cota 1.54.
Câte goluri se așteaptă în Bochum U19 – Bayer Leverkusen U19?
Modelul nostru estimează 4,66 goluri (2,01 pentru Bochum U19, 2,65 pentru Bayer Leverkusen U19). Peste 2.5 goluri are 85%, GG are 80%, iar cel mai probabil scor este 1–2.